حکیم قلی

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
از یموتهای بسیار موفق در حد گل آهو که البته 30 سالی قبلتر بوده و هیچی ازش باقی نمونده. البته شاید هم خونش در یموتهای امروز باشه ولی چون تو اسب ترکمن شجره ها مخدوشه نمیشه پیداش کرد

اعضا عکس و اطلاعاتی دارن ازش؟

امید زمانی

Active member
فوق العاده در کورس هیچوقت 2 نشده . همه دوخونها و تروبردهای اون زمان رو هم زده یه عکس بی کیفیت ازش دارم پیدا کنم میذارم

koulak

Member
فوق العاده در کورس هیچوقت 2 نشده . همه دوخونها و تروبردهای اون زمان رو هم زده یه عکس بی کیفیت ازش دارم پیدا کنم میذارم
عجب !! پس اینطور!!!!.....این واسه من خیلی جالبه!!!...بابا رو چه حسابی میگید تو هیچ کورسی 2 نشده و همه دوخونها و تروبرد های اون زمان رو زده؟؟؟؟؟تروبرد که هیچ، چند تا ترکمن می خوا هید اسم ببرم که حکیم قلی رو تو کورس زدن؟؟؟؟

koulak

Member
از یموتهای بسیار موفق در حد گل آهو که البته 30 سالی قبلتر بوده و هیچی ازش باقی نمونده. البته شاید هم خونش در یموتهای امروز باشه ولی چون تو اسب ترکمن شجره ها مخدوشه نمیشه پیداش کرد

اعضا عکس و اطلاعاتی دارن ازش؟

امیر جان...
سیلمی نیله دهه 30 و40 خیلی درشت نبود اما بغایت قوی و قلدر و کورسی...فوق العاده بد اخلاق...کره اسبی بود قره آت...2 برادر داشت که اونها هم عالی دویدند در اون زمان...مادیانهایی هم هستند که خون حکیم قلی رو داشته باشند...اگه خواستید باهام تماس بگیرید.

hooshmand

Member
امیدخان عکس پیدا نکردی؟؟؟

جناب بگلري سلام
گل روي جمال شما و بچه هاي با مرام همدان حتما عكس حكيم قلي را مي گذارم رو سايت.
ته انبار عكسهاي اسبان تركمن اينجانب حتما عكس حكيم قلي قهرمان پيدا ميشه.
زياد نگران نباشيد.وقتي حرفشو زديم عمل مي كنيم

عزت زياد اقا سعيد

نکته بسیار مهم اینه که حکیم قلی تک لگن بوده یا بعبارتی شکستگی قدیمی لگن داشته و اونجور میدویده.هیچ مادیان مستقیم و بلاواسطه ای ازش نمونده.هرچند مادیانهایی مثل موج قره سو شناسنامه شان بنام پدر حکیم قلی صادر شده.! نعمت خلیقی سید در رمه حبیب ایشان یک نوه حکیم قلی دارد که بسیار آناتومی نزدیک به جدش را دارد وامسال با سمند پر است

hooshmand

Member
سلام به همگي دوستداران اسب اصيل تركمن
طبق قولي كه در كامنت 6 خدمت عزيزان انجمن داده بودم
اين هم...........برگ سبزي است تحفه درويش ........
تقديم به دوستدارن اسب اصيل تركمن
......................................................................
......................................................................

حكيم قلي ......
اعجوبه ميادين كورس ...يك نريان نيله كوچولو...اما بغايت تيز و تند
.ميدان كورس خرگوش دره ..تهران
مربي...... اراز جان اونق .........
.....................................................

hakim  gholi.jpg
....................................................................
مشخصه ها :

***سر كوچك خشك و استخواني
***پشت وكپل قوي...كمر كوتاه
***سينه بغايت باز و جادار
***دم كم پشت
***دست و پا محكم وقوي
***بخلق ها كوتاه ( در عكس بعدي )
*** منخرين باز وگشاد (در هر دو عكس )
*** مفصل خرگوشي شاخص..........
*** اتصال متناسب در ناحيه كتف.. گردن.. و سر

hooshmand

Member
جناب مهندس تشکر به خاطر زحمتی که واسه پیدا کردن و اسکن عکس کشیدید.

جناب بيگلر ممنون
تشكر و سپس نثار ان انسان شريفي كه همت داشت و در دهه1350اين عكسها را گرفت تا ما الان بتونيم بعد از 40 سال اسطورهاي ورزشي مون در اسبدواني سالهاي گذشته را ببينيم و از تجربه هاي مربيان اين اسطوره ها در تربيت و اموزش اسبان ورزشي مان بهره ببريم .........

اين عكسها را يكي از دوستان عزيزم در اق قلا در سال 1378 برمن منت نهادند و ضمن همانگي راهنمائي نمودند تا بنده رفتم بندر تركمن و از دوست ايشان گرفتم ..................
بهر صورت امانتي بود......... و ما وسيله بوديم و............ رد امانت نموديم
انشاالله مقبول دوستداران اسب اصيل تركمن قرار گيرد.....

hooshmand

Member
حكيم قلي............. اعجوبه ميادين كورس در دهه 50.. از نمائي ديگر
...................................................................................

اين عكس ...... و سرنوشت همراهانش .......
...............................................................................................
كدامين از اين عزيزان هنوز گام برميدارند.........
حكيم قلي كه از همه هياهوي ميادين كورس خلاص و ....پر كشيده تا افق و بر بال فسانه غنوده
ان چابك سوار بشاش ...يا ان نوجوان شاد و خندان ....
ويا ان نونهال متبسم سوار بر پشت اعجوبه.......... اكنون كجايند اين عزيزان...؟؟

اهاي....اهاي .... چابك سوار شجاع كه باد بهشتي را از ميان
دو گوش حكيم قلي بر پهناي صورتت چشيده اي....كجائي...كجا...
رخ بنما و قصه شيرين اعجوبه را بر ما......بگوي ...كه بيصبرانه منتظريم
..........................................................................................................
............................................................................................................
مشخصات ويژه حكيم قلي در اين عكس

-------حكيم قلي در زير جل و نمد..قبل يا بعد از مسابقه....???
-------قاپ و قلم قوي و بخلق كوتاه
-------فاصله دستها در زير سينه حاكي از سينه باز
-------منخرين باز با زاويه در امتداد استخوان صورت
-------صورت استخواني و خشك
-------گوشها كشيده و تركمني
-------........................................؟؟
-------........................................؟؟.......................................................

hakhm  ghoi.jpg

damoon

Member
حکیم قلی جلوی چشم شاه اولین تروبرت وارداتی رو زد... مثل کیوان... چه یموتهایی داشتیم ای کاش به خودمون بیایم... واقعا جای تاسفه کسانی که دست اندرکارن از اسب ترکمن بعنوان اسبهای کیفیت پایین قدیمی نام میبرند... ایکاش روزی کسانی که شایستگی داشتن سمتهای مسوول اسب های ایران رو دارند در جایگاهشون قرار بگیرند و کسانی که به این اسب ضربه زدند و میزنن به سزای کارهاشون برسن... اسب تروبرت به جایگاهی رسیده که دیگه نمیتونه پیشرفت کنه جلوتر نمیره... اما اسب ترکمن خیلی جا داره برای کار... ایکاش به خودمون بیایم.

نعمت خلیقی سید در رمه حبیب ایشان یک نوه حکیم قلی دارد که بسیار آناتومی نزدیک به جدش را دارد وامسال با سمند پر است

بالا