دریـــا

نــــــام : دریا (مادیان)
پـــــــدر : شاداب
مـــــادر : شیرین
رنـــــگ : نیله
نــــــژاد : دره شوری
تـــولـــد : ---
تــولـیــد : آقای عامری
مـــالــک: آقای عامری

آقای پوربهزاد از این مادیان عکس ندارید ؟

پاسخ : دریـــا

این دریا که زمان عکس کمترکسی میتوانست سوارش بشه... تولید =آقای کورس عامری نژاد
مالک دریا=خانم سیندی بهزادی
محل نگه داری =تولیدی اقای بهزاد بهزاد پور بم

پیوست ها

• Darya.Sindi.jpg
    Darya.Sindi.jpg
    43.1 کیلوبایت · بازدیدها: 45
  • Darya.Sindi.jpg
    Darya.Sindi.jpg
    43.1 کیلوبایت · بازدیدها: 48
عکس مال 15 ساله پیشه من دوباره ازش عکس گرفتم با فتوشاب درست کردم تازه شده این.درسته ناواظحه.
دریا الان که سالهای اخرشو میگذرونه البته بعد از سالها طبابت یک کره خیلی خوب سیاه رنگ داده که میشه نوه اسد 4 ماهه داره
جوانی دریا حریف میطلبید همون جور که آقای وطن خاه میپسند بود .از کرههیش میشود به خلیفه(عرب درشوری ) وفرخلقا (درشوری ) که هر2 معرفی کردم نام برد
خدا کند چند سالی دیگه کره بده

امیر پوربهزاد گفت:
این دریا که زمان عکس کمترکسی میتوانست سوارش بشه... تولید =آقای کورس عامری نژاد
مالک دریا=خانم سیندی بهزادی
محل نگه داری =تولیدی اقای بهزاد بهزاد پور بم
ممنون امیرخان
واقعا" عالیه ولی حیف که اینها دارن تموم میشن

vatan

Member
امیر پوربهزاد گفت:
عکس مال 15 ساله پیشه من دوباره ازش عکس گرفتم با فتوشاب درست کردم تازه شده این.درسته ناواظحه.
دریا الان که سالهای اخرشو میگذرونه البته بعد از سالها طبابت یک کره خیلی خوب سیاه رنگ داده که میشه نوه اسد 4 ماهه داره
جوانی دریا حریف میطلبید همون جور که آقای وطن خاه میپسند بود .از کرههیش میشود به خلیفه(عرب درشوری ) وفرخلقا (درشوری ) که هر2 معرفی کردم نام برد
خدا کند چند سالی دیگه کره بده
خیلی لطف میکنید که از این اسبها معرفی میکنید.
ولی اگه بتونید از این اسبها تولید کنید خیلی بیشتر لطف !! میکنید.
دوستان کرمانی باید برند به سمتی که بتونند این اسبها و بهتر از اینها را تولید کنند. اونوقت میشه گفت که اسبداری ایران در مسیر درستی حرکت کرده.

دریا وکره شهرآشوب

پیوست ها

• darya-1 (2).jpg
    darya-1 (2).jpg
    130 کیلوبایت · بازدیدها: 81
  • darya-1 (2).jpg
    darya-1 (2).jpg
    130 کیلوبایت · بازدیدها: 65
  • darya-3 (2).jpg
    darya-3 (2).jpg
    168.3 کیلوبایت · بازدیدها: 63
  • darya-3 (2).jpg
    darya-3 (2).jpg
    168.3 کیلوبایت · بازدیدها: 52
  • darya-2 (2).jpg
    darya-2 (2).jpg
    161.8 کیلوبایت · بازدیدها: 79
  • darya-2 (2).jpg
    darya-2 (2).jpg
    161.8 کیلوبایت · بازدیدها: 65
این اسب دستکم 75 درصد خون کرد داشته! توی دره شوری معرفی شده.
اما سیلمی هایی که گفتی کلا تیپ متفاوتی دارن از دره شوری های کرمان. هر منطقه تیپ خودش رو داشته باشه بهتره
برفرض دره شورباشه ترکیب بشن که کلا دوستان!!! دره شوری حسابشون نمیکنن! میگن فقط هرچی ما میگیم دره شوریه بقیه رو باید سر ببریم

سامان حسینی

Active member
والا من ازعقبه ی این اسب اطلاع ندارم چیزی که مشهوده این مادیان عربش بر دره شوری وکرد میچربه اگر دره شوری ثبت باشه میتونه کمک کنه برا جلوگیری ازهمخونی سالار البته من نژاد دره شوری که میشناسم دسته هلاکوخان وامان...خان وحسین خان واردشیرخانه وتعدادیهم ازهمین خط خونی که کسان دیگه دارن ولی خوب خطخونی بسیار محدوده ونیاز به خون تازه هست که به نظره من بعضی ازاسبای کرمان جواب میدن البته نه همشون.این مادیان یه کره به نام فرخلقا داره که توی عکس دیدم بسیاربه درهشوری شبیه البته ازنظره من.حتی عرب هم که بسیار تبارمحکم داره خون تروبرد دربرخی موارد واردش شده تو ایران خیلی خیلی کم البته گاها دره شوری به نام عرب ثبت شده ولی درکشورای دیگه خون تروبرد دارن مثه براری

sonia

Member
من نژاد دره شوری که میشناسم دسته هلاکوخان وامان...خان وحسین خان واردشیرخانه وتعدادیهم ازهمین خط خونی که کسان دیگه دارن ولی خوب خطخونی بسیار محدوده ونیاز به خون تازه هست که به نظره من بعضی ازاسبای کرمان جواب میدن

این اسبهایی که شما میشناسید بعضی هاشون هم دره شوری خالص خالص نیستند مثل کره های تاج!! انقدر جمعیت خالص هاش کمه که فقط برای حفظ خط خونی باید ازشون استفاده شه

اگه با خط خونی دوری مثل اسبای کرمان قاطی شه که دیگه هیچی..... بعد از چنذ سال 1 سری از اسبایی با خط خونی های قاطی و ناخالص میمونه(که حاصل کشش های سلیقه ای هست نه اصول اصلاح نژاد) و باید با دره شوری های اصیل کامل خدافظی کرد!!!!!

سامان حسینی

Active member
ازیک جنبه حرفه شما صحیحی ولی باید یاداور بشم ممکنه حفظ خط خونی به نابودی این نژادمنجر بشه چون همخونی هرروز زیادتر میشه احتیاج به خون جدید هست واسبایی که بتونن ایرادات رو برطرف کنن برای اصلاح نژاد همیشه نیازبوده به خطخونی جدید البته همخونیهم دراصلاح تاثیره زیادی داره.باید بگم فکره این که این نژاد به عنوان خالص محسوب بشه نداشته یکی ازویژگیهای دره شوری اینه که ازامیزش دونژاد یک نژاد منحصر به فرد وزیبا وقوی به وجود اومده که تو هیچ جای دنیا نمیشه پیدا کرد اگرنه این نژاد به خاطرتبارش ارزش نداره مثه عرب.به خاطر خودش ارزشمنده اگر اسبای کرمانهم که مابین عرب وکرد ودره شوری موندن شباهتشون به دره شوری زیاد باشه وبتونن طی امیزش با دره شوری(اسبهای چاپارو...)خصوصیات این نژاد وحفظ کنن واقعا میشه بشون امیدوار بود البته انتظار ندارم حرفی که من میزنم بقیه قبول کنن این نظره منه وشاید همه درک نکنن من یک کره از زرین(سالار1&اهو)با مارال(تاج کرمان وگوهر)دیدم نریون دوسال بسیار زیبا وچشمنواز با قده به مراتب بلندتر از اسبهای چاپار همینطور با تیپ اصلی دره شوری منطبق. درزیبایی شهرضا هم قهرمان قهرمانان شد واقعا لذت بردم ازاین اسب حالاشما یه اسبه ریزه زشت بیار بگو این خالصه چه فایده؟دره شوری با تیپ سالار2 شهپر شاهرخ2 وسپهسالارو.. ودراینده ماهان وتولیدات خوب دیگه حرف برای گفتن داره نه به خلوص بالا.

نژتد اینگونه اسبهارو کاملا نمیشه گفت حالا اگه درشوری کامل هم نباشند اسبهای بینظیری هستند...من دریارو نشان چندین استاد دادم که انها واقعا ازش لذت بردند وحتی کرهای بسیار عالی داده ..من اصراری بر درشوری بودن دریا ونظیر ان ندارم ..حتی اقای مهدی خان بهزاد پور وقی امدند ایران از من پرسیدند به نظر تو دریارو با چی بکشم؟ من اول سالار2 پیشهاد کردم...برای بوجود امدن یک اسب بسیار زیبا وخوب.... حالا درشوری... کرد... ورهمشوری...هرچی میشد اسب خوبی تولید میشد.بعد دیدند واقعا نمیشه از سالار بکشند با کارهای آقای قرمزی بعد اقای بهزاد پور از انسیاتور خیلی خوشش امد ولی دریا حالش خوب نبود...که امد رفسنجان پیش اقای ناصری وبعد تلف شد ..ولی یه یادگار خوب پیش اقای ناصری داره باشهرآشوب ....حالا تکلیف این اسبها به نظر شما چیست باید چون درشوری خالص نیستند تولید نداشته باشند..اصلا چند درشوری خالص داریم از گونه های متفاوت که میشه خالص نگه داشت؟؟

sonia

Member
حرف من این نیست که صرفا برای حفظ خط خونی کشش هایی انجام بشه که بعد از چند نسل هم خونی اسبها تو اون بیداد کنه و کیفیت بیاد پایین فقط چون قراره از خالص تر ها کشش انجام بگیره!!!

شما هم نظر خوبی دارید که خیلی هم خوب جواب میده بهترین ها رو میچینید کنار هم و یک کره ی بی نظیر تولید میشه!!
اما خوب هر کسی 1 اولویت داره به فرض برای امان الله خان الویت تولید اسب های خالص و اصلاح نژاد اونهاست که تدابیری هم به غیر از وارد کردن ناخالص به گله برای جلوگیری از همخونی کره هاشون دارند!
مثلا آقای x الویتشون تقویت مهارت ورزشی کره هاست در این تیپ نژادی یکی دیگه 1 چیز دیگه....
به هر حال آرزوی موفقیت واسه همه تولید کننده ها دارم

درضمن آقا سامان این نژاد به پیر به پیغمبر قدمت زیادی داره!! نژاد پایه هست مثل کرد و اصیل
تلفیقی نیست!!! البته دیگه انقد راج به این موضوع بحث شده که آدم بیخیالش شه بهتره!!
مهم اینه که الان از داشته هامون استفاده بهتر رو ببریم

سامان حسینی

Active member
دقیقا هرکس نظره خودشو داره ومحترمه والامن ازاسبای اما...خان زیاد ندیدیم ولی هرچی دیدم خوشم نیومد یه طاووس ازش دیدم خوب بود که اونم پدرش سالار1بود!بلاخره هرکس سلیقه ای داره ایشون خلوص نژادو دوستدارن من واقای پوربهزاد ومسکوب و....خوده اسبو وزیبایی وتواناییش.یعنی میخوایم یه اسبی مثله سالار2ویا اسبای کرمان سوار بشیم که هم زیباست وهم ازسواریش لذت ببریم درعین حال حفظ خصوصیات نژاد هم مهمه الان همه ایران اسبای چاپار رو دره شوری میدونن وبا مقایسه با اونها بقیه دره شوریهارو تشخیص میدن پس نشون میده خصوصیات ازبین نرفته.من حرفم اینه درشوری قدمتش خیلی خیلی کمترازعرب وکرد وترکی است ولی امروزه به عنوان نژاد محسوب میشه اماتبارش تازه داره بسته میشه چه خوب که هرکار میخوان بکنن همین الان بکنن که فردا که تباربسته شد مجبور نشن خرابش کنن نمیگم دریا دره شوریه ولی کره ی دریا باتاج مسکوب میتونه واردبشه به درهشوری البته دریا که مرده ولی صحبت چیزه دیگریست هنوز دره شوری نژاد محکم نشده ولی بعدازثبت تبار خیلی حرف برا گفتن داره ومیتونه با وجود خون اسبای کرمان بهترم بشه البته این نظره منه وشاید اشتباه بهتره دیگه بحثو ادامه ندیم چون تافرداهم که بحث کنیم نظره هیچ یک عوض نمیشه:winksmiley02:

سامان جان یکی از همین آقایان که خیلی ادعاشون میشه در اسب دره شور( من بیسوادم بلد نیستم بگم دره شوری) کلا اومدن اسبای منطقه کرمان رو بردن زیر سوال بعدش هم برامون سیلمی فرستادن که اصلاح کنیم! تا امروز یه دونه کشش هم نداشته در مدت بیشتر از یک سال :)) چون کسی پسندش نکرده اصلا. برای تولید کننده مهمه اسب باب میلش باشه نه اینکه نژاد اسبای فلانی باقی بمونن منظور اینکه هرکی هر اسبی دلش میخواد باید تولید کنه کسی هم حق نداره اسب اون یکی رو زیر سوال ببره بره هرچی دوس داره تولید کنه. هر موقع که ما کتاب انساب و تست دی ان ای برای یک نژاد داشتیم اون وقت میشه گفت این خالصه یا نه تا قبل اون روز بقیه حرفا حرفه! در مورد دریا هم پدرش شاداب که کرد خالص هست شیرین هم رگ کردی داره حالا تیپش چه شکلیه دیگه الله اعلم

بالا