تنبیح اسب

ناشناس

Active member
به چند دلیل نیاید اسب را تنبیح کرد ؟

کسانی که معتقد هستند اسب باید تنبیح شود علت را نیز بیان کنند

فربود

Active member
به چند دلیل نیاید اسب را تنبیح کرد ؟

کسانی که معتقد هستند اسب باید تنبیح شود علت را نیز بیان کنند
چرا نباید اسب را تنبیه کرد ؟ اتفاقا هم تنبیه و هم تشویق لازمه .
اگه یه موقع اسب اون چیزی که سوارکار ازش میخواد رو غلط انجام بده باید اون رو تنبیه کرد حالا ممکن هست این تنبیه فقط یه صدای بلند باشه که اسب بدونه که کارش اشتباه بوده . البته من خودم این رو امتحان کردم و اسبم هم میدونه که مرتکب اشتباه شده .
و حالا برعکس موقعه ایی که بک کاری رو درست انجام داد از شما انتظار تشویق رو داره این تشویق میتونه یک حبه قند یا یک نوازش ساده یا یک غشو کردن باشه .
این نظر منه . نظر شما ، ناشناس جان ؟

ناشناس

Active member
اگه یه موقع اسب اون چیزی که سوارکار ازش میخواد رو غلط انجام بده باید اون رو تنبیه کرد حالا ممکن هست این تنبیه فقط یه صدای بلند باشه که اسب بدونه که کارش اشتباه بوده . البته من خودم این رو امتحان کردم و اسبم هم میدونه که مرتکب اشتباه شده .
و حالا برعکس موقعه ایی که بک کاری رو درست انجام داد از شما انتظار تشویق رو داره این تشویق میتونه یک حبه قند یا یک نوازش ساده یا یک غشو کردن باشه .

تشویق درسته باید بشه . اما ما اجازه نداریم اسب رو تنبیح کنیم حتی یک صدای بلند .

چرا ؟

چند دلیل مهم داره /دنبال دلیل بگرد

علی واحدی

Active member

کاملا درسته و تنبیه و تشویق اسب بصورت همزمان باید انجام گردد. البته تنبیه میتواند یک نه قاطع بلند باشد که خیلی اثر دارد و حتی میتواند اشاره شلاقی باشد ولی نباید تنبیه بگونه ای باشد که اسب از درد شب به خود بپیچد و جای شلاقها ورم کرده و اسب بینوا درد داشته باشد. در زمان سواری دادن یک ساق قوی هم میتواند یک تنبیه باشد. فقط این را بگویم که کسانیکه اسب را بیمهابا میکوبند و بر سر و صورت او شلاق میزنند از بیماری روانی برخوردارند.

یکی از رفتار های بارز اسپ ها گاز گرفتن است که بسیار شایع شده و صاحبان اسپ هم به دلیل نداشتن اطلاعات و تجربه کافی جهت تربیت با بهانه هایی همانند این که .فقط می ترساند و گاز نمی گیرد.خود را گول می زنند !
در صورتی که با تربیت درست و تنبیه به موقع این مشکل حل می گردد ؛ به عنوان مثال : کره اسپ ها به علت کنجکاوی زیاد هر چیز جدید را با در دهان گرفتن حس و تجربه می کنند این موضوع تا آنجایی اشکال ندارد که بحث گاز گرفتن مطرح نباشد ، اما زمانی که این اتفاق افتاد تنها کافی است فرد بلافاصله با کف دست ضربه ای به بدن اسپ بزند و از کلماتی مانند نه استفاده کند ، البته ضربه نباید محکم باشد و باعث ترس و آسیب دیدگی اسپ گردد فقط در حدی که حس انجام کاری خطا منتقل گردد.

فربود

Active member
کاملا درسته و تنبیه و تشویق اسب بصورت همزمان باید انجام گردد. البته تنبیه میتواند یک نه قاطع بلند باشد که خیلی اثر دارد و حتی میتواند اشاره شلاقی باشد ولی نباید تنبیه بگونه ای باشد که اسب از درد شب به خود بپیچد و جای شلاقها ورم کرده و اسب بینوا درد داشته باشد. در زمان سواری دادن یک ساق قوی هم میتواند یک تنبیه باشد. فقط این را بگویم که کسانیکه اسب را بیمهابا میکوبند و بر سر و صورت او شلاق میزنند از بیماری روانی برخوردارند.
نظر منم همینه علی جان
ولی نمیدونم ناشناس عزیز دنبال چه موضوعیه ؟
خودت بگو ناشناس

علی واحدی

Active member
تشویق درسته باید بشه . اما ما اجازه نداریم اسب رو تنبیح کنیم حتی یک صدای بلند .

چرا ؟

چند دلیل مهم داره /دنبال دلیل بگرد

تو که تنبیهات از حد گذشته ناشناس عزیز. ترو بخدا این حیوان دوست داشتنی رو با شلاق اینجری که میزنی نزن. خدا خشمش میگیره:ph34r-smiley:

من یک بار اسبم دندونم گرفت ولی فکر کنم برای شوخی بود ولی دستم خون اومد برای تنبیهم یکزربه با دست به شانه اش زدم ولی بدتر شد همش دندونم میگرفت!ذربه هم هم محکم بود یواش نبود که تشویق بشه یعنی چرا؟؟ولی یک ماه بعدش ادش رفت

بالا