دوربین

emad

Member
برای فهمیدن زوم لنز های که استفاده میکنی... عدد بزرگی رو تقسیم بر عدد کوچیکی کن تا زوم بدست بیاد .. مثلا 18 - 200 زومی برابر با 11.1 رو به شما میده و لنز شما که 55 - 250 هست زومی رو برابر با 4.5 بهتون میده ... به نظرم اگه پولتون میرسه باید حتما از لنزهای سری های L کنون استفاده کنید تا قدرت در عکاسی رو حس کنید...
دوربین خوبی رو برای خرید انتخاب کردید ....
سری جدید PowerShot هم که نیمه حرفه ای و تازه وارد بازار ایران شده هم یه نگاهی بندازید.. sx 30 .. که از سری های سوپر زوم کنون به حساب میاد و زومی برابر 35x بهتون میده .. که کنار دوربین حرفه ایتون مکمل خوبی به حساب میاد .. و به نظرم الان قیمت مناسبی رو برای خرید داره:happysmiley:

farnoush

Member
برای فهمیدن زوم لنز های که استفاده میکنی... عدد بزرگی رو تقسیم بر عدد کوچیکی کن تا زوم بدست بیاد .. مثلا 18 - 200 زومی برابر با 11.1 رو به شما میده و لنز شما که 55 - 250 هست زومی رو برابر با 4.5 بهتون میده ... به نظرم اگه پولتون میرسه باید حتما از لنزهای سری های L کنون استفاده کنید تا قدرت در عکاسی رو حس کنید...
سری جدید PowerShot هم که نیمه حرفه ای و تازه وارد بازار ایران شده هم یه نگاهی بندازید.. sx 30 .. که از سری های سوپر زوم کنون به حساب میاد و زومی برابر 35x بهتون میده .. که کنار دوربین حرفه ایتون مکمل خوبی به حساب میاد .. و به نظرم الان قیمت مناسبی رو برای خرید داره:happysmiley:

اقای عماد اگه منو برای خرید دوربین و لنز راهنمایی کنید ممنون میشم .بودجه حدود1200
اگه 50d بگیرم لنز خوبی نمیشه براش گرفت!؟

emad

Member
سلام دوست عزیز....

50D یکی از دوربینهای خوب کنون هست ... ولی با بودجه شما ،حق با شماست ..
در این رنج می توان به 60D هم اشاره کرد.. که من شما رو به تحقیق درباره اون بیشتر تشویق میکنم ... و حتی خریدش.. چون از 50D به لحاظ بدنه از اون کوچکتر شده و دارای حسگر 18 مگاپیکسل بوده و قابلیت فیلم برداری full HD رو هم به آن اضافه شده و یکی از دوربین های جدید کنون به حساب میاد.. و نقطه قوت دیگه اون رو میشه به استفاده از حافظه های SD اشاره کرد .. و صحفه نمایش اون دارای رزولوشن بالاتری نسبت به 50D دانست
که با لنز مناسبی مثل 18-135 می توان با قیمت 1400 اون و تهیه نمود :happysmiley:

ایمان

Active member
50 رو بیخیال
60D جدید به بازار اومده و دوربین خوبیه با تمامی امکانات برای فیلم برداری و عکس برداری با رزولیشن خوب 18 مگاپیکسلی و فیلمبرداری Full HD که EMAD عزیر بهش اشاره کرد قیمتشم با لوازم جانبی همون 1200 مدنظرتون تموم میشه
بنظر من اول بدنه دوربین رو بخر و برای لنز عجله نکن بعدا هم میشه با مطالعه و تحقیق درست و نوع کار و نیاز شما لنز مناسب رو خریداری کرد ( انتخاب لنز خیلی مهمه و تاثیرگذار )
بهتره با 1200 یه بدنه خوب با لنز فابریک خریداری کنی تا دوربین و لنز متوسط !:smilingsmiley:
توی دوربین های نیکون مدل D90 هم عالیی جواب داده با لنز 105-18که قیمتش 1200 است و بنظرم یه دوربین فوقع العاده برای عکاسیه ( توصیه میکنم این رو بخرید )
درضمن بیشتر عکاسهای حرفه ای اسبهای عرب از دوربین های نیکون استفاده میکنن از جمله اقای gregor aymar جزء بهترین و مشهور ترین عکاسان حرفه ای اسب عرب هستن

من از 500d با لنز 250-55 استفاده میکنم

emad

Member
درباره دوربین نیکون هم من میگم .. D90 دوربین خوبی به حساب میاد .. و واقعا عکس های خوبی رو میشه با اون گرفت ... ولی مشکلی که کلا دوربین های نیکون دارن .. که نمی تونه با کانن رقابت کنه .. افت کیفیت عکس هاست که وقتی یه بار شاتر رو عوض کنید .. زود به اون می رسید و می خواهید هر چه زودتر اون و عوض کنید... درباره 60D هم اگه بخواهید با لنزی که گفتم بگیرید.. با همون قیمت تمام میشه .. چون معمولا دوربین ها با لنز 18-55 عرضه میشه که قیمتش حدودا 100 هست..
درباره نظر ایمان عزیز هم موافقم .. ( بهتره با 1200 یه بدنه خوب با لنز فابریک خریداری کنی تا دوربین و لنز متوسط ! ) :happysmiley:

farnoush

Member
درباره دوربین نیکون هم من میگم .. D90 دوربین خوبی به حساب میاد .. و واقعا عکس های خوبی رو میشه با اون گرفت ... ولی مشکلی که کلا دوربین های نیکون دارن .. که نمی تونه با کانن رقابت کنه .. افت کیفیت عکس هاست که وقتی یه بار شاتر رو عوض کنید .. زود به اون می رسید و می خواهید هر چه زودتر اون و عوض کنید... درباره 60D هم اگه بخواهید با لنزی که گفتم بگیرید.. با همون قیمت تمام میشه .. چون معمولا دوربین ها با لنز 18-55 عرضه میشه که قیمتش حدودا 100 هست..
درباره نظر ایمان عزیز هم موافقم .. ( بهتره با 1200 یه بدنه خوب با لنز فابریک خریداری کنی تا دوربین و لنز متوسط ! ) :happysmiley:

از توضیحات وراهنماییتون ممنون, واقا در مورد d60 اطلاعات خوبی دادید:rolleyessmileyanim:

aahmadian

Member
برای فهمیدن زوم لنز های که استفاده میکنی... عدد بزرگی رو تقسیم بر عدد کوچیکی کن تا زوم بدست بیاد .. مثلا 18 - 200 زومی برابر با 11.1 رو به شما میده و لنز شما که 55 - 250 هست زومی رو برابر با 4.5 بهتون میده ... به نظرم اگه پولتون میرسه باید حتما از لنزهای سری های l کنون استفاده کنید تا قدرت در عکاسی رو حس کنید...
سری جدید powershot هم که نیمه حرفه ای و تازه وارد بازار ایران شده هم یه نگاهی بندازید.. Sx 30 .. که از سری های سوپر زوم کنون به حساب میاد و زومی برابر 35x بهتون میده .. که کنار دوربین حرفه ایتون مکمل خوبی به حساب میاد .. و به نظرم الان قیمت مناسبی رو برای خرید داره:happysmiley:

آقا عماد از کجا میشه نوع لنز کنون رو فهمید مثلا l

emad

Member
سلام دوست عزیزم....

به طور مختصر توضیح میدم ... و وارد جزئیات نمیشم .. برای شناسایی نوع لنز های L میتوان به لنز نگاه کرد .. سری های L کانن دارای یک حاشیه قرمز رنگ بر روی خود هستند .. و یک نمونه از اونها رو با عکس بهتون نشون میدم.. عکسش و میزارم :happysmiley:

پیوست ها

• files_lens__EF-24-105mm-f.4L.jpg
    files_lens__EF-24-105mm-f.4L.jpg
    23.2 کیلوبایت · بازدیدها: 1

emad

Member
و این عکس رو.. تا اونایی که می خوان بفهمند که این عداد که بر روی لنز اومده .. یعنی چی؟؟ ... و بتونن با اون یه ارتباطی بر قرار کنند و خوب درک کنند ..قرار میدم .. تا بفهمید که منظور از 18mm و یا 50mm یعنی چی؟؟ ... :happysmiley:

پیوست ها

• slr1.jpg
    slr1.jpg
    134 کیلوبایت · بازدیدها: 3

aahmadian

Member
سلام دوست عزیزم....

به طور مختصر توضیح میدم ... و وارد جزئیات نمیشم .. برای شناسایی نوع لنز های L میتوان به لنز نگاه کرد .. سری های L کانن دارای یک حاشیه قرمز رنگ بر روی خود هستند .. و یک نمونه از اونها رو با عکس بهتون نشون میدم.. عکسش و میزارم :happysmiley:

با تشکر از توضیحاتتون
لنز L فرقش با این یکی لنزها چیه؟ لنز EFS18-135 canon چطور لنزیه بنظرتون؟

emad

Member
خوب بریم سراغ لنز های سری L کانن... این نوع لنز ها از سری EF کانن به حساب میان... و دارای رنج قیمت بالایی هستند ... چون در این نوع لنز ها از کیفیت بالاتری نسبت به لنزهای دیگه استفاده شده و استفاده از عدسی های فلورایت به جای مواد استفاده شده در عدسی های دیگر هستند.در لنز های سری L از المانهای دیگری هم به کار میرود که به عدسی های آسفریکال و UD می توان اشاره کرد .. . و برخی دیگر از تماییز های آنها حفاظت آنها در برابر آب و گرد و خاک می توان بیان کرد .. که تمام این مجموعه باعث شفافيت و بازتوليد رنگها در درجه ي بالا می شود.... دیگه بیشتر از این توضیح نمی دم .. چون خیلی تخصصی میشه .. و از حال و حوصله دوستان خارج ... :happysmiley:

aahmadian

Member
خوب بریم سراغ لنز های سری L کانن... این نوع لنز ها از سری EF کانن به حساب میان... و دارای رنج قیمت بالایی هستند ... چون در این نوع لنز ها از کیفیت بالاتری نسبت به لنزهای دیگه استفاده شده و استفاده از عدسی های فلورایت به جای مواد استفاده شده در عدسی های دیگر هستند.در لنز های سری L از المانهای دیگری هم به کار میرود که به عدسی های آسفریکال و UD می توان اشاره کرد .. . و برخی دیگر از تماییز های آنها حفاظت آنها در برابر آب و گرد و خاک می توان بیان کرد .. که تمام این مجموعه باعث شفافيت و بازتوليد رنگها در درجه ي بالا می شود.... دیگه بیشتر از این توضیح نمی دم .. چون خیلی تخصصی میشه .. و از حال و حوصله دوستان خارج ... :happysmiley:

توضیحات خوبی میدین، اگه فکر می کنی از چارچوب سایت خارجه ایمیلتونو لطف کنین

farnoush

Member
مرسی از راهنماییتون، برای خرید کجا بهتره، هم از لحاظ گارانتی وهم از لحاظ قیمت.
نور نگار یا مرکز تجهیزات حرفه ای عکاسی(هفت تیر)؟

farnoush

Member
d500 میدونم که خوبه، کسایی که دارن ازش راضین.قیمتشم فکر کنم 840_850 باشه به نسبتش قیمت دوربین خوبیه

بالا