دومین دوره مسابقات سوارکاری استقامت قهرمانی کشور در کرمان

sohrab

Active member
پاسخ : دومین دوره مسابقات سوارکاری استقامت قهرمانی کشور در کرمان

درسته که هر شرکت کننده ای که فقط بتونه مسیر مسابقه رو تا آخر بره و حذف نشه مجوز شرکت توی مسیر های بالا تر(60و80و110) رو بگیره؟
سن اسب چه نقشی داره؟ به رده مسابقه مربوطه؟

mehrshad

Member

bale doroste harkas betone masiro bere va hazf nashe mitone dafeye bad dar masafat haye bale sherkat kone.na sene asb baraye goroh ahamiyat nadare vali age sen asb kam bashe nemitone sherkat kone

mehrshad

Member

man dar masafat 60 kilometr sherkat kardam va khodam savar bodam.

mehrshad

Member

sohrab jan baraye tamrin kardan bayad ba ghadam shoro karad chand roz bayad ghadam raft bad rozaye dige yortme va yortmeye keshide raft,badaz tamrine yortme asbeto chahar nale kotah bede va say kon ziyad khastash nakoni ,yortmaro kheyli tamrin kon makhsosan yortmeye keshide chon dar mosabeghat vaghti asb kheyli amade bashe hamash yortmeye keshide va chahar nal miran.sohrab jan man vaghti ke mosabeghe midam vaziyat asbam ro az goshash mifahmam ,vaghti goshe asb shol mishe va be payin miufte malome asb khaste shode va bayad sorato kam kard in tajrobeye khodame shayd be dardet bokhore

sohrab

Active member

خیلی خیلی ممنونم از اطلاعاتت مهرشاد جان.
این مادیونی که دارم باش کار می کنم حدود 3،4 ماهی بود سواری نداده بود.برای همین هفته های اول سعی کردم فقط قدم ببرمش وقتی تنها هستم مشکلی نیست. ولی بعضی روزها که همراه اسبای کورسی میریم گشت، وقتی اسبی 4 نعل از کنارش رد می شه ، حرص میزنه که بهش برسه.کنترلش سخت می شه نمی تونم سرعتشو بگیرم. می ترسم به خودش فشار بیاره.
گفتی عرب-دره شوری داری؟ برای استقامت مناسبن؟ می دونم دست و پا و سم عایی دارن.سرعتشون چطوره؟

mehrshad

Member

سهراب جان وقتی اسبت رو سوار میشی چه اهن دهنه ای بهش میزنی ؟اسبهای عرب دره شوری سرعتشون خوبه ولی برای استقامت اسب هرچی حرص بزنه خوب نیست ضربانش میره بالا .

sohrab

Active member

دهنه آبخوری معمولی استفاده می کنم. کورسی نیست.نوع خاصی لازمه؟

sohrab

Active member

وزن سوارکار چقدر تو نتیجه موثره؟
به اندازه ی کورس که تاثیر نداره ، نه؟

mehrshad

Member

na be andazeye kors na vali bayad ba zin 70 kilo bashi age kamtar bashi behet vazne midan

sohrab

Active member

اوه!! پس بهتره 7-8 کیلویی کم کنم

sohrab

Active member
سوال

کی می دونه چه مسابقات استقامتی در آینده قراره انجام شه؟
تاریخ-مکان-رده

sohrab

Active member

خودم می دونم!
مسابقه استقامت بعدی جزء برنامه های جشنواره اسب عرب خوزستانه و تنها مسابقه ای از این جشنواره هست که به صورت آزاد یرگزار می شه و مختص اسب عرب نیست.
زمان مسابقه20اسفند86 و مکان آن چغازنبیل شوش است.گزارش مسابقه را از موضوع"چهاردهمین جشنواره اسب اصیل عرب خوزستان" در قسمت" نژادها/عرب" پی گیری کنید

بالا