تیره کلهر

OJANG

Member
در نوع بدن یعنی همه دارای استاندارد های اسب کرد هستن ولی با هم اختلافهایی از نضر کپل و کشاف و رنگ و.... دارن

رنگ جاف سیاه و سفید، اسب افشار بیشتر به رنگ كهر، قره كهر (قهر) و رنگ اسب سنجابی معمولاً به رنگ های كهر (كهر روشن) و خرمایی دیده می شود.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
البته رنگهای کهرمختلف-کرنگ-سیاه-درهمی تیره ها به چشم میخورد ولی نیله از همه بیشتر است و تیره سنجابی که در نواحی منطقه ماهیدشت وسط کرمانشاه و شهرستان اسلام اباد غرب است که تیره سنجابی بیشتر نیله دیده میشود که میگن زیباترین تیره اسب کرده

sohrab

Active member
خوب نگفتید که در کرد هم تیره از مادر به ارث میرسد یا نه؟
یعنی کره حاصل از کشش مادیان کلهر با سیلمی جاف تیره اش چیست؟

احسان

Active member
دوست عزيز ميشه به ما بگيد شما اين 70 % را از کجات در آوردی??

خوب حالا که در آوردی ::)

باشه باشه حرفی نيست

من يه سوالی دارم چرا 65% يا 55% يا 80% در نياوردی ??? ::)

OJANG

Member
منظور اینه که از %50 بیشتره ولی به دلیل اخطلاط زیاده تیره ها با هم نمیشه گفت مادر یه تیره %100 خالصه پس این شانس %100 رو کاهش میده
میشه بگین چند ساله اسب دارین؟

احسان

Active member
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :-X :-X :-X :-X :-X

من اصلاً ديگه جواب نميدم اما اينو کلی ميگم تيره ها در اسب عرب که ميگند از مادر به کره ميرسه يه چيز قرار دادی هست ولی حالا در اسب کرد اگه بيايم حساب کنيم که اسب کرد باشه بعد بيا حساب کنيم که يه اسب تيرش انقدر خالص جاف باشه که بگيم جاف و يه ماديان هم انقدر تيرش خالص کلهر باشه که بگيم کلهر
بعد اين ها همش فرضيه هست ها چون ما توی کرد بودنش هنوز مشکل داريم

اين اسب و ماديان را بکشيم کرش تا 340 يا 342 روزه ديگه اگه دچار EHV1 نشه که بخواد دچار سقط EED بشه و يا دچار Cervical incompetence نشه که بخواد دچارAbortion بشه و به دنيا بياد اين کره 50 % کلهر و 50% جاف داره پس
دليلش هم اين هست که نميگم که همينطور تو خماری بمونی اما برو ببين اسب تعداد ژنهاش چند تاس

من هم دقيقاً از 28 مهر تا امروز خودت حساب کن ببين چند روز هست يه اسب دارم

بالا