حداد(سلیم*آرزو)ن ک1

bakhshi

Member

امیر خان و ایمان جان خانم قلاوند عکس های فوق العاده ای از حداد داره ازش بگیرید و بزارید عبد الله عکاس هم از سلیم و حداد و ارس و سمرقند عکسهای عالی داره . تنها عیب خط خونی حداد بحث قدشه ضمنا کپل عالی هم داشته مثل اسد و فرخ لقلا و خسرو خانم منتظم وقتی ادم نمی دونه خیلی بده صحبت کنه با اطمینان :rolleyessmileyanim::laughingsmiley:

قد زیاد مهم نیست چون در دنیا سیلمیهای اول هم قد آنچنانی نداشتند . به بعضی از کره هایش زخم می داده البته هیچ کدام از نوه ها و نتیجه هایش ندارند برای همین بعضی و خود من هم اعتقاد دارم به خاطر شرایط اصطبل دولتی بوده است چون تمام این پسرا هم مربوط به اصطبل دولتی هستند.

امید زمانی

Active member
قد زیاد مهم نیست چون در دنیا سیلمیهای اول هم قد آنچنانی نداشتند . به بعضی از کره هایش زخم می داده البته هیچ کدام از نوه ها و نتیجه هایش ندارند برای همین بعضی و خود من هم اعتقاد دارم به خاطر شرایط اصطبل دولتی بوده است چون تمام این پسرا هم مربوط به اصطبل دولتی هستند.
خیلی از نوه ها و نتیجه هاش هم دارند ... و ارثیه ربطی به شرایط نگهداری نداره ...

نام:حداد
جنسيت:نریان
رنگ:کرنگ
سال تولد:1978
شماره داغ :79-106-01
نام مادر: آرزو
نام پدر:سلیم
تيره:حمدانی سمری(آل صباح)
توليد كننده:فدراسیون​
آخرين مالك:فدراسیون

aman_tsr

Member
ببخشید توی شجره حداد به خط صباح اشاره شده میشه دوستان در این باره توضیح بدند آیا این موضوع چیزی مانند سر تیره ها میمونه ؟؟؟؟

علی اصفهانی

Active member
بزرگترین مشکل حداد اینه که زیادی گنده شده!!! بزرگترین مشکل این خون زخم تابستونه است که اگه یه اسبی این ویژگی رو داشته باشه تو اکثر کشور ها اصلا اجازه نمیدن که سیلمی بشه ! و این که ما میگیم حداد زیباترین و بهترین خالص ایرانی ! حداد با زیباترین و بهترین مادیانها اون موقع کره داده و هیچکدام نه در حد پدر بودند و نه مادر پس تعریف سیلمی چی میشه؟ فقط یه سری از سیلمی ها در سایه حداد سوختند و هنوز ما هی حداد حداد می کنیم و این حداد من نمی دونم چه کرده!

زخم تابستونیش بدلیل نوعی انگل خونی تولید میشد که اینروزها بدلیل داروی آیورمکتین که رایج شده در جایی دیده نمیشه ولی اونوقتها ایورمکتین خوراکی به این آسونیها وجود نداشت و حداد وتعدادی از کره هاش مبتلا بودند .
منظور حقیر این بود که بیماری ارثی نبود . چیزی که خود بنده هم همین تصور را داشتم .

akbar470

Member
زخم تابستونیش بدلیل نوعی انگل خونی تولید میشد که اینروزها بدلیل داروی آیورمکتین که رایج شده در جایی دیده نمیشه ولی اونوقتها ایورمکتین خوراکی به این آسونیها وجود نداشت و حداد وتعدادی از کره هاش مبتلا بودند .
منظور حقیر این بود که بیماری ارثی نبود . چیزی که خود بنده هم همین تصور را داشتم .

با سلام خدمت آقای اصفهانی.
بیماری زخم تابستانی به دلیل حساسیت زیاد بعضی از اسبها به گزش نوعی از حشرات هست که اتفاقا این نوع حساسیت شدید وراثتی بوده و محققان زیادی در حال مطالعه و اندازه گیری ضریب وراثت پذیری این صفت و نیز وارد کردن این صفت برای انتخاب اسبها گردیده اند برای جستجو و کنکاش بیشتر در این مورد میتوانید از کلید واژه زیر برای سرچ در موتورهای جستجو استفاده نمایید.
insect bites hypersensitivity in horses
حتی اخیرا حساسیت بعضی رنگهای اسبها و همبستگی بین رنگ و حساسیت به این بیماری به دست آمده است.

شرمنده از اینکه فضولی کردم!!

علی اصفهانی

Active member
با سلام خدمت آقای اصفهانی.
بیماری زخم تابستانی به دلیل حساسیت زیاد بعضی از اسبها به گزش نوعی از حشرات هست که اتفاقا این نوع حساسیت شدید وراثتی بوده و محققان زیادی در حال مطالعه و اندازه گیری ضریب وراثت پذیری این صفت و نیز وارد کردن این صفت برای انتخاب اسبها گردیده اند برای جستجو و کنکاش بیشتر در این مورد میتوانید از کلید واژه زیر برای سرچ در موتورهای جستجو استفاده نمایید.
insect bites hypersensitivity in horses
حتی اخیرا حساسیت بعضی رنگهای اسبها و همبستگی بین رنگ و حساسیت به این بیماری به دست آمده است.

شرمنده از اینکه فضولی کردم!!

اختیار دارید دوست عزیز . همیشه ارائه اطلاعات از جانب هرکسی غنیمت بزرگی است مخصوصا از طرف دوست عزیزی مثل شما .

کاملا منطقی است که حساسیت به نیش حشرات ارثی هست ولی اون زخمهایی که حداد داشت خیلی از این حساسیتها شدیدتر بود . اینطور که شنیدم اسب توی اصطبل ایستاده بود و اززخمهای نسبتا" زیادی که روی نقاط وسیعی از بدنش بود خون تراوش میکرد بدون اینکه خودش را به در و دیوار بکوبد و ضربه ای به زخمها زده باشد .

عرضم این بود که این زخمها بدلیل نوعی انگل که در خون اسب وجود داشت تولید میشدند واگر مگس یا حشره دیگری اول این اسب وبعد اسب دیگری را نیش میزد این انگل با نیش همین مگس از اسبی به اسب دیگری منتقل میشد .
رستم که کره حداد و از بهترین کره هاش بود و معمولا اصطبلش در نزدیکی حداد بود هم مبتلا به این انگل و زخم بود و متهم به اینکه زخم را ازپدر به ارث برده و در حالیکه اگر آن انگل وارد خون رستم نشده بود این بحث پیش نمی آمد .

خلاصه از همه این صحبتها منظورم این بود که حداد به دلیل همین شک و باور مردم که زخم تابستانیش ارثی است کشش زیاد و آنچنانی نداشت . در آن زمان هیچکس حتی اسم انگل خونی را در کنار این زخم بر زبان نمی آورد و نشنیده بود .

reza78

New member
سلام آقای اصفهانی لطفا میشه بفرمایید آیورمکتین خوراکی رو از کجا میشه پیدا کرد؟لطفا اگه آدرس یا شماره تلفنی از جایی که موجود داره بفرمایید ممنون میشم.

aman_tsr

Member
سلام آقای اصفهانی لطفا میشه بفرمایید آیورمکتین خوراکی رو از کجا میشه پیدا کرد؟لطفا اگه آدرس یا شماره تلفنی از جایی که موجود داره بفرمایید ممنون میشم.

با اجازه جناب اصفهانی، دوست عزیز آیورمکتین خوراکی همان آیورژن میشه و توی هر داروخانه دامپزشکی موجوده

سامان حسینی

Active member
من زخم تابستانه هایی که دیدم همه بر روی اسبهای کرنگ بوده ممکنه رنگ پوست هم درحساس بودن به انگل تاثیر داشته باشه؟

بالا