خطرات ورزش سواركاری

من از بچگی عاشق اسب بودم واز همون بچگی با اسبا بازی میکردم یادمه که تو زمان بچگی یه اسب بود به نامه رعد من وهمین طور بابام عاشق این اسب بودیم!واسه من یه اسب اسطوره ای بود!!!! یه بار یادمه که صاحبش سوارش شده بود و بلافاصله بعد از سواریش ازش خورده بود زمین!!! آخه اسبی بود که زیاد سر دست می زد!! قدشم خیلی بلند بود خیلی هم عضله ای بود ولی چاق نبود!(مثل یه کی از اسبای باشگاهم بود که اسمش اکسترک بود!) خلاصه صاحبش فروختش و اون رو از اون باشگاه برد ودل منو هم برد.......!

mahsa

Member
بعد از افتادن پدرم از اسب و اتفاقاتی که افتاد از پرش روی مانع خیلی وحشت داشتم از این ترس هیچ وقت حرفی نزدم ولی اگر موقع سواری من میدین کاملا مشخص بود حتی موقعی که سوارکاری در حال پرش بود ....البته تو این مدت پرش کار میکردم ولی فقط از روی کاوالتی این ترس یک مدت به قدری زیاد شده بود که میخواستم کلا پرش کنار بذارم ولی از 2ماه پیش با کمک مربیم پرش دوباره شروع کردم اوایل با ترس و حالا با خیال راحت ان موقع فقط به افتادن فکر میکردم و خطراتی که ممکن بود برام پیش بیاد همین باعث شده بود بترسم و .....به نظر من فکر کردن بیش از حد به خطر باعث به وجود امدن یک ذهنیت منفی میشه که همان مشکل سازه و باعث میشه اتفاقات بدتری پیش بیاد
هر ورزشی خطر خاص خودش داره پس بهتره به جا اینکه به خطرش فکر کنیم سواری اصولی و درست یاد بگیریم که احتمال به وجود امدن حادثه ی به حداقل برسونه

TopRider

New member
shomaro nemidoonam vali vase mani ke har rooz daram 10ta asbe divoone az kore gerefte ta.... ro savar misham dg ye adat shode,vase hamine ke migam hal mide

علی واحدی

Active member
بعد از افتادن پدرم از اسب و اتفاقاتی که افتاد از پرش روی مانع خیلی وحشت داشتم از این ترس هیچ وقت حرفی نزدم ولی اگر موقع سواری من میدین کاملا مشخص بود حتی موقعی که سوارکاری در حال پرش بود ....البته تو این مدت پرش کار میکردم ولی فقط از روی کاوالتی این ترس یک مدت به قدری زیاد شده بود که میخواستم کلا پرش کنار بذارم ولی از 2ماه پیش با کمک مربیم پرش دوباره شروع کردم اوایل با ترس و حالا با خیال راحت ان موقع فقط به افتادن فکر میکردم و خطراتی که ممکن بود برام پیش بیاد همین باعث شده بود بترسم و .....به نظر من فکر کردن بیش از حد به خطر باعث به وجود امدن یک ذهنیت منفی میشه که همان مشکل سازه و باعث میشه اتفاقات بدتری پیش بیاد
هر ورزشی خطر خاص خودش داره پس بهتره به جا اینکه به خطرش فکر کنیم سواری اصولی و درست یاد بگیریم که احتمال به وجود امدن حادثه ی به حداقل برسونه

باریکلا به شما که جواب اول و آخر رو با جمله آخر خودتون دادید.دقیقا تمام رشته های ورزشی خطرات مخصوص به خودشونو دارن ولی با یادگیری صحیح و اصولی و پایه ای حتی برای زمین خوردن صحیح که آنهم آموزشهای مخصوص خود را دارد ما میآموزیم که چگونه احتمال زمین خوردن را به حد اقل برسانیم و در صورت خوردن زمین چه کارهایی انجام دهیم که آسیب کمتری دیده و یا اصلا آسیبی نبینیم.با آرزوی موفقیت بری شما.

barny_angle

New member
اسب حيوان نجيبي است

اسب هميشه اول خودش زمين ميخوره بعد سوارو زمين ميزنه ، وقتي قرار خودش اسيب ببينه چرا اينكار رو ميكنه
مگه اينك با اسب بد تا كرده باشين ... كه اونم بد تا خواهد كرد و يادش ميمونه
وبرعكسشم هم موجود ... ولي استثنا هم وجود داره

بالا