خرید اسب پرش برای سوارکار مبتدی

به نظر شما یه سوار کار مبتدی که برا پرش تمرین می کنه اگه بخواد اسب بخره :
1.اسب از چه نژادی انتخاب کنه؟
2. این اسب از نظر فیزیکی چه ویژگیهیایی باید داشته باشه؟ و در کل فیزیک مهمتره و یا سابقه پرش تو شجره اسب؟
3.اسبی بخره که پرش کار کرده و یا یک کره خام بخره و بعد برا ترین بدش به ترینر؟
ممنون میشم اگه جواب این سوالات رو بدید چون برای تمرین و پیشرفت بیشتر احساس میکنم باید اسب داشته باشم.

به نظر شما یه سوار کار مبتدی که برا پرش تمرین می کنه اگه بخواد اسب بخره :
1.اسب از چه نژادی انتخاب کنه؟
2. این اسب از نظر فیزیکی چه ویژگیهیایی باید داشته باشه؟ و در کل فیزیک مهمتره و یا سابقه پرش تو شجره اسب؟
3.اسبی بخره که پرش کار کرده و یا یک کره خام بخره و بعد برا ترین بدش به ترینر؟
ممنون میشم اگه جواب این سوالات رو بدید چون برای تمرین و پیشرفت بیشتر احساس میکنم باید اسب داشته باشم.

به نظر کاملا" شخصی بنده،یه شاگرد مبتدی اصلا" به خرید اسب نباید فکر کنه.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
شاگرد مبتدی به نظر من باید به اسب فکر بکنه, ولی نه یک اسب گران قیمت همه چی تمام. باید یک اسب داشته باشه تا از نزدیک آشنا بشه و با گذشت زمان کم کم توانائیهاشو بشناسه و بدونه میخواهد چکار کنه.

1- ترکمن
2-هم فیزیک هم شجره
3-بستگی به علاقمندی شما داره, بهتره اول اسب رو کامل بشناسید بعد به توانائیهاش فکر کنید

hilda

Member
کاملا با امیرحسین موافقم.بهتره داشته باشه ..اما نه گرون قیمت و همه چی تموم
برای اشنایی
تا وقتی که بفهمه که به کدوم رشته بیشتر علاقه داره و تا چه حد میخواد تو این زمینه پیش بره

hormoz

Member
من هم با امیرحسین موافقم
ولی نژاد ترکمن با چه سنی و چه جنسیتی
و با چه قیمتی؟

hilda

Member
در ابتدا معمولا تمرینهای درساژ کار میکنند ...یک اسب جوون مناسب نیست....فکر میکنم باید یه اسب با تجربه باشه که حرکات یک مبتدی روش تاثیر بد نذاره و باید با حوصله باشه
درست میگم؟

فرق میکنه ممکنه یک نفر به خود اسب علاقه داره.
یکی دیگه به ورزش
بر این اساس تصمیم گیری کنید.

قیمت = جیب
امیرجان ممنون از راهنماییت. جواب سواالهای 1 و2 کاملا روشن بود اما در مورد سوال 3 اگه درست فهمیده باشم نظر شما اینه که برای یک مبتدی، اسب تازه کار هم جواب گو میتونه باشه و گزینه بهتریه؟
ویه سوال دیگه رنج قیمتی که اسب با این شرایط رو بشه خرید چقدره؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
شما سواری رو در کلاس سواری زیر نظر مربی آموزش میبینی, یک مادیان یا کره هم داری که کم کم زیر نظر مربی باهاش کار میکنی.

اسب برچسب قیمت نداره, شما باید مشخصی کنی چقدر هزینه میخواهی بکنی؟

بالا