تشخيص بيماری؟درمان؟ و جايزه !

احسان

Active member
آخه که چقدر من حال می کنم با دکتر شهبازی :-* :-*

نه دکتر جون شما حق شرکت نداری :'(چون می دونم جوابش رو می دونی ;D

به ما سر بزن دکتر جان

OJANG

Member
من میگم فعلا چون دردش معلوم نیست یه سرم نیم لیتری قندی نکی با سر سوزن 18 بهش بزنین یه 8 سی سی هم وتاکیید داخلش بریزین
یه آمپول پن استروپ 1+1 هم بزنین
جاشو گرم کنین دما بالا
یه ب کمپلکس یه ب12 هم تزریق عضله گردن
اینا اگه خوبش نکنه بدش هم نمیکنه.

دکتر جان ببخشید از سر کنجکاویه!خیلی مهیجه!
از این کره قشنگ تست خون واوره هم گرفته شده؟!
ببخشید؟!

احسان

Active member
وتاکوييد را اگه بزنی به اين کره تا فردا 100% ميميره

سرم قندی نمکی هم باشه ولی خوب الکی چرا بزنيم شايد نياز نباشه

ولی آخه الکی بدون شناسای عامل بيماری آنتی بيوتيک بزنيم چيکار شايد اين انتی بيوتيک باعث از بين رفتن فلور طبيعی بشه و بدتر کنه حال کره را

اون دارو های ديگه هم به نظر من نسخه سياه کردن هست که بعضی دوستان واردند چی ميگم

ولی وارديا فرداد ;)

OJANG

Member
پاسخ : تشخيص بيماری؟درمان؟ و جايزه !

www.Horsevet.blogfa.com گفت:
وتاکوييد را اگه بزنی به اين کره تا فردا 100% ميميره

سرم قندی نمکی هم باشه ولی خوب الکی چرا بزنيم شايد نياز نباشه  

ولی آخه الکی بدون شناسای عامل بيماری  آنتی بيوتيک بزنيم چيکار  شايد اين انتی بيوتيک باعث از بين رفتن فلور طبيعی بشه و بدتر کنه حال کره را

اون دارو های ديگه هم به نظر من نسخه سياه کردن هست که بعضی دوستان واردند چی ميگم

ولی وارديا فرداد ;)
احسان جان تقلب کردم!
زنگ زدم به یکی از دوستان خوبم که دامپزشکه!
خیلی چیزا پرسید که من جواب نداشتم بدم،ولی گفت سرم حتما برای ادامه حیاتش لازمه و بقیه رو گفت اگر بد نباشه ضرر هم نداره.
در مورد دگزا هم شاید بیچاره چون نمیدونه بیماری چیه تجویز کرده!

احسان

Active member
بله امروز عصر جواب تست خون هم امد برام کاملاً عادی بود ولی به نظر خودم يکم نتروفيل هاش بالا بود ولی نه خيلی زياد آزمايش اوره برای چی چی ديدی که فکر ميکنی به تست اوره نياز هست نه آزمايش ندادم ولی اگه اوره بالا باشه از يک جا ميشه فهميد که نه بنظرم خوب بود

البته اين کره درمان شده و الان خدا را شکر دوباره شير ميخوره عصری تلفنی بهم گفت حالا تا 24 ساعت نشه نميشه به موفقيت رسيد

اما تشخيص شما چيست؟ درمان شما چيست؟ جايز ه مال کيست ؟

احسان

Active member
بابا دمت گرم داش فرداد

سرم نه نيازی نيست آخه سرم را در صورتی مدهند که يا دچار کم آبی باشه يا دچار اختلال در الکتروليتها شده باشه و يا غيره..

شرمنده ولی گفتم که نسخه سياه کرده :(

OJANG

Member
بابا دمت گرم داش فرداد

سرم نه نيازی نيست آخه سرم را در صورتی مدهند که يا دچار کم آبی باشه يا دچار اختلال در الکتروليتها شده باشه و يا غيره..

شرمنده ولی گفتم که نسخه سياه کرده :(
آبروی همکارتونو نبر!
خیلی بلده من قبولش دارم ، اینم روی کم علمیش نمیزارم !تقصیر تو بود که کم در مورد کره توضیح دادی ، فقط از مامانش تعریف کردی!

بله امروز عصر جواب تست خون هم امد برام کاملاً عادی بود ولی به نظر خودم يکم نتروفيل هاش بالا بود ولی نه خيلی زياد آزمايش اوره برای چی چی ديدی که فکر ميکنی به تست اوره نياز هست نه آزمايش ندادم ولی اگه اوره بالا باشه از يک جا ميشه فهميد که نه بنظرم خوب بود

البته اين کره درمان شده و الان خدا را شکر دوباره شير ميخوره عصری تلفنی بهم گفت حالا تا 24 ساعت نشه نميشه به موفقيت رسيد
جایزه که مال درمان کنندهاست.
تست اوره رو برای دفع الکترولیت ها پرسیدم؟
تست خون رو برای سطح سلنیم؟Tye up؟

اما تشخيص شما چيست؟ درمان شما چيست؟ جايز ه مال کيست ؟

احسان

Active member
آره خوب تقصیر من شد ;D

oliveira

نه آخه تست اوره را که از خون ميگيرند بعد اوره کاری به الکتروليت نداره همون آمونياک هست البته تغير کرده که از ادرار هم دفع ميشه اگه تو خون زياد بشه مربوط به کليه هاست که اونم بايد کراتينين رو هم اندازه گرفت

E سلنيم هم که اندازگيريش خيلی گرون هست فکر کنم يه تستش 20 تا 30 هزار تمان در بياد و از سرم خون اندازگيری ميشه
Tye Up اين هم علايمش مثل اين علايم کره ما نيست

کنستانتین گفت:
من میگم فعلا چون دردش معلوم نیست یه سرم نیم لیتری قندی نکی با سر سوزن 18 بهش بزنین یه 8 سی سی هم وتاکیید داخلش بریزین
یه آمپول پن استروپ 1+1 هم بزنین
جاشو گرم کنین دما بالا
یه ب کمپلکس یه ب12 هم تزریق عضله گردن
اینا اگه خوبش نکنه بدش هم نمیکنه.

کنستانتین جان ببخشید ها! اما همین که ندیده تجویزی به این گستردگی کرده خودش نشون می ده دکتر بی علمی بوده که بدون معاینه کلی تجویز کرده!
جل ال خالق ! دکتر همه جوره دیده بودیم جز تلفنی! تشخیص از طریق شنیداری!
می خواید یکی از نتایج اش رو از امیر حسین بپرسید!
در ضمن آره دیگه هر چی شود یه کورتون یا یه غیر استروئیدی معمولاً تو لیست دارو های تجویزی این دوستان هست! در ضمن این آنتی بیوتیک رو هم نمی دونم والا ادکتر طاهری گفت دیگه!
در ب کمپلکس ب 12 هم هست نه؟
این آنتی بیوتیک رو برای چی تجویز کردن ایشون؟
در ثانی اگر هم ضعف عضلانی مد نظرشون بوده و عدم بالانس الکترولیت ها چرا ایشون قندی نمکی تجویز کردن؟ رینگر لاکتاته چرا نه؟ یا cmp چرا که نه؟
پس گزینه های زیادی پیشه رو هست نه؟
این نسخه نسخه در رو اسمش! می دونید چرا چون هم ویتامین داره هم آنتی بیوتیک و هم کورتون یکی اش یه اثری به هر حال می زاره!
چرا یکی نپرسیده عکس از مری و حلق و بینی و نای ( ددستگاه گوارش ابتدایی گرفته شده یا نه؟ کام نرم و سخت به خوبی معاینه شده یا نه؟!

OJANG

Member
دکتر جان من باز هم اینو روی بی علمی اون نمیذارم روی اشتباه خودم میذارم که نباید این کارو میکردم که اون بنده خدا بی اطلاع محکوم بشه.
هزار نکته باریک تر زمو اینجاست نه هر که سر نتراشد قلندری داند

چرا دکتر جان!
اول از همه اینکه من واقعاً عذر می خوام! شرمنده همتون هستم! اما توضیح بدم که قصد توهین به جامعه و گروه خاصی رو ندارم و همینجا عذر می خوام از همه دوستان ! سخن من چون رایج هست می گم! نه اینکه قصد خراب و جسارت به قشر خاصی!
دکتر ما یه مهتر ....( نه نمی گم) ....داریم ایشون هم می خوان شرکت کن! درمانش رو می دونن! اما حیف که کامپیوتر و اینها بلد نیست فقط تو کار اسب درمانیه! نه چجوری بگم متخصص اسبه! خیلی ها هم از همین بزرگان و اسب دوستان معتقد اند این آقا بیشتر از صد تا متخصص دامپزشک متوجه می شه! البته اسب رو هم به هش می سپارن! مثلاً تورشن روده! بدون جراحیه و خون ریزی کار شو می کنه! یه چیزایی درست می کنه سیاهه! می خورونه! اسب پا می شه اما دو ساعت دیگه می میره! چرا خوب عمرش به دنیا نبوده! یا مثلاً با یه داروی خاص دست ساز شقاق و دلدرد و چشم اینا رو درمان می کنه! ایشون با دوغ شتر چشم درمان می کنند!
خوب کافی بود>؟ اجازه هست ایشون هم بیارم با هاشون صحبتی کنم شاید راضی شد کمکی کنه؟! اجازه هست شرکت کنه؟

من فکر می کنم یه نقیصه مادرزادی مثل انسداد در دستگاه گوارش بخصوص مری داره که باعث سختی در بلع(disphasia) میشه!!!
و درمان هم تقریبا نداره باید یه سونو بگیره شاید بشه جراحی کرد.

کسی ديگه نميخواد شرکت کنه .....

دکتر جان
چه خبر از کره,ما منتظر تشخیص شما هستیم.
یه کم از همون انرژی مثبته.

احسان

Active member
خوب مشکل اين کره اسب که هيچ کس هيچی در موردش نگفت بجز يک سری نکات تشخيص تفريقی که دکتر امير گفت اين کره بوتوليسم داشت البته بوتوليسم جزه فلور هست و يک ضعف سيستم ايمنی باعث اين شده بود و باعث فلجی حلق و حنجره شده بود حالا بعد کامل تر ميگم

حالا اگه وتاکوييد ميزديم ديگه تمام بود

آنتی بيوتيک درست اگه استفاده نکنيم فلور ضعيف تر ميشه و کلاً باکتری کلستريدوم بوتولينم بيشتر رشد ميکرد و کلاً کره ميمرد

تشخيص تفريقی هاش هم خيلی چيزا هست که از حوصله اين کيبورد خارج هست

درمانش هم که من نميدونم :eek: :eek: :D ::) ::) ::) ::) ::) :p :p

اينم بخاطر oliveira

احسان

Active member
چيزی را که ميخواستم ثابت کنم خودتان هم فهميديد که

هر چقدر هم آخر اسب و پرورش اسب باشيد آخرش هيچی :-\

يک چيزه ديگه ديروز يک اسب بود که 5 شنبه مريض شده بود حالا چيشو بماند مالک اسب تا امروز صبح يه داروخانه کامل رو به اين اسب تزريق کرده بود
وقتی معاينش کردم همه علايم بيماريش محو شده بود يعنی دارو ها علايم بيماری را پوشانده بود و اسب سالم بود ولی در کل اسب حال نداشت

من دست بهش نزدم چون دکتر خراب کن اين کيس

و فکر کنم عصر اسب مرد همانطور که پيشبينی ميکردم ??? :(

چيزی را که ميخواستم ثابت کنم خودتان هم فهميديد که

هر چقدر هم آخر اسب و پرورش اسب باشيد آخرش هيچی :-\
بله دکتر جان موافقم، همه فهمیدیم که اسب شناسی با دامپزشکی و تشخیص بیماری فرق داره و تخصص میخواد
ادعایی هم نداریم و ندونسته نظری هم ندادیم و خدا سایه شما و همکاران دلسوز شما(نه اونایی که وقت وقتش موبایلشونو خاموش میکنند) را همیشه بالای سر ما و اسبها نگهدارد تا این بلایا رفع گردند. انشاءالله و همگان بدانند که" به عمل کار برآید"
احسنت به شما و این پشت کاری که در شما میبینم

احسان

Active member
داش محمد جان رفيق شفيق خودم من نوکرتم اما اين دوتا هندونه خيلی سنگينه ميزاری زيره بغل ما