داوری سومين نمايش قهرماني اسطوره هاي زيبايی

sohrab

Active member
من که قوانین را زیر و رو کردم ولی چیزی دستگیرم نشد. اگر هم قانونی در این زمینه باشه ما بد متوجه شدیم. اگر به این شکل باشه که میگید این داور برای گروه های خالص و وارداتی به دو صورت مختلف عمل کرده.
مهمتر آنکه قانون باید با عقل و منطق جور دربیاد. آیه نیست که چشم بسته بپذیریم ( گر چه آیه را هم نباید! ) .

وقتی من بگم :" اسب "الف" از اسب "ب" زیباتره" و دقایقی بعد بگم : "اسب"ب" از اسب "الف" زیبا تره" ، از 3 حال خارج نیست :
1-رای اولیه ام خطا بوده 2- رای نهایی ام خطا بوده 3-به هر دلیلی در مرحله نهایی اسب ها را نشناخته ام و به دلیل نزدیک بودن رقابت، رای تغییر کرده. (اگر رقابت نهایی چند هفته بعد از مسابقه اولیه اتفاق می افتاد ممکن بود شرایط اسبی تغییر کنه و باعث تغییر مقامش بشه ولی وقتی فقط ظرف چند دقیقه نظر داور عوض بشه، میشه حالت 3 را دلیلش دونست.

M

mrezap

Guest
سهراب گفت:
من که قوانین را زیر و رو کردم ولی چیزی دستگیرم نشد. اگر هم قانونی در این زمینه باشه ما بد متوجه شدیم. اگر به این شکل باشه که میگید این داور برای گروه های خالص و وارداتی به دو صورت مختلف عمل کرده.
مهمتر آنکه قانون باید با عقل و منطق جور دربیاد. آیه نیست که چشم بسته بپذیریم ( گر چه آیه را هم نباید! ) .

وقتی من بگم :" اسب "الف" از اسب "ب" زیباتره" و دقایقی بعد بگم : "اسب"ب" از اسب "الف" زیبا تره" ، از 3 حال خارج نیست :
1-رای اولیه ام خطا بوده 2- رای نهایی ام خطا بوده 3-به هر دلیلی در مرحله نهایی اسب ها را نشناخته ام و به دلیل نزدیک بودن رقابت، رای تغییر کرده. (اگر رقابت نهایی چند هفته بعد از مسابقه اولیه اتفاق می افتاد ممکن بود شرایط اسبی تغییر کنه و باعث تغییر مقامش بشه ولی وقتی فقط ظرف چند دقیقه نظر داور عوض بشه، میشه حالت 3 را دلیلش دونست.

حقیقتا" همین طوره که شما گفتید و این داوران در گروه های خالص و وارداتی به دو صورت مختلف عمل کردند و هیچ کس هم حرفی نزد .

sohrab

Active member
در این رابطه "قوانین انتخاب اسبهای قهرمان و نائب قهرمان" و "قوانین موارد مساوی شدن در رده بندی" را پیدا کردم که بزودی برای روشن شدن موضوع اضافه میکنم.

sohrab

Active member
یک موردی هم که در داوری گروه دره شوری پیش آمد، حذف شدن مادیانی به دلیل لنگش بود.
بر اساس قوانین داوران در صورتی میتوانند اسب دچار لنگش را حذف کنند که اسب در هنگام ارزیابی درد داشته باشد. در غیر اینصورت باید اسب را داوری کنند.
( به نظر من که لنگش خیلی خفیف بود .ولی داوران به صحنه نزدیکتر بوده اند!!! و احتمالا تشخیص داده اند که اسب از درد ناراحت است.)

عزیزان خواهشن بحثهای تخصصی ایجادکنید،تاهمه به نحو احسن استفاده کنیم،کنایه و حرفهای... ،جاش اینجانیست.

sohrab

Active member
فرزین عیسی بیگلو گفت:
عزیزان خواهشن بحثهای تخصصی ایجادکنید،تاهمه به نحو احسن استفاده کنیم،کنایه و حرفهای... ،جاش اینجانیست.
تخصصی تر از این؟!

بالا