درج نام خليج عربي در کاتالوگ اجلاس واهو و فدراسيون ايران

سلام
از خانم سالارتاش امشب پيغامي دريافت کردم که به دليل اينکه موفق به ايجاد موضوع در انجمن نشده بودند از من خواستند اين کار را انجام دهم. متن پيغام به اين مضمون است:

" اين که در صفحه آخر کاتالوگ واهو که امسال در عمان برگزار ميشه در نقشه نام خليج فارس را خليج عربي نوشتن، اگه بشه همه ما به فدراسيون زنگ بزنيم و بهشون بگيم که دفعه بايد يه کاري بکنن و به واهو رسما" شکايت کنند خيلي خوب ميشه. من يه ايميل به همه اعضاي واهو زدم و به اون عماني هاي پر رو! خلاصه فکر کنم ماها وظيفمونه هممون به اين کاره عمان عکس العمل نشون بديم".

گشتم توي اينترنت و آدرس سايت اين اجلاس را پيدا کردم و کاتالوگ مربوط را هم مي تونيد اينجا دريافت کنيد:
http://www.wahooman09.com/brochure.pdf

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
من میتونم به از ایمیل انجمن به واهو نامه بزنم و شکایت کنم. دوباری که به فدراسیون جهانی و واهو ایمیل زدم سریع جواب دادن.
متن نامه چی باشه ؟

احسان

Active member
بگو اون روزی که شما ملخ ميخورديد و توی صحرا تو چادر زيره افتاب دزدی ميکرديد ما ايرانيان و پارسها تو خليج فارس کشتی سوار ميشديم و زيره پای ما بود و هست حالا شما يه اسم داريد و ما خودشو

OJANG

Member
به نظر من خارج از هرگونه خشم و نفرت و بسیار دیپلماتیک با نوشتن یک نامه که در شان ایران باشه و با امضا اعضا توضیح داده بشه که در نقشه این عمل صورت گرفته که از نظر ثبت جهانی این خلیج به نام فارس بوده و خواهد بود و هر گونه تغییر نام در هر نقشه ای و در هر منطقه دنیا باعث اعتراض هفتاد میلیون ایرانی و خواستار تصحیح خواهد گردید. در ضمن صحنه ورزش صحنه برادری و حس رقابت سالم و جوانمردانه بوده و تبلیغات سیاسی بی محتوا و بی پایه و اساس در آن جایی ندارد.

امروز به دنبال خواست آقاي کاظميان خانم سالارتاش نامه اي به ايشان براي ارسال به واهو داده اند.
دوستان هر کدام که مايلند براي پيگيري با فدراسيون تماس بگيرند.
اينم ايميل اعضاي اصلي واهو و دست اندرکاران اجلاس عمان :

اين هم متن نامه ايشان:

Dear Oman Conference Organizers, We would like to hereby announce that on your 2009 catalogue on the world map there is no such area as "Arabian Gulf" There has never been such and won't be ever. For ages as long as humanity and civilization has come into existence the name has been "Persian Gulf". Changing the real name of any area and region in the world cannot be tolerated. You as the hosts of 2009 WAHO conference are expected to be well informed and educated, so we ask you to correct this mistake in your catalogue.
Sincerely,
The Undersigned

♘امیرحسین♞

از اعضا در خواست دارم هر کدام با ایمیلشان به ادرسهای فوق یک کپی از متن بالا رو بفرستند.

♘امیرحسین♞

اسب ايراني گفت:
سلام
از خانم سالارتاش امشب پيغامي دريافت کردم که به دليل اينکه موفق به ايجاد موضوع در انجمن نشده بودند از من خواستند اين کار را انجام دهم. متن پيغام به اين مضمون است:
/quote]
هادی جان خانم سالارتاش چه مشکلی در ایجاد موضوع داشتند؟ مشکل در ثبت نام؟

احسان

Active member
<waho@compuserve.com>, <katrinamurray@btconnect.com>, <office@nagels-arabianstud.de>, <j.carine@btinternet.com>, <xavier.guibert@haras-nationaux.fr>, <ppond@attglobal.net>, <anisaal@yahoo.com>, <asilclub@hotmail.com>, <valabee@aol.com>, <claudia@quentin.com>, <b.jadaan@scs-net.org>, <marek.trela@janow.arabians.pl>, <anisaal@yahoo.com>,

list email ha ke baraye hame ye dafe send konid va yekishon ham eshtebah bod ke bareshdahstam

M

mrezap

Guest
میشه بگین کدوم متن را بفرستیم ؟
این متن ؟

Dear Oman Conference Organizers, We would like to hereby announce that on your 2009 catalogue on the world map there is no such area as "Arabian Gulf" There has never been such and won't be ever. For ages as long as humanity and civilization has come into existence the name has been "Persian Gulf". Changing the real name of any area and region in the world cannot be tolerated. You as the hosts of 2009 WAHO conference are expected to be well informed and educated, so we ask you to correct this mistake in your catalogue.
Sincerely,
The Undersigned

Dr_Ghaffari

Active member
محـمـد رضــا گفت:
میشه بگین کدوم متن را بفرستیم ؟
این متن ؟

Sincerely,
The Undersigned
بله محمد رضا خان !

sohrab

Active member
تلاشها بی نتیجه نبود.
نام جعلی "خلیج عربی" را از نقشه حذف کردند.

sohrab

Active member
نام خليج فارس و ايران از پوستر بازيهاي كشورهاي اسلامي حذف شد

در پي تهديد كشورهاي عربي: نام خليج فارس و ايران از پوستر بازيهاي كشورهاي اسلامي حذف شد

سايت جمهوريت: در حالي كه با تصويب شوراي انقلاب فرهنگي ، دهم ارديبهشت ماه به عنوان روز ملي‌ خليج‌ فارس به‌ تقويم‌ ايران‌ اضافه‌ شده است ، دولت نهم و اين بار در عرصه ورزشي از موضع ايران مبني بر نام جاودانه خليج هميشه فارس عقب نشست و موضع اعراب را در نامگذاري مجعول تقويت كرد.

قضيه از آنجايي شروع شده است كه ايران ميزباني بازيهاي كشورهاي اسلامي را برعهده گرفته است و طبق عرف بين المللي طراحي و چاپ پوسترها از اختيارات ميزبان مي باشد. در همين راستا مسئولين پوسترهايي با نقشه ايران از جمله خليج فارس تهيه و چاپ كرده و مدال هاي اين مسابقات را نيز بر مبناي نقشه كشورمان طراحي مي نمايند. روز ششم ارديبهشت گروهي به سرپرستي عربستان براي نظارت بر چگونگي انجام اين بازيها به ايران مي آيند و با سازمان تربيت بدني به گفتگو مي نشينند و در اين گفتگو با وقاحت تمام از ايران مي خواهند نام خليج فارس را از نقشه پاك و بجاي آن نام خليج(ع ر ب ي) بگذارند و تهديد مي كنند در صورت عدم انجام اين كار كشورهاي عربي از حضور در اين بازي ها انصراف خواهند داد. با آنكه انتظار مي رفت نمايندگان سازمان تربيت بدني همان لحظه پاسخي دندان شكن به اعراب بدهد اما سازمان تربيت بدني طي نامه اي به احمدي نژاد كسب تكليف مي كنند.

حداقل انتظار از رييس جمهور اين بود كه با رد اين درخواست وظيفه خود را در برابر تماميت ارضي ايران به انجام برساند. اما نتيجه اين نامه نگاري چنين مي شود كه نام خليج فارس از روي نقشه ايران در پوسترها حذف مي شود تا طراح مورد تائيد كشورهاي عربي قرار بگيرد.

اين در حالي است كه در سال 1991 وقتي سازمان ملل در چند سند داخلي از خليج فارس با عنوان ديگري نام مي برد با واكنش دولت وقت مجبور مي شود با اذعان بر سهوي بودن اين موضوع رسما از ايران عذرخواهي كند(سند 26 ژوئن 1991 ) اما امروز، دولت آقاي احمدي نژاد كه مدعي است كشور در اوج! منزلت و اقتدار قرار داريم حتي در برابر گستاخي چند كشور عربي نه فقط واكنش مناسبي نشان نمي دهد بلكه با حذف نام خليج فارس از نقشه ايران بار ديگر از موضع ايران عقب نشيني مي كند.

البته آقاي محمد هادي حسام، معاون سازمان تربيت ‏بدني براي توجيه اين مسئله در اظهار نظري جالب گفته است نگران نباشيد نام ايران نيز در اين طرح حذف شده است و همينكه خليج فارس در نقشه وجود دارد يعني مالكيت آن براي ايران است: “ما در بالاي نقشه دو بار نام الله را كه بالاترين نام‏ها است درج كرده‏ايم و بايد به اين نكته هم توجه داشته باشيد كه نام ايران نيز درج نشده و همين كه تصوير خليج‏فارس در نقشه موجود در پوستر وجود دارد، بيانگر حاكميت ايران بر اين حوزه است.“

منبع : سایت جمهوریت

fatima

Member
چه استدلال جالبی!!!! پس همین استدلال رو هم میشه واسه فلسطین داشت نه؟ بریم زودی بهشون بگیم که دست از جنگ با اسرائیل بردارن چون همین که زمینشون تو نقشه وجود داره یعنی مالکش خودشون هستن!!! واقعا چه منطق بی نظیری!!!!!
باور نمی کنم که مسئولان ایرانی که این همه روی ایران و نام ایران تعصب دارن این چنین کوتاه بیان!!!!

بالا