تــــواب

بنظر من تواب قشنگ تر و خشتیپ قجری است من میگم قجری اشتبا کردن وارد کردن می تونستن یک اسب بهتری وارد بکنن شما کره های تواب با قجری مقیس بکنی 100در100ری به تواب میدین
من خدم یکی کری تواب دارم و دوستم کری قجری
دوست عزیز هر چی باشه تواب از تولیدات قجریه و اگر اشتباهی در وارد کردن باشه شک نکن وارد کردن تواب اشتباه تر از وارد کردن قجریه.
و اینکه تولیدات تواب بیش از 70% با خالص ایرونی بوده که اونم به دلیل فاصله ژنی جهت خوبی میگیره
قجری با 1خالص کره داده که اونم تو 5روزگی کره به قیمت 17میلیون فروش رفته جانم

sajad

Member
بنظر من تواب قشنگ تر و خشتیپ قجری است من میگم قجری اشتبا کردن وارد کردن می تونستن یک اسب بهتری وارد بکنن شما کره های تواب با قجری مقیس بکنی 100در100ری به تواب میدین
من خدم یکی کری تواب دارم و دوستم کری قجری
قجری از همه لحاظ یک وبی نقص بود به خاطر همین با استقبال زیاد مادیان دار ها روبه رو شد اما تواب بی نقص نبود تنها زیبایی که داشت این بود که از شانه به بالا کپی قجری بوده و به خاطر همین تواب هم مورد استقبال قرار گرفت از طرف دیگر همون طور که دوست عزیزم آقاپویا گفتند تواب بیشتر کشش هایش با خون خالص ایرانی بوده و چون خون ایرانی مرغوبیت خاصی داره کره های زیبایی تولید میکنه اگر همون خون خالص هارو با قجری کشش میدادند قطعا کره های تولید شده زیبا تر میشدند.
دلیل دیگه ای که کره های قجری از اونطوری که انتظار میرفت زیبانشدند به خاطر کشش های غلط بوده قجری تقریبا روزی یک کشش داشته!!

در خوزستان چند كره قجره بدنيا آمده از مادرهايي از خط خوني مبارك و ابن زميه و ديگر سيلمي ها هيچ كدام خوب نشده اند قجري زيبا بود متاسفانه صفات مرغوب خودش را به كرهايش نميداد

sajad

Member
کره دادن قجری بهتر از تواب بوده چون قجری تونسته کره ای مثل تواب بده اگر از قجری کشش های استانداردی را انجام می دادند خب کره های تولیدی از لحاظ جسمانی بهتر از این بوده اند.

sajad

Member
دوست عزیز هر چی باشه تواب از تولیدات قجریه و اگر اشتباهی در وارد کردن باشه شک نکن وارد کردن تواب اشتباه تر از وارد کردن قجریه.
و اینکه تولیدات تواب بیش از 70% با خالص ایرونی بوده که اونم به دلیل فاصله ژنی جهت خوبی میگیره
قجری با 1خالص کره داده که اونم تو 5روزگی کره به قیمت 17میلیون فروش رفته جانم
کره نریان بوده یا مادیان؟

من به دنبال اصلاح سر و گردن بودم و شبنم بانو حرکات فوق العاده زیبایی داره و بدن و تبپ خوب و قوی و کامل و درشت. بهترین گزینه قجری بود برام اینو به دوستانی میگم مخالف این کشش بودن
به نظر من انشاالله قدرت انتقال قجری تو این کشش به همه ثابت میشه

sajad

Member
من به دنبال اصلاح سر و گردن بودم و شبنم بانو حرکات فوق العاده زیبایی داره و بدن و تبپ خوب و قوی و کامل و درشت. بهترین گزینه قجری بود برام اینو به دوستانی میگم مخالف این کشش بودن
به نظر من انشاالله قدرت انتقال قجری تو این کشش به همه ثابت میشه
بله قجری صفاتش رو به خوبی به نسل بعد(کره) انتقال میده و این قضیه به من ثابت شد(بامشاهده ی چنیدین کره از وی)

mahdi1995

Member
من عکس کره تواب و یک عکس از کره قجری می گزارم شما بگین کدام یکی قشنگ تر است
Copy of DSC014711.jpg DSC102359.jpg
لیلیشام (تواب * شاه سنم)
DSC02056.jpg 397094_183842445049327_100002707197415_231294_2040539425_n.jpg
لیلیوم هرندی (تواب * جمیرا) مقام اول کره مادیان های ایندگان زیبایی کرمان سال 1390
linda2.jpg linda1.jpg
کره (قجری * خنیا)

sajad

Member
1_از روی عکس نمی شه نظر داد
2_مادیانی که کره میدهد خیلی موثر است
3_استادان باید نظرات کارشناسانه ای بدهند که ما در آن سطح نیستیم

آقای هرندی یا همون mahdi 1995 این مقایسه به شدت غلط و نا برابره چون:
1.خنیا مادیان وارداتیه که با قجری کشش شده و و خون خالص خارجیه
2.مادیان های کشش شده با تواب هم :جمیرا کره مبارک و مادر خالص داره و شاه صنم هم به نظر خالص میاد
به نظر من هر دو مادیان کشش شده با تواب از خنیا بهتره (از روی عکس)
تازه تواب شاید صر و گردن تقریبا 90%شبیه قجری داره ولی از نظر بدنی شک نکن از پدرش کمتره
حالا شما بگو با این شرایط کدوم بهتره.....
به نظر اکثریت شک نکن تو مقام نسبیت کره قجری 100% بهتر شده.
شرایط برابر بذار مقایسه با بزرگان. البته دیگه نمیشه

sajad

Member
بله تنها زیبایی تواب سروگردن او است و از جنبه های دیگر زیبایی درجه یک نمی باشد اما قجری از تمام جنبه ها درجه یک بود و به نظر من تواب اصلا قابل مقایسه با قجری نیست اگر امسال قجری زنده بود 100%طرفدارهایش بیشتر از پیش میشدند و کشش هاش از سال قبل مطمعنا بیش تر بود و کسی سراغ اسب های که نمیشه لقب سیلمی رابه آنها داد نمی رفت

بله تنها زیبایی تواب سروگردن او است و از جنبه های دیگر زیبایی درجه یک نمی باشد اما قجری از تمام جنبه ها درجه یک بود و به نظر من تواب اصلا قابل مقایسه با قجری نیست اگر امسال قجری زنده بود 100%طرفدارهایش بیشتر از پیش میشدند و کشش هاش از سال قبل مطمعنا بیش تر بود و کسی سراغ اسب های که نمیشه لقب سیلمی رابه آنها داد نمی رفت
یادمون باشه قجری مقام زیباترین سر جهان رو گرفت

آقای هرندی یا همون mahdi 1995 این مقایسه به شدت غلط و نا برابره چون:
1.خنیا مادیان وارداتیه که با قجری کشش شده و و خون خالص خارجیه
2.مادیان های کشش شده با تواب هم :جمیرا کره مبارک و مادر خالص داره و شاه صنم هم به نظر خالص میاد
به نظر من هر دو مادیان کشش شده با تواب از خنیا بهتره (از روی عکس)
تازه تواب شاید صر و گردن تقریبا 90%شبیه قجری داره ولی از نظر بدنی شک نکن از پدرش کمتره
حالا شما بگو با این شرایط کدوم بهتره.....
به نظر اکثریت شک نکن تو مقام نسبیت کره قجری 100% بهتر شده.
شرایط برابر بذار مقایسه با بزرگان. البته دیگه نمیشه
ببخشید اشتباه نوشتم خنیا کره برفین هستش

sajad

Member
مادیانهای کشش شده با تواب :
گلناز یزد ( آذرنوش * عبیه اسفندیاری ) خالص ایرانی
آتش ( شیخ شفق * جزیره ) خالص ایرانی
فوزیه ( حمدانی طاهر سکینی * حمدانیه طاهر سکینی ) خالص ایرانی
شا صنم ( یزدخواست * هیلدا ) خون وارداتی
جمیرا ( مبارک * خجسته ) خون وارداتی
چمن عبد
شیرین