تورم عنبيه

احسان

Active member
اگر  شما  يک چنين علائمی  را در چشم اسب خود ديده ايد  يا  اسبی را با  چينين علائمی ميشناسيد  با من تماس بگيريد
علائم : حضور فیبرین یا سلول در اتاقک قدامی چشم، بسته شدن چشم ، ریزش اشک، ادم قرنیه، ترس از نور، تنگی مردک و دردناک بودن آن را نشان می دهند.
سایر علائم عبارتند از: تکان دادن سر، آبریزش از بینی، تجمع چرک در چشم، از دست دادن تعادل ، لغزش و از جمله مواردی که صاحب دام به آن اشاره می کند شامل کشیدگی سر، کاهش اشتها و بدخلقی است. هرچند با پیشرفت بیماری، امکان دائمی شدن این علائم وجود دارد

اين علايم ممکن است به صورت  دوره اي  ديده شود  و در  نهايت  منجرب به کوری اسب می شود  و اگر  شما اسب کوری  ميشناسيد که قبلاً دچار  چنين علائمی  بوده است  هم  به من گزارش  کنيد  و در  کل  اسبی  که دچار چشم درد  و پر خونی  ملتحمه  و  ابريزش از چشم  بود  هم  برای  من مهم است

اسم  اين بيماری  شب کوری اسبان يا  پريوديک افتالميا  يا تورم راجعه  عنبيه ميباشد

لطفاً اگر  چينين  علائمی  را  ديديد  به  اين ايميل بدی
dr.ehsun@gmail.com
اين يک کار تحقيقاتی هست  و لازم به ذکر است  از کمک و ياری شما  قدردانی به عمل می آيد  و اسم شما در  مقاله ذکر ميشود

احسان

Active member
اينم نمونهای از چشم های درگير

پیوست ها

• eeeu01.jpg
    eeeu01.jpg
    26.5 کیلوبایت · بازدیدها: 13
  • esa30009f2.jpg
    esa30009f2.jpg
    75.9 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • esa30009f3.jpg
    esa30009f3.jpg
    99.6 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • equine.jpg
    equine.jpg
    14.5 کیلوبایت · بازدیدها: 11

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
آیا این مشکل چشم مربوط هست به چیزی که عنوان کردید؟

پیوست ها

• horse eye.jpg
    horse eye.jpg
    30 کیلوبایت · بازدیدها: 24
نه امیر حسین جان!البته من فکر می کنم این قسمتی که روی عنبیه مشاهده می شه انعکاس نور بیرون هست اگه اشتباه نکنم!می شه یه عکس از نزدیکتر و از عنبیه بگیری؟!مرسی

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
دامپزشك شهبازي گفت:
نه امیر حسین جان!البته من فکر می کنم این قسمتی که روی عنبیه مشاهده می شه انعکاس نور بیرون هست اگه اشتباه نکنم!می شه یه عکس از نزدیکتر و از عنبیه بگیری؟!مرسی
منظورم از عکس گوشت قرمز رنگ است
وگرنه عنبیه اون رنگی نیست

khatere

Member
سلام دو ستان اسب بنده هم یه گوشت قرمز رنگی در اومده اوایل فقط چرک میومد بیرون من زیاد جدی نگرفتم دکتر اوردم قطره انسانی داد زیاد مرتب نزدم بعد کرم تتراسیاکلین زدم و میزنم با قطره چشم انسانی میخواستم بدونم برا بینایش ضرر داره یا نه این گوشت درست مثله عکس امیر حسین هستش ممنون میشم راهنمایی کنید

بالا