خطرات لنژ کردن نریان جوان

bahare

New member
نریون من چندباری کم مونده بود لهم کنه! بخاطر چموش بودن و حرف گوش ندادنش سخته. برای محار و آموزش دیدن صحیحش از مربی با تجربه کمک بگیرین

مشکلی با اسب ندارم .
راستش یکی از دوستام اسب خریده فقط میگه عصبانی هستش من می خوام برم لنژش کنم.میخواستم بدونم خطری برای من داره یا نه.

واقعا دیگه کسی اطلاعات نداره؟؟؟؟؟؟؟؟
تورو خدا کمکم کنید وگر نه ممکنه در اثر لنژ کردن یک نریون چموش جونم رو از دست بدم.

سلام اقا محمد در كار با اسب چموش هم بايد هوشيار بود هم نترس چون روانشناسي اسبها خيلي خوبه و سريع ترس را ميفهمند البته قدرت بدني هم مهمه به نظر من با توجه به 14 سال سن و قدرت بدنيتون فعلا اين كارها را به افرادي مسنتر واگذار كنيد ان شاالله هميشه برقرار باشيد

bahare

New member
بداخلاقی کره جوون اگه باهاش کار شه درست میشه, چند نوبت لنژ اصولی اسب رو آروم میکنه

چشم آقای مهرزاد،پس شما فعلا این کار رو برای من صلاح نمی دونید.
خیلی ممنون از راهنماییتون :smilingsmiley: البته ترس من از اسبها خیلی کمه و از اون دسته آدمایی هستم که از اسبها نمی ترسند.

یک سوال
اسب میتونه هنگام لنژ از رو به رو با دستاش به من صدمه بزنه و اینکه وقتی من شلاق دستمه این کار رو میکنه و نزدیک من میاد؟
ببخشید که زیاد حرف میزنم و سوال می پرسم:blushsmiley:

mostafa ehsan

New member
سلام بستگی به خودت داره باید مراقب باشی اگه اسبت خیلی جموشه هر کاری میکنه ولی ریسکش بالاست خطرناک هست

یک سوال
اسب میتونه هنگام لنژ از رو به رو با دستاش به من صدمه بزنه و اینکه وقتی من شلاق دستمه این کار رو میکنه و نزدیک من میاد؟
ببخشید که زیاد حرف میزنم و سوال می پرسم:blushsmiley:
اگه اسب بخواهد می تواند به شما حمله کند.البته میتواید با همون شلاق کنترلش کنید...اگر بغلبند هم بزنی کنترلش بهتر میشود...

چشم آقای مهرزاد،پس شما فعلا این کار رو برای من صلاح نمی دونید.
خیلی ممنون از راهنماییتون :smilingsmiley: البته ترس من از اسبها خیلی کمه و از اون دسته آدمایی هستم که از اسبها نمی ترسند.

محمد جان خدایی ناکرده فکر نکنید به تواناییتون شک دارم.من خودم تو 17 سالگی با اینکه خیلی قوی هم بودم یک نریان بنام بادنوش داشتم یکبار سر دست زد و با سم زد تو سرم که از هوش رفتم.تعلیم اولیه اسب کار ساده ای نیست مثل غیار کردن توسط ادم ناوارد میمونه که ضررش بیشتر از نفعشه.البته اساتیدی مثل اقای پور بهزاد می تونن کمک زیادی به شما بکنند

محمد جان خدایی ناکرده فکر نکنید به تواناییتون شک دارم.من خودم تو 17 سالگی با اینکه خیلی قوی هم بودم یک نریان بنام بادنوش داشتم یکبار سر دست زد و با سم زد تو سرم که از هوش رفتم.تعلیم اولیه اسب کار ساده ای نیست مثل غیار کردن توسط ادم ناوارد میمونه که ضررش بیشتر از نفعشه.البته اساتیدی مثل اقای پور بهزاد می تونن کمک زیادی به شما بکنند

اختیار دارید آقای مهرزاد ، نظر لطفتونه ، قطعا من به راهنمایی های ارزنده جنابعالی و آقای پور بهزاد احتیاج دارم و ممنونم که من رو راهنمایی می کنید.

جناب مهرزاد این صحبتتون منو یاد یوشگا میندازه .اونم توی لنج میومد طرفتو دست میزد تو سر و کله آدم.یه بار جفت دستشو گذاشت رو کتفم و زمینم زد.

امروز رفتم با هزار بدبختی لنژش کردم بعدم سوارش شدم تاخت رفتم اما چندان تغییری نکرد،فکر کنم باید چند جلسه دیگه این کار رو انجام بدم.
ممنون از همتون که اطلاعات و تجربتون رو در اختیار من گذاشتید.

امروز رفتم با هزار بدبختی لنژش کردم بعدم سوارش شدم تاخت رفتم اما چندان تغییری نکرد،فکر کنم باید چند جلسه دیگه این کار رو انجام بدم.
ممنون از همتون که اطلاعات و تجربتون رو در اختیار من گذاشتید.
تغزیه اش چیه؟چه مقدار جو یا دانه میخورد؟چثه اش چقدر؟وزنش؟

سلام
همه چی می خوره جو خوراک سبزیجات و ... اما مقدارش رو نمی دونم جثه کوچکی هم داره کره ۱ ساله هست.در ضمن فکر کنم خون عرب هم داره سعی می کنم عکس بزارم.

کره یکساله رو لنژ کردی بعد سوارش شدی تاخت رفتی...................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!خسته نباشی:blinksmiley::blinksmiley::blinksmiley::blinksmiley:

بالا