خبر فوری

omidajaiy

Member
دوستان یک بیماری توسط یک اسب عرب عراقی وارد ایران شده است فعلن برای قدم اول اسب هاتون رو قرنطینه کنید خواهشا جدی بگیرید اسب های اقای نوذری هم به همین دلیل تلف شده اند و ممکنه مسابقه زیبایی یزد نیز به همین دلیل لغو بشه ما نمیخوایم شاهد از دست دادن مادیان ها و نریان های خوب کشورمون باشیم

لطفا دقیق علامت های بیماری وطریقه انتشارش وآیا استانهای دیگه هم ممکنه دچار بشوند یاخیر بگویید.هرچند گفته اند فردا نتیجه آزمایشهای از اسبهای آقای نوذری مشخص میشود....

omidajaiy

Member
همونطوری که جنابعالی فرمودید هنوز نتایج ازمایشات و نوع بیماری مشخص نشده و بنده هم نمیتونم هیچ گونه اطلاعاتی رو در اختیار شما دوستان و همکاران عزیز قرار بدم اما انتشار به استان های دیگر ممکنه با انتقال اسب از یک استان به استان دیگر یا از به طور واضح تر قرار گرفتن اسب بیمار و سالم در یک فضای سربسته باشه لذا فعلا پانسیون هیچ اسبی یا خریداری هیچ اسبی رو انجام ندید تا وضعیت معلوم بشه

omidajaiy

Member
همین الان بنده باخبر شدم که چندین تلفات و سقط دیگر رو در باشگاه های کشور شاهد بودیم همه هم شبیه به هم دیگه دوستان خیلی مواظب باشین

اقای حقگو شایع پر اکنی نکنید کجا 50 راس و مرکز اصلی فلاورجان؟ فقط توی اصفهان تا الان فقط اسبای اقای نوذری چند تا شون تلف شدند که اصلا به فلاورجان ربطی نداره .دیگه تو اصفهان فعلا چیزی گزارش نشده

هرپس اسبی

علائم:این ویروس دستگاه تنفسی گلو ونای را در گیر میکند بعد از ورودناگهانی تب ترشحات از بینی که حالت چرک همراه سرفه دربعضی حالت ها روی سیستم عصبی تاثیر گذاشته باعث فلج شدن اسب می شود
پیشگیری:واکسیناسیون... داروهای گشاد کننده راه سیستم تنفسی و انتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت ثانویه....تمام این کارها برای درمان باید اول با مشورت دکتر دامپزشک صورت بگیرد
انتقال ان تنفسی از طریق اسب الوده ازنزدیک.باید از انتقال اسب الوده به مکان های دیگر جلوگیری کردقرنطینه درموارد شدید راه مناسبی هستش

mansouri

Member
طبق اخرین صحبت هایی که با اساتید در اصفهان داشتم در مورد hpv .fig 1 هرپس مطمئن بودن و پیشنهاد به قرنطینه کردند فقط
امروز هم گویا از اسب های باشگاه سیاهپوش نمونه گیری شده و جواب معلوم نیست
ولی با یکی از اعضای هیئت علمی موسسه رازی که از بزرگان ساخت واکسن هست صحبت کردم پیشنهاد دادم که با تامین بودجه از طرف شخص به تولید واکسن یا واردات بپردازند و تمام هزینه هاش هم به عهده شخص باشه ولی قبول نکردند و گفتند اصلا در مورد هرپس ویروس نوع 1 اسبی شک دارند که مهم ترین مسئله ی اونها همین بود و لازم میدونستن از طرف اداره دامپزشکی دستور بگیرن و گفتن فشار روی اداره دامپزشکی از طرف عموم فقط راه کاره
ولی میترسم طبق معمول تا به روال عادی و کاغذ بازی برسیم و بودجه تسویب بشه و بعد تقسیم بشه و هر چی در انتها موند به کار بززن چند مدت بگذره و فقط بیایم اینجا تاپیک بزنیم که یاد فلان اسطوره بخیر . یاد فلان قهرمان گرامی وووو

drdavoodi

New member
بیماری هرپس ویروس اسبی در اصفهان

با سلام.
اینجانب ایمان داودی یکی از دامپزشکان هستم که در حال مبارزه و کنترل گله اسبهای درگیر این بیماری ذر اصفهان هستم.چند ساعتی هستم از محل خارج شده ایم.و متاسفانه 8 عدد اسب تاپ تلف شده اند.

omidajaiy

Member
هزاران حرف متفاوت از دهان هزاران فرد متفاوت اما در کل نتیجه کل حرف ها از دهان انهایی که من به ان ها ایمان دارم این بود:
اقایی که فکر کردی میتونی انتقام زیبایی برگزار نشده یا درست برگزار نشدت رو بگیری مطمئن باش اگه تونستی با شایعه پراکنی این حق رو از همه ی بچه هایی که زحمت کشیدن بگیری مطمئن باش یجایی تقاصشو پس میدی.
بازهم من پیش داوری نمیکنم و در کل ایشالله که کلا شایعه باشه حتی اگه به قیمت یه حرف دروغ یه زیبایی رو ازمون بگیرن بهتر از اینه که یه مریضی اسبامون رو ازمون بگیره
خداقوت به امید خبرهای خوب

سامان حسینی

Active member
دوستان گله مادیان های وارداتی این مریضی رو اورده وارد کننده هم معروفه.یسری ازاین مادیان ها درباشگاه ستوده نیا تلف شدن

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
هزاران حرف متفاوت از دهان هزاران فرد متفاوت اما در کل نتیجه کل حرف ها از دهان انهایی که من به ان ها ایمان دارم این بود:
اقایی که فکر کردی میتونی انتقام زیبایی برگزار نشده یا درست برگزار نشدت رو بگیری مطمئن باش اگه تونستی با شایعه پراکنی این حق رو از همه ی بچه هایی که زحمت کشیدن بگیری مطمئن باش یجایی تقاصشو پس میدی.
بازهم من پیش داوری نمیکنم و در کل ایشالله که کلا شایعه باشه حتی اگه به قیمت یه حرف دروغ یه زیبایی رو ازمون بگیرن بهتر از اینه که یه مریضی اسبامون رو ازمون بگیره
خداقوت به امید خبرهای خوب

همه دنبال راه حل برای حل مشکل هستن, شما فکر انتقام؟!
اگر تو هر شهری باشه اسبدار مالش رو در خطر نمیندازه

بالا