حواشی سومین جشنواره اصفهان ..!

Dr_Ghaffari

Active member
حضور مردگان در جشنواره :
در میان اسبهای عرب خالص اسبی با نام " جامائیکا " شرکت داشت که کره " ملک النسمان " بزرگ بود !
جالب اینکه این اسب در سال 1383 در پیش چشمان تیز بین همسایتی خودمان اسب اصیل جان به جان آفرین تسلیم کرده بود ! خلاصه به سر کلانتر میدان اعتراض شد که چرا ؟ گفتند کتاب بیاورید ! کتاب آوردند و گشودند و شماره داغ خوانده شد که : ای داد بیداد ! یک نریان پیری را با داغ 939 آقای داریوش رستگار فروخته اند به بینوایان سیرجانی از همه جا بی خبر عشق اسب و کره های ملک النسمان به جای جامائیکای مرحوم با داغ 656 ! البته این آقای داریوش رستگار است که از همه جا بیخبر است ! ابتدا اسب از مسابقه اوت شد و سپس با تماس آقای رستگار به مسابقه برگشت تا بیشتر گند کار بالا نیاید ! به راستی چرا ؟!
اسب اصیل ببخشید که پیش دستی کردم . می دانم که شما کمی گرفتارید خواستم داغ باشد ، لطفا شما توضیحات تکمیلی را اضافه بفرمایید !

Dr_Ghaffari

Active member
حضور " دلفین " در جشنواره :
تعجب نفرمایید ! دلفین آبزی را نمی گویم ؛ همین دلفین خودمان را می گویم که چندی پیش در این سایت تاپیک راه انداخته بود که :" حضور اسبهای دو خون در کورس ..." پدر " هراسان " و مادر " هانیه " !
افتخاری بود که این اسب را از نزدیک دیدیم و دریافتیم که چه ها که نمی شود ! اصلا نمی شود گفت این اسب خون عرب داشته باشد ! باز هم به کلانتر میدان اعتراض شد . ( البته با واسطه سحرناز بانو ) که سر کلانتر که خودشان از داوران ملی هستند فرموده بودند این اسب که شانسی ندارد فوقش یک دوری می زند و می رود مقام که نمی آورد !
جالب است مالکش فکر می کرده است چون در کورس مقام می آورد در زیبایی هم اول است !

M

mrezap

Guest
Dr_Ghaffari گفت:
حضور مردگان در جشنواره :
در میان اسبهای عرب خالص اسبی با نام " جامائیکا " شرکت داشت که کره " ملک النسمان " بزرگ بود !
جالب اینکه این اسب در سال 1383 در پیش چشمان تیز بین همسایتی خودمان اسب اصیل جان به جان آفرین تسلیم کرده بود ! خلاصه به سر کلانتر میدان اعتراض شد که چرا ؟ گفتند کتاب بیاورید ! کتاب آوردند و گشودند و شماره داغ خوانده شد که : ای داد بیداد ! یک نریان پیری را با داغ 939 آقای داریوش رستگار فروخته اند به بینوایان سیرجانی از همه جا بی خبر عشق اسب و کره های ملک النسمان به جای جامائیکای مرحوم با داغ 656 ! البته این آقای داریوش رستگار است که از همه جا بیخبر است ! ابتدا اسب از مسابقه اوت شد و سپس با تماس آقای رستگار به مسابقه برگشت تا بیشتر گند کار بالا نیاید ! به راستی چرا ؟!
اسب اصیل ببخشید که پیش دستس کردم . می دانم که شما کمی گرفتارید خواستم داغ باشد ، لطفا شما توضیحات تکمیلی را اضافه بفرمایید !
دوست عزیزمان اسب اصیل هم توی بخش عرب خالص مطلبی راجع به این موضوع نوشتن که مینونین به آدرس زیر یه سر بزنین و خودتان بخونین
http://horse.ir/forum/index.php/topic,3130.0.html

امید زمانی

Active member
آره امسال اصفهانی ها گل کاشتند ! اون 2 اسب به کنار ! جالبه در قسمت عرب خالص ایرانی یکی از نوادگان ایجن روز حضور داشت که اتفاقا مقام سوم را هم به خود اختصاص داد !
و جالبتر در قسمت آخال یک اسب که به وضوح خون تروبرد بالای 50% داشت شرکت کرد و اینجاست که تخصص داور مشخص میشود که این اسب مقام سوم زیبایی کسب کرد !
و یه موضوع جالبتر این که کره ای به نام فلیکا کره آرش که در قسمت کره های 1 ساله شرکت کرده بود از دور رقابت حذف شد به 2 دلیل : 1 - 2 ساله است :eek:2 - خون عرب دارد ! فردای آن روز که مالک برگ کشش و مدارک دیگه را آورد کمیته برگزاری عذر خواهی کردند ! احسنت به دوستان کارشناسمون !
برگزاری یه چنین مسابقاتی برنامه ریزی و مدیریت قوی میخواد که متاسفانه هیچ کدام موجود نبود ! جالبه که لیست اسبهای مسابقه نیم یاعت قبل از شروع مسابقه تایپ میشد و در اختیار تماشاچیان قرار میگرفت !

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
نظراتی درباره برگزاری جشنواره اصفهان

دوستان عزیزی که در جشنواره اصفهان شرکت داشتند درباره نکات قوت و ضعف و پیشنهادات جشنواره نظراتشون را یگویند برای تهیه یک گزارش لازمست
البته سریع, فوقش تا فردا

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
پاسخ : نظراتی درباره برگزاری جشنواره اصفهان

1-محل برگزاری و عدم نظم کافی
2-برنامه ریزی بد برای روزها, اخال و یموت بهشون ظلم شد, ترکمنها اگر در یک روز بودند بهتر بود
3-سرپوشیده نبودن

احسان

Active member
هرچی که بود ديگران همينشم نميتونند برگزار کنند
:-*
خودت اگه ميتوانی يه مسابقه زيبايی بزار با دوستانت که بهتر از همجا باشه

جالبيش اينکه همه دوران خارجی شرکت کننده در مسابقه از زمين و نظم ورود اسبها به ميدان و کلاً از چنين کاری خيلی تعريف کردند و ما همين برامون بسه ديگران مهم نيستند ;) که چی ميگند

:-* :-* :-* :-*

ممنون که قبل از هر چیز، از کسایی که به هر سختی و مشقتی که بود امسال هم این جشنواره رو برگزار کردند و نگذاشتن که وقفه بیفته ، یه تشکر کوچولو کردین و بعد رفتین سراغ مشکلات و کمبودها و نواقص و. ....

واقعا باید از این همه لطف تشکر کرد. مطمئن هستم دوستان با دیدن این همه توجه شما، خستگی از تنشون به در می ره ....

بله ، کمبود ها و مشکلات همیشه هست اما بهتره کمی هم انصاف چاشنی کار بشه واسه گفتنشون تا ...

شاید اگر من هم از نزدیک شاهد سختی و ها و مشکلاتی که دوستان واسه برگزاری این جشنواره متحمل شدن نبودم به همین سادگی یکی بعد از دیگری واسه خودم شماره می زدم و می گفتم ااین نبود و اون نبود و این کم بود و وای اون اونطوری بود و ....

اما به حتم و به یقین ، این رو می گم که با وجود این مشکلاتی که من فقط در جریان شاید یک از هزارش بودم،هر کسی بود یک کلام فقط می گفت " بیخیال جشنواره،مگه بیکارم "

اما دوستان تلاش کردن و سعی کردن تا جایی که می شه خوب برگزار بشه ، ..

ان شاء ا... دوستانی که در آینده در شهرهای خودشون جشنواره برگزار می کنند ، نظم خوب و مکان سر پوشیده و آب و برق و گاز و تلفن و .... داشته باشن و لیست هاشون هم 1 ماه قبل از جشنواره آماده باشه.

مرضیه

Member
SaharrrNaaaz گفت:
ممنون که قبل از هر چیز، از کسایی که به هر سختی و مشقتی که بود امسال هم این جشنواره رو برگزار کردند و نگذاشتن که وقفه بیفته ، یه تشکر کوچولو کردین و بعد رفتین سراغ مشکلات و کمبودها و نواقص و. ....

واقعا باید از این همه لطف تشکر کرد. مطمئن هستم دوستان با دیدن این همه توجه شما، خستگی از تنشون به در می ره ....

بله ، کمبود ها و مشکلات همیشه هست اما بهتره کمی هم انصاف چاشنی کار بشه واسه گفتنشون تا ...

شاید اگر من هم از نزدیک شاهد سختی و ها و مشکلاتی که دوستان واسه برگزاری این جشنواره متحمل شدن نبودم به همین سادگی یکی بعد از دیگری واسه خودم شماره می زدم و می گفتم ااین نبود و اون نبود و این کم بود و وای اون اونطوری بود و ....

اما به حتم و به یقین ، این رو می گم که با وجود این مشکلاتی که من فقط در جریان شاید یک از هزارش بودم،هر کسی بود یک کلام فقط می گفت " بیخیال جشنواره،مگه بیکارم "

اما دوستان تلاش کردن و سعی کردن تا جایی که می شه خوب برگزار بشه ، ..

ان شاء ا... دوستانی که در آینده در شهرهای خودشون جشنواره برگزار می کنند ، نظم خوب و مکان سر پوشیده و آب و برق و گاز و تلفن و .... داشته باشن و لیست هاشون هم 1 ماه قبل از جشنواره آماده باشه.
سحر عزیزم با حرفت کاملا موافقم،
و اینکه تا حالا چیزی نگفته بودم بخاطر این بود که خودم اونجا حضور نداشتم و بهتر دیدم توی این بحث بخاطر حواشی که ممکنه داشته باشه شرکت نکنم ولی الان فکر میکنم این رو باید بگم که تا جایی که من جسته و گریخته در جریان بودم ،یک ماه قبل از برگزاری هنوز بطور قطع مشخص نبوده که قرار هست برگزار بشه و تمام این برنامه ریزی ها و ترتیب دادن این جشنواره در همین زمان محدود و بدون حمایت نهاد ها صورت گرفته یعنی حاصل تلاش عده ای علاقه مند بوده که با تمام وجود سعی کردند با چنین کمبود هایی این جشنواره برگزار بشه...
چنین بی قانونی ها و بی عدالتی ها هم توی اکثر که چه عرض کنم توی همه ی رقابت ها و مسابقات و برنامه ها وجو داشته و داره و خواهد داشت...
این ها هیچ کدومش باعث نمی شه که تلاش این عزیزان و زحماتی رو که دوستان اصفهانیمون برای برپایی جشنواره متحمل شدند ندید بگیریم!
مطمئنا اعضای سایت هم قصد نداشتند که این حرکت رو بی ارزش جلوه بدهند یا با طرح مشکلات منکر زحمات شما بشن،ولی خب این عادت ماهاست که همیشه اول از نیمه ی خالی لیوان شکایت میکنیم بعد یادمون می افته که همون مقدار آب هم تشنگی مون رو برطرف اگر نمیکنه،اون رو فرو مینشونه*!!!! ::)
دست همتون درد نکنه و خسته نباشید. :D :-*

*(فرو مینشاند!یکی نیست بگه آخه بچه مجبورت کردن اینقدر سخت حرف بزنی؟!!! ;D :p)

امید زمانی

Active member
Persian Horse گفت:
هرچی که بود ديگران همينشم نميتونند برگزار کنند
:-*
خودت اگه ميتوانی يه مسابقه زيبايی بزار با دوستانت که بهتر از همجا باشه

جالبيش اينکه همه دوران خارجی شرکت کننده در مسابقه از زمين و نظم ورود اسبها به ميدان و کلاً از چنين کاری خيلی تعريف کردند و ما همين برامون بسه ديگران مهم نيستند ;) که چی ميگند

:-* :-* :-* :-*
درسته واقعا باید خسته نباشید بگیم ! ولی اگه یه کم دقت کنین جشنواره امسال با پارسال خود اصفهان هم زمین تا آسمون فرق میکرد ! انتظارها خیلی بیشتر بود ! زیبایی پارسال تهران اگه میومدین میدیدین که برگزاری زیبایی اونم در این سطح یعنی چی !
ولی به هر حال دست همگی درد نکنه !

فربود

Active member
جشنواره اصفهان

لیست اسب های شرکت کننده در جشنواره اصفهان

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    148.8 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    189.1 کیلوبایت · بازدیدها: 13
  • Untitled-12.jpg
    Untitled-12.jpg
    152.9 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • Untitled-13.jpg
    Untitled-13.jpg
    169.2 کیلوبایت · بازدیدها: 11

Dr_Ghaffari

Active member
دلیر گروه بسیار سنگینی داشت و اصولا تیره دلیر که هرقه است تیره زیبایی نیست . هر چند مقام نیاورد ولی به نظر من بیشتر از انتظار بود . بسیار آرام و متین و در عین حال غرور و وقار خود را نمایان می کرد.

احسان

Active member
پويان اسبش مقام نگرفت اما خودش خيلی پسره با حال و با مرامی هست من که خيلی باش رفيق شدم
بچها شيراز همشون با مرامو باحال هستند
poyan jon biya ye kors bezarim sepehrio dalir :p

Dr_Ghaffari

Active member
از لطف تمامی دوستان بسیار متشکرم ! خدا کند این بار دیگر کار به دعوا نکشد . من دست تمام دوستانم را می بوسم تمامی آنهایی که داشتند زحمت می کشیدند از جان و دل بود و شکی نیست . اصولا در این مملکت ما که مملکت قضا و قدر است آب خوردن هم هنر است یا بهتر بگویم به معجزه " شق القمر " شبیه است . چه رسد به برگزاری جشنواره اسب . از جان و دل عرض می کنم دوستان کار حضرت فیل را انجام دادند که برای سومین سال پیاپی توانستند این جشنواره را در اصفهان برگزار کنند .
اگر دوستان اشاره کرده اند که محل مناسبی نداشته است باید عرض کنم درست گفته اند اما به حتم بهتر از آنجا یافت نمی شده است !
من از دوستان همسایتی که خودشان در جشنواره فعالیت داشتند مثل همکارم دکتر طاهری عزیز و نیز سحر نازبانو و اسب ایرانی و ... خواهش می کنم خودشان محبت نمایند و نکات قوت جشنواره را ذکر نمایند . البته من در اینجا زحمت نقاط ضعف آن را می کشم ..! ( فقط برای اینکه باری از دوششان برداشته باشم )!
1- عدم حضور اسبچه خزر و نیز متفرق بودن اسبهای ترکمن یموت و آخالیکی از کاستیهای اسبواره بود گویا با در گذشت خانم لوئیز فیروز آنها یتیم شده اند .
2- اگر در روزهای برگزاری جشنواره اسب عرب ، اسب کرد و نیز اسب ترکمن نیز از موسیقی زنده محلی متناسب استفاده می شد بر زیبایی جشنواره افزوده می شد .
3- با توجه به اهمیت بیشتر اسب اصیل کاش روز جمعه ؛ که به دلیل تعطیلی امکان حضور مردم بیشتر بود ، به آن اختصاص داده می شد .
4- عدم فروش بلیط در روز نخست جشنواره و تغییر بهای بلیط در روز سوم به هر جهت خوش آیند نبود .
5- استنباط من این است که برگزار کننده نیز باید در ثبت نام و پذیرش اسبهای شرکت کننده دقت نماید تا مواردی چون شرکت " دلفین" ، " جامائیکا " و ... کاهش یابد .اصولا شرکت چنین اسبهایی در جشنواره ها معنایی جز بی احترامی ندارد !
چرا اسب دره شوری که یک عشایر گمنام می آورد به دلیل لنگش مختصر از دور مسابقه خارج می شود . اما پس از مسلم شدن شرکت اسبی با نام و نشان اسب دیگر تنها به سفارش یک مقام فدراسیون به مسابقه باز گردانده می شود ؟
6- در بخش داوری اسبهای دره شوری قوانین رعایت نشده بود و هلاکو خان کاشفی از داوران بودند که در واقع مالک و یا تولید کننده تعدادی از اسبهای شرکت کننده بودند !( البته شخصا برای ایشان احترام قائل هستم و ایمان دارم حضور ایشان در داوری از نکات قوت بوده است )!
7- حضور داوران خارجی از نقاط قوت جشنواره در بخش اسبهای عرب بود . اما برای مشخص بودن نتایج برای داوران قرار بود ابتدا اسبهای سوم ، سپس دوم و پس از آن اول معرفی شوند تا داوران هم روی بخش انتهایی که معرفی برندگان بود بتوانند نظارت داشته باشند . اما در بخش اسبهای اصیل دو بار رعایت نشد که یک بار توسط داوران تصحیح و یک بار از دید آنان مخفی ماند ! ( خواهش می کنم مرا به صلابه نکشید فیلمها را ببینید و قضاوت کنید . آقای رضا ابراهیمی قبل از معرفی گفتند فرقی نمی کند این بار اجازه بدهید ابتدا مقام اول را معرفی کنیم !)
8- هنوز هم اسبهای آموزش ندیده و هندلر های بی تجربه از بزرگترین معایب جشنواره های زیبایی ایران است .
9-جوایز که شاید عامل اصلی دلگرمی اسبداران باشد در حد انتظار نبود و تندیس می توانست زیبا تر باشد به گونه ای که نماداصالت و صلابت اسبهای ایران باشد.
10- بعضی عیوب نیز بود که شاید ذکر آنها بیشتر خرده گیری باشد مانند چایی بوفه سرد بود ، قیمت بلیط زیاد بود ، نظافت خوب رعایت نمی شد ، سطل زباله نداشتند بشکه گذاشته بودند ، ...
به هر حال من به تمام دوستانم خسته نباشید می گویم و برایشان آرزوی تندرستی و سلامتی دارم و به جرات اعتراف می کنم در استان فارس همین گروه جمع نمی شود که چنین کار بزرگی انجام دهد . اما همانگونه که دوستمان آقای زمانی هم اشاره کرده اند با نگاهی به جشنواره گذشته نیز در می یابیم که کمتر از حد انتظار بود .امیدوارم دوستان مرا ببخشند و به خاطر انتقادات نیمه خالی از من نرنجند شخصا ریشه اصلی این معایب را در تنگی وقت می دانم که البته قابل پیش بینی بود و در تاپیکی که اسب ایرانی برای جشنواره باز کرده بودند اشاره کردم که دیر آی و درست آی . البته در صحبت تلفنی نیز با ایشان مساله حراج اسبهای ترکمن را اشاره کردم و کاستی هایش را که به دلیل عدم زمان بندی مناسب بود ولی متاسفانه اصرار بر اجرای زود هنگام موجب گردید که جشنواره آبرو و رنگ و روی سال گذشته را نداشته باشد .همانگونه که گفتم نکات قوت را گذاشته ام به عهده همسایتی های برگزار کننده ... بسم الله !

pooyan

Member
lotf dari dr joon ;) dalir ham che magham byare che nayare man chakeresham
Persian Horse گفت:
پويان اسبش مقام نگرفت اما خودش خيلی پسره با حال و با مرامی هست من که خيلی باش رفيق شدم
بچها شيراز همشون با مرامو باحال هستند
poyan jon biya ye kors bezarim sepehrio dalir :p

علی واحدی

Active member
من هم به نوبه خودم از تمام دستاندکاران و دوستان خوب اصفهانی تشکر و قدردانی مینمایم. در هر حال برگذاری چنین جشنوارههایی کار آسانی نمیباشد و معرف یک تیم هماهنگ و علاقهمد و خلاق میباشد. آقای اسب ایرانی در این مراسم خیلی زحمت کشیدند و دوندگی نمودند که از ایشان نیز تشکر و قدردانی میکنم. امیدوارم همیشه موفق تر از گذشته باشید. :)

sohrab

Active member
Dr_Ghaffari گفت:
حضور مردگان در جشنواره :
اسب اصیل ببخشید که پیش دستس کردم . می دانم که شما کمی گرفتارید خواستم داغ باشد ، لطفا شما توضیحات تکمیلی را اضافه بفرمایید !

دکتر جان ممنون از توضیحاتت. بععععععله ماجرا همین بود که فرمودی.
فقط سال مرگ حامائیکای اوریجینال 1382 بود و شماره داغ جامائیکای دروغین 949.
بعد از نمایش، مالک اسب که مرد محترمی بود سراغم آمد و خواهش کرد داغ اسب را براش بنویسم. خواستم بپرسم چرا زمان خرید اسب داغ را نخواندی؟ ولی وقتی یادم آمد که فروشنده مسئول ثبت و داغ کردن اسبها بوده منصرف شدم.
اینطور که میگفت قبلا کره ای از "ملک النسمان" و "فاخته" (پدر و مادر جامائیکا) داشته که خیلی دوستش داشته ولی از بین رفته. به همین خاطر همه جا سپرده بوده که اگر کسی کره ای از این دو اسب داره به هر قیمتی خریداره. این طور بوده که زمینه سوء استفاده فراهم شده.
طی تماس تلفنی، فروشنده مدعی شد این اسب کره ی دیگری از جامائیکاست که به اسم دیگری ثبت شده. معنیش اینه که مادیان "فاخته" در سال 1999 2 قلو زاییده.

بالا