تصاویر سجده یک اسب در حسینه ای در بحرین

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سایت " البیان الریاضی" دو تصویر از اسبی منتشر کرده که در حال سجده است و مدعی شده است که مکان این سجده یکی از حسینه های کشور بحرین است.

سایت "البیان الریاضی" در توضیحاتی که در ابتدای این خبر با تاکید بر این که در این موضوع شکی نیست، تصریح کرده است:«اهل بیت(ع)، معدن معجزه هستند و معجزات آنها قابل شمارش و گردآوری نیست».

در سالهای اخیر شاهد اخباری مشابه همچون «ورود سگ به حرم امام رضا(ع)» ، «مسخ یک دختر هلندی» ، «زن پلنگ نما در قم » و ... نیز بوده ایم.

هر چند پدیده های مذهبی بسیار پیچیده اند و ارائه نظر قطعی مبنی بر ابطال و یا صحت آنها امکان پذیر نیست.اما تسری در برخی از این پدیده های به ظاهر مذهبی باعث شکل گیری هویتی بی محتوا اما شکیل می شود. تسری به معنی شاخ و برگ دادن به پدیدهای مذهبی است که باعث آسیب و رواج خرافات می شود. در این موارد محتوای درستی پدیده مورد توجه نیست اما به دلیل این که به هویت تبدیل شده است نمی توان از ترویج آن به صورت مستقیم پیشگیری کرد.

قطع نظر از درستی یا نا درستی اخباری از این دست آنچه مهم است توجه به اصل دین و پرهیز از مبنا قرار دادن شاخ و برگها و خرافات است .

پیوست ها

• horse6.jpg
    horse6.jpg
    20.3 کیلوبایت · بازدیدها: 31
  • horse5.jpg
    horse5.jpg
    32 کیلوبایت · بازدیدها: 27

sohrab

Active member
♘ امیرحسین قاسمی ♞ گفت:
در سالهای اخیر شاهد اخباری مشابه همچون «ورود سگ به حرم امام رضا(ع)» ، «مسخ یک دختر هلندی» ، «زن پلنگ نما در قم » و ... نیز بوده ایم.

همه این خرافات ساخته و پرداخته دکانداران دین است.

Dr_Ghaffari

Active member
فردوسی در شاهنامه در نامه ای که رستم به برادرش می نویسد نقل می کند :
" همه نام بوبکر و عمر شود ابا تخت منبر برابر شود "
"ز دهقان و از ترک و از تازیان نژادی پدید آید اندر میان "
" نه دهقان نه ترک و نه تازی بود سخنها به کردار بازی بود "
" زیان کسان از پی سود خویش بجویند و دین اندر آرند پیش"
" بریزند خون از پی خواسته شود روزگار بد آراسته "!
چه مانعی دارد اسبها هم سجده کنند ؟! " زمانی برای سجده اسبها "!

saiRan

Member
hamaSh alakie baBa!!!!!!:O
mage ham Chin ChiZi miSheeeE!!!!!
ChoOn halat daDan be aSb akS andakhtaN faGhat che joOri vaySade On lahat khOoda alemaSt dar koOl alakie hamaSh.

مرضیه

Member
ببینید،به نظر من هم اینها همه کارهای تبلیغاتی است!این موضوع رو این عبا و این پرده و تمام داستان از بیخ و بن تایید میکنه!وگرنه چطور اجازه ی ورود یک حیوان رو به حسینیه میدهند؟! غیر از اینکه با برنامه ریزی انجام شده جیز دیگری نیست،دور از ذهن نیست که تربیت اسب هم میتونه بخشی از این برنامه باشه!!!
وای به امتی که بخوان بجای اثبات حقانیت دینشون،خرافات رو جایگزین کنند. :mad:

این اسبه یا شیخه که عبا تنش کردن این داد میزنه که تربیت شده است چون عبا تنشه و کسی هم دورو برش نیست

M

mrezap

Guest
الله اعلم.
خدا خودش میدونه
ولی من خودم توی تعزیه آقا بار ها دیدم که اسب میفهمه و گریه میکنه و حتی اشک میریزه.
و یا اسبهای بسیار شرور توی تعزیه انگار بهشون الهام شده باشه مثل بره آروم شده بودند

نمیشه اینها رو تکذیب کرد
بهتره که سکوت کرد تا نفی

امیر حسین جان خود شما نظرت چیه ؟

فربود

Active member
من خودم به همراه دوستم که سید هست الان چندین ساله که اسب تو تعزیه میبریم . دوستان عزیز شما خودتون بهتر میفهمید که اسب درک داره من خودم با چشمام دیدم که اسب گریه میکنه حالا میخوای باور کنین یه نه /
ولی از اهل بیت (ع) این کارها ما زیاد دیدیم/ همین پارسال یه اسب سفید بود که این قدر چموش بود که ما نتونستیم دهنه بزنیم ولی موقع تعزیه توی جمعیت اینقدر آروم بود که کسی باور نمیکرد
این بستگی به اعتقادات شما داره ....

reihaneh

Member
اصلا مساله درک و فهم اسب نیست فکر کنم اکثریت قبول داشته باشن که فهم نه تنها اسب بلکه خیلی موجودات دیگه هم، از اکثر ما آدما (البته منظورم خودمه به سایرین توهین نشه) بیشتره ولی مساله اینه که اسب برای شکر یا حتی سجده نه نیازی به عبا داره نه همینطور می ایسته تا بیان و از این حالتش عکس بگیرن بعدم اینکه اصلا قرار نیست بقیه موجودات برای سپاس از خالقشون یا احترام به کسی حتما سجده کنن که این یه نماده برای ما آدما که غرور داریم و به این واسطه باید تواضع و خشوعمون رو اعلام کنیم والا موجودات دیگه با تمام حرکاتشون دارن ذکر میگن، شکر میکنن و احترام می زارن مثلا با همون آروم شدن تو تعزیه یا ....

reihaneh گفت:
اصلا مساله درک و فهم اسب نیست فکر کنم اکثریت قبول داشته باشن که فهم نه تنها اسب بلکه خیلی موجودات دیگه هم، از اکثر ما آدما (البته منظورم خودمه به سایرین توهین نشه) بیشتره ولی مساله اینه که اسب برای شکر یا حتی سجده نه نیازی به عبا داره نه همینطور می ایسته تا بیان و از این حالتش عکس بگیرن بعدم اینکه اصلا قرار نیست بقیه موجودات برای سپاس از خالقشون یا احترام به کسی حتما سجده کنن که این یه نماده برای ما آدما که غرور داریم و به این واسطه باید تواضع و خشوعمون رو اعلام کنیم والا موجودات دیگه با تمام حرکاتشون دارن ذکر میگن، شکر میکنن و احترام می زارن مثلا با همون آروم شدن تو تعزیه یا ....
منم با ریحانه خانم موافقم

بالا