خصوصیات یک اسب اصیل

با سلام خدمت همه
داشتم نوشته های خانوم رو میخوندم به بعضی از چیزا رسیدم که مفهومش برام قابل درک نبود.از دوستان و پیشکسوتان میخوام که منو راهنمایی کنند وشاید کسانی باشند که مثل من به مفهوم دقیق نرسیده باشند.
یکی از سوالاتم اینه که در نوشته های خانوم خوندم:
خلاصه، همه خصوصیاتی که شیخاشاره کرد، دقیقا مشابه نظر سایر کارشناسان بودبجز خصوصیات کپل. او کپلمسطح را کاملا تائید نکرد.
او گفت :کپل کاملا مسطح،اگر چه ممکن است چشم نواز باشد،ولی طبیعی نیست.
به عقیده شیخ، دم اسبنباید به شکل عصایی بالای گرفته شود. بلکه باید مانند پرچم برافراشته شود. چون نوعاول نشانه وجود پشتی ضعیف است و نوع پرچمی در اسبهایی با ستون فقرات قوی و مستقیمدیده میشود.

لطفا اگه میشه به وسیله عکس راهنماییم کنید.

دوستان راهنماییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی کنین

mohammadd

Member
دم عصایی :بلند کردن دم و خم کردن آن به طرف گردن
دم برافراشته پرچمی:بلند کردن وخم کردن دم به طرف بیرون

البته در بعضی ها هم فقط بلند کردن دیده میشه و دم رو خم نمیکنن:smilingsmiley:

دم عصایی :بلند کردن دم و خم کردن آن به طرف گردن
دم برافراشته پرچمی:بلند کردن وخم کردن دم به طرف بیرون

البته در بعضی ها هم فقط بلند کردن دیده میشه و دم رو خم نمیکنن:smilingsmiley:
مرسی محمد جان ای کاش همه مثل شما راهنمایی میکردن

نظر دوستان در مورد اینکه اسب کج دم بگیره چیه؟من عکسی از یحیی خان بختیار دیدم که سوار اسبی بودن که کج دم گرفته بود تو کره های ابن ممتازه مثل یل تکین هم دیذم که کج دم میگیرن و مادیان خودم اینجوریه قدیمی ها ی محلی اینو دلیل بر اصالت میدونن اما خیلیها عیب میدونن

نظر دوستان در مورد اینکه اسب کج دم بگیره چیه؟من عکسی از یحیی خان بختیار دیدم که سوار اسبی بودن که کج دم گرفته بود تو کره های ابن ممتازه مثل یل تکین هم دیذم که کج دم میگیرن و مادیان خودم اینجوریه قدیمی ها ی محلی اینو دلیل بر اصالت میدونن اما خیلیها عیب میدونن
نمی دونم این حرف تا چه حدی صحت داره اما از یکی بچهای ترکمن شنیدم که میگوفت یکی از نشانه های اسب کورسی خوب دم کج گرفتنه.
به نظرتون میتونه این ادعا درست باشه؟

در این زمنه اساتید مثل جناب اصفهانی.مولایی.قاسمی. کریمی و......میتونن راهنمایی کنن

دم عصایی مثل u میشه البته به طرف بیرون و پشت اسب
دم اقراشته نیز نرگسه کاملا صاف و عمود بر کفل می باشد ودر اسب های کرد بیشتر دیده می شود مانند سیاه قیماق

ما هم یه کره نریون داریم دره شود تو قدم دم رو کج می گیره ولی تو دو یا قدم سری دم رو صاف و پرچم می کنه این چه طوره بده یا خوب ؟؟؟

و یه چیز جالب که کمتر دیدم این اسب گاهی که ایستاده خصوصا که مادیون ببینه و سر رو صاف کنه دم رو یه جورایی گره میزنه یعنی می ده بالا و می راست چیز اجیبیه یه چیزی تو این مایه ها چیزی در مورد این حالت می دونین البته گاهی این طوره خصوصا مادیزن که می بینهUntitled-1.jpg

سلام
اسب نریان در حالت هیجان یا بادیدن مادیان این حالت دم رو میگیره حتی مادیان هم اگه سرحال باشه وقتی میاری بیرون این حالت رو میگیره و که این حالت دم شیحه کشیدن و ورجه وورجه کردنم به دنبال داره

بالا