تعیین مناسب ترین زمان برای جفتگیری مادیان

ناشناس

Active member
آماده کردن مادیان برای جفتگیری به چه صورت میباشد؟

پیوست ها

• idap93.jpg
    idap93.jpg
    199.9 کیلوبایت · بازدیدها: 81

sohrab

Active member
مادیون را چرا طناب پیچ کردن؟ در حالت طبیعی این کار چه لزومی داره؟

خادم

New member
طناب وبستن باعث زخمي شدن ماديان ميشه اكر اماده نباشه
دوره استروس كه باشه (زوزهاي اخر ) بهتره

sadaf

Member
در روز 3 و5 اگر مادیان اماده باشه اصلا احتیاج به بستن اون نیست مگر اینکه مادیان بار اولی باشه که میخواد جفت بخوره

علی واحدی

Active member
خادم گفت:
طناب وبستن باعث زخمي شدن ماديان ميشه اكر اماده نباشه
دوره استروس كه باشه (زوزهاي اخر ) بهتره
مقید کردن مادیان بصورت صحیح و استفاده از مچ بندهای مخصوص پا و طناب کنفی مناسب به هیچ عنوان مادیان را زخمی نخواهد کرد و احتمال آسیب به نریان رو خیلی کاهش میده و بهترین موقع هم دقیقا همانیست که خواهر خوبم صدف به آن اشاره کرده اند.

OJANG

Member
دوستان من 21 ساله که اسب دارم و بارها از استاد مرحومم به یاد دارم که تیزینگ قبل از کشش و در حالت سر به سر بسیار مفید فایده خواهد بود.
بیشترین حرکات بد مادیان به همین دلیل اتفاق میفته.

OJANG

Member
در ضمن به یاد داشته باشید که اگر مادیان کره داره اونو جلوی سینه ودر معرض دید مادر نگه دارید.

علی واحدی

Active member
OJANG گفت:
دوستان من 21 ساله که اسب دارم و بارها از استاد مرحومم به یاد دارم که تیزینگ قبل از کشش و در حالت سر به سر بسیار مفید فایده خواهد بود.
بیشترین حرکات بد مادیان به همین دلیل اتفاق میفته.
براووو. از 6 سالگی اسب داشتن باعث میشه اطلاعات آدم خیلی زیاد بشه و تجربه های بسیاری هم بدست بیاره. امیدوارم تجارب 21 سالتونو در اختیار بچه های سایت هم بگذارید. همگیمان را بسیار خوشحال و بدهکار میفرمایید.

mostafa_d

New member
سلام.میبخشید اسبهای مسابقه رو که کشش انجام ندادن تا حالا ! تا چه سنی امکان باردار شدنشون وجود داره؟

علی واحدی

Active member
mostafa_d گفت:
سلام.میبخشید اسبهای مسابقه رو که کشش انجام ندادن تا حالا ! تا چه سنی امکان باردار شدنشون وجود داره؟
بستگی به رسیدگی به مادیان دارد. هر چه در دوران مسابقات به او رسیده باشید و از مکمل های غذایی و داروها و پودرهای مکمل استفاده کرده باشید عمر بارداری مادیانتان را در صورت سالم بودن اعضاء تناسلی و تخمدانها و اصولا دستگاه تولید مثل بیشتر کرده و با ازدیاد سن او احتمال کم زایی و نازایی را کمتر نموده اید. مادیانهایی را دیده ام که در سنین 23 تا حتی 26 باردار شده و کره های خوب و سالمی تولید کرده اند. میتوانید اگر تصمیم به کشش مادیانتان را دارید قبل از کشش حتما با یک دامپزشک مجرب تماس بگیرید که ویزیتی نمایند و در مقدمات کار را (در صورت لزوم و صلاحدید خودشان انجام دهند).

Shabdeez

Member
از نظرفصلي کي بهتره ماديان کشش انجام بده؟

يا بهتر بگم -چه موقع از سال براي کره بهتره که بدنيا بياد؟؟

ناشناس

Active member
Shabdeez گفت:
از نظرفصلي کي بهتره ماديان کشش انجام بده؟

يا بهتر بگم -چه موقع از سال براي کره بهتره که بدنيا بياد؟؟
خوب زمان بارداری اسب 11ماه میباشد /پس بهتر است ماه سوم(خرداد)سال کشش انجام شود که اسب درآخر ماه 12(اسفند) کرشو به دنیا بیاره که هوا نه سرد باشه نه گرم

sohrab

Active member
ناشناس گفت:
خوب زمان بارداری اسب 11ماه میباشد /پس بهتر است ماه سوم(خرداد)سال کشش انجام شود که اسب درآخر ماه 12(اسفند) کرشو به دنیا بیاره که هوا نه سرد باشه نه گرم

ناشناس جان چطوری حساب کردی؟ اگر میخوای کره آخر اسفند بدنیا بیاد باید آخر فروردین کشش کنی!

M

mrezap

Guest
ناشناس گفت:
این طوری که 9 ماه میشه استاد ....

Shabdeez

Member
درسته که میگن بهتره اسب وسط تابستون بهتره که کرشو زمین نذاره چون ممکنه که کره اسهال بشه و بمیره؟

ناشناس

Active member
Shabdeez گفت:
درسته که میگن بهتره اسب وسط تابستون بهتره که کرشو زمین نذاره چون ممکنه که کره اسهال بشه و بمیره؟
خوب باید طوری برنامه ریزی کرد که داخل بهار کره به دنیا بیاد /تابستان به خاطر گرما کره اسب اذیت میشه گرما زده میشه اسحال هم میشه نمونشو داخل باشگاه داشتیم طوری شد که مجبور شدیم سرم بهش وصل کنیم /زمستان هم که هوا سرد میشه نمیشه کره اسبو بیرون اورد /

ناشناس جان تو هم عکس های وبلاگ ما رو بلند می کنی؟ :p ;) دوستان با جسارت اینکه این عکس متعلق به روش های مقید کردن دام بزرگ (دکتر حکمتی و دکتر دارستانی انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج ) هست! به تفصیل نوشته شده!
البته ناشناس جان ببخشید جسارت کردم!امیدوارم ببخشید ما رو!

علی واحدی

Active member
مناسب ترین موقع از سال آخر فروردینه که کره اول اردیبهشت سال آینده بدنیا بیاد. که هوا کاملا مناسبه و کره های بهاره از رشد و سلامتی بهتری
برخوردارند (بخاطر هوای مناسب و غنی بودن مواد غذایی و علوفه و چرای آزاد در پادوک). بهترین زمان کشش هم که قبلا در همین تاپیک نوشته شده دوره استروس میباشد (دوره استروس روز اول تا ششم فحلی را میگویند) و مخصوصا روز سوم و پنجم.
با عنایت برادر عزیزمان اسب اصیل تصحیح میکنم:
مناسب ترین موقع از سال آخر فروردینه که کره اول فروردین سال آینده بدنیا بیاد. بخاطر اشتباه املائیم از تمامی دوستان با کمال تواضع عذرخواهی مینمایم.

بالا