حوادث اسبی

• شروع کننده موضوع torobred
  • تاریخ شروع
T

torobred

Guest
لطفا نظر بدهید

پیوست ها

• 2.jpg
    2.jpg
    32.2 کیلوبایت · بازدیدها: 53
  • 4.jpg
    4.jpg
    48.6 کیلوبایت · بازدیدها: 50
  • 6.jpg
    6.jpg
    64.3 کیلوبایت · بازدیدها: 46
  • 10.jpg
    10.jpg
    52.2 کیلوبایت · بازدیدها: 41
T

torobred

Guest
لطفا نظر بدهید

پیوست ها

• 11.jpg
    11.jpg
    59.6 کیلوبایت · بازدیدها: 36
  • 12.jpg
    12.jpg
    56.4 کیلوبایت · بازدیدها: 52
  • 13.jpg
    13.jpg
    49.1 کیلوبایت · بازدیدها: 34
  • 14.jpg
    14.jpg
    53.9 کیلوبایت · بازدیدها: 34
می دونی من چندین بار زمین خوردم ومی تونم درك كنم آدم توی بعضی زمین خوردنها واقعا فكر می كنه یه بلایی سرش اومده. بخصوص روی مانع. توی اون عكسی كه سواركار بیچاره زیر اسب مونده آدم واقعا میترسه.كاش میشد یه جوری از این خطرها جلوگیری كرد. با وجودیكه این چیزا رو میبینم و چندین بار بد جوری افتادم و شانس آوردم كه اتفاق مهمی نیفتاد ولی نمی تونم سواركاری نكنم. :-[

آتيلا

New member
به نظر شما اينها جون سالم به در مي برند؟

پیوست ها

• حادثه.jpg
    حادثه.jpg
    44.8 کیلوبایت · بازدیدها: 48
  • rodeo-chris-doane.jpg
    rodeo-chris-doane.jpg
    85 کیلوبایت · بازدیدها: 33

sohrab

Active member
همه ی سوارکار های خوب بارها از اسب افتادن.شما چطور ؟ اگر شما هم تجربشو داشتین توضیح بدین چطور اتفاق افتاده ؟ چه حسی داشتین؟ آسیب دیدین؟ باعث نشده سواری رو رها کنید؟
من مدت زیادیه سواری می کنم چند بار تا مرز سقوط پیش رفتم ولی کاملا نیفتادم. می دونم بالاخره یه روز وقتش می رسه.بی صبرانه منتظرشم! ;)

sohrab

Active member
اوووووه! حالا از اسب افتادین از اصل که نیفتادین !
خجالت نداره بگید دیگه.
منتظرین خودم شروع کنم؟ باشه این بار که رفتم تمرین خودمو می ندازم & میام با جزئیات کامل براتون تعریف می کنم.

من تا حالا زیاد از اسب افتادم و متاسفانه اولین باری كه از اسب افتادم آسیب جدی دیدم.اما روز شماری میكردم كه زودتر خوب بشم و دوباره سواركاری كنم.بعد از اون هر بار از اسب می افتادم كمی می ترسیدم چون دلم نمی خواست دوباره آسیب ببینم.اما خدا رو شكر دیگه اتفاق بدی نیفتاد.

sohrab

Active member
پرش هم کار کردی؟ حادثه ها بیشتر تو پرش اتفاق می افته. نه؟
اینجا(خوزستان) اصلا از پرش خبری نیست.

بله من بیشتر توی پرش افتادم.البته در حال حاضر پرش نمی كنم.اما برای مدت محدودی پرش كردم.حدود 3 ماه.چون فقط 2 ماه سواری كرده بودم و هنوز آمادگی پرش رو نداشتم زیاد میفتادم.اما افتادنها فقط محدود به پرش نبود.اوایل پام از ركاب درمیومد و نمیتونستم خودم رو روی اسب نگه دارم.این مسئله نشون میده چیزی كه اول از همه باید مورد توجه قرار بگیره بدنسازی مناسب برای سواركاری و تمرین های مناسب برای تعادل هست.نباید پرش رو زود شروع كرد چون نتیجه خوبی نداره.ما میخواهیم از سواری لذت ببریم و بدن سالمی داشته باشیم.شروع پرش زودتر از اینكه آمادگی كافی پیدا كرده باشیم میتونه خیلی خطرناك باشه.كاش توی اهواز و توی گنبد كه این همه مشتاق اسب و سواركاری هستن هم باشگاه های خوبی برای آموزش سواركاری كلاسیك ایجاد بشه.مطمئنا اگه تجربه بشه، پرش و درساژ و چوگان هم طرفدارای خودشو پیدا میكنه.

sohrab

Active member
کاملا درسته .
اسب عرب چندان مناسب پرش نیست. اینجا هم به خاطر حساسیتی که نسبت به خالص نگه داشتن نژاد وجود داره، نژاد های دیگه مثل تروبرد و ترکمن و دو خون وارد نمی شه.آموزش اصولی سوارکاری هم وجود نداره. کل فعالیت هیئت در یک سال محدود می شه به یک جشنواره اسب عرب که شامل چند کورس، یک مسابقه استقامت، یک زیبایی و یک مسابقه بازی های سواره.

leonard

New member
salam,az asb ke ziad oftadam vali be khatere badane ghavi e ke daram ta hala hich asibi nadidam(khoda ro shokr....!)
asheghe savar kariam.babam to varzesha hamishe hamrahim mikone,vali mamanam az savar kari mitase va behem gofte age 1 bare dige biofti dige hagh nadari beri savar shi ! manam az on be bad hata to pareshamam nayoftadam:)

negooli

New member
mage mishe adam savari ro bedoone zamin khordan yad begire
man khodam kheyli ziad zamin khordam, va khoda kheyli behem rahm karde ke ta hala bade 8-9 sal etefaghe khasi vasam nayoftade!! faghat har bar ke mikhoram zamin ta chand rooz gardanam dard
migire
man aksaran ba baziyaye asb too ghadam khordam zamin chon too ghadam adam kheyli chasbandegi nadare be asb!! vali khoobish ine ke chize khasi nemifahmi faghat mibini roo zamini
too paresh age aroom va oosooli biay hatta age asb kop kone ehtemale zamin khordanet kheyli kame
vali dar kol zamin khordan bad nist chon baes mishe chasbandegit va dar natije savarit behtar she

sohrab

Active member
در مورد من شده. البته نمی تونم ادعا کنم سوارکار حرفه ای هستم.
تا به حال بدون زین سوار شدی؟ با این وضعیت حفظ تعادل و خسته نشدن توی مسافت های طولانی مشکله.

mehrshad

Member
salam manam hodode 4 sal hast ke savari mikonam va khodaro shoker 2 bar bishtar az asb nayoftadam ye bar oftadam dakhele joye ab ye bar ham asb poshte mane cop dad manam part shodam roye mane vali moshkeli pish nayomad

مرضیه

Member
من سومین باری که سوار شدم از روی اسب افتادم، صدمه که ندیدم هیچ بلافاصله سوار شدم، ولی برام درس عبرت شد که دیگه سوار بر اسب فقط به سواری فکر کنم و رکابم رو هم کوتاه نگیرم...!!!!

سلام
ممکنه دوستانی که کمتر فعالیت می کنند و بیشتر خواننده هستند از خودشون در اینجا بیشتر بگویند؟ مثلا اینکه سوارکار هستند یا فقط علاقه مند. اهل کجا هستند و ....
اینجوری شاید کم کم به جمع فعالان پیوستند و بقیه هم بتونند از وجودشون استفاده ببرند.
ممنون

Dr_Ghaffari

Active member
فكر مي كنم ركورد دار باشم تا حالا فقط 3 بار بيهوش شدم يك بار حتي كلاه سواركاريم هم شكسته ! يك بار با كمر بود و 3 هفته بستري شدم با دست و پا كه فراوان زمين خوردم حساب آن را نگه نداشتم اما بسياري از مواقع زمين انداختن بوده تا زمين خوردن شما اگر در بدترين شرايط از اسب به پايين بپريد بهتر است تا اسب در بهترين شرايط شما را به زمين بزند...! اما سهراب خان! اگر شد يك روز با هم سواري بكنيم و حاضر شدي هر كاري كردم تكرار كني زمين سواري هم در كنار اسب سواري ياد مي گيري!

بالا