تصاویر سجده یک اسب در حسینه ای در بحرین

atila

Member
سلام دوستان
هممون میدونیم که اسب حیوان با درک و شعوریه اما خواهشا به خاطر تفکرات مذهبی وارد خرافات نشیم بنده هم بیست سال است که اسب به تعزیه میبریم بسیاری ازاین اسبان آنقدر چموش بودند که به زحمت مهار میشدند ما به محض ورود به محل عزاداری آرام میشدند . برای بنده هم همیشه جای سئوال بود اما دلیل علمی این مطلب یکی درک حالات روحانی حاکم بر تعزیه است و دیگری اینکه به خاطر سرو صدای زیاد بلندگو ها و نوحه خوانها و ازدحام جمعیت اسب بیچاره از ترس و یا کنجکاوی و هیجان آرام و ساکت به نظاره میپردازد . البته بنده شاهد بودم که بعضا اسبان زیاد هم آرام نبوده رم کرده و به مردم صدمه هم زدند حتی حدود 15-10 سال پیش یک نفر را در شهرستان اهر با لگد زده و از پل پایین انداخته و عزادار محترم به لقا الله پیوسته (زیر این آسمان کبود هرچه است نسبی است و امر مطلقی وجود ندارد).
با هشیاری و عقل گرایی در دکان کسانی که مردم را با دین به سخره گرفته اند تخته کنیم و اجازه ندهیم سیاستبازان اسب این موجود زیبا را وسیله ای برای گمراه کردن مردم قرار دهند.

OJANG

Member
دکتر غفاری گفت:
فردوسی در شاهنامه در نامه ای که رستم به برادرش می نویسد نقل می کند :
" همه نام بوبکر و عمر شود ابا تخت منبر برابر شود "
"ز دهقان و از ترک و از تازیان نژادی پدید آید اندر میان "
" نه دهقان نه ترک و نه تازی بود سخنها به کردار بازی بود "
" زیان کسان از پی سود خویش بجویند و دین اندر آرند پیش"
" بریزند خون از پی خواسته شود روزگار بد آراسته "!
چه مانعی دارد اسبها هم سجده کنند ؟! " زمانی برای سجده اسبها "!
شهر آشوب گفت:
من نظری ندارم.

سکوت بهترین نظره :)
♘ امیرحسین ♞ گفت:
من از این کارها چیزی نمیفهمم

کاری به راست و دروغ بودنش نداشته باشین!!!!!!!!!
این عمل به معجزه کسانی نسبت داده شده که به قول اخوان:
...که زشتانی چو من هرگز ندانند و ندانستند کان خوبان
پدرشان کیست؟
ویاسود و ثمرشان چیست؟

خداوند به خلقت آنان میبالد و ما جز اسمی بیش تر از آنها نمیشناسیم.پس سکوت و حرمت بهترین است

بالا