تشخيص بيماری؟درمان؟ و جايزه !

احسان

Active member
خوب دوستان عزيز سوارکارن و اسب شناسان و پيشکسوتان و شما که دوست داريد انرژی مثبت به انجمن بديد

شما تشخيص تان نسبت به اين بيماری چيه??

اصلاً بيماری هست ؟ يا نه طبيعی هست ؟ درمانش چيه ؟

فرض کنيد يکی از دوستانتان يک ماديان خشگل داره که يه کره خوشگل بدنيا آورده و اين کره الان 23 روزش شده و الان دچار مشکلات زير شده از شما که سوارکار آينده المپيک هستيد يا بهترين توليد کننده اسب ايران نه خاور ميانه هستيد اره شايدم دنيا و پيشکسوت و رو اسب بزرگ شديد اوه يادم رفت بهترين اسب ايران را داريد و کل اسب های معروف را ميشناسيد, کل شجره اسب های عرب يا اصيل را از بر هستيد و درجه يک هستيد و يک عمر هست با اسب زندگی ميکنيد ميخواد که بهش کمک کنيد

کره 23 روزش هست ديروز تا حالا شير نه خورده

از دهنش ابريزش داره و شير که با دست بهش ميدهند از دهنش ميريزه بيرون

زبانش هم از دهانش آويزان هست و انگار حال نداره زبانش را جمع کنه :p

در تمام بدنش لرزش داره تمام ماهيچه هاش ميلرزه شايد رو ويبرس ::) :eek: خدا ميدونه ;)

دمش هم اصلاً حرکت نميده و در کل بی حاله ..... بيچاره اخی نازی مادرش براش بميره (گفته خانم سوارکاری که اونجا ايستاده)

راهنمای که من بشما می کنم نگيد که بی انصاف هستم

ضربان قلبش طبيعی تعداد تنفس هم طبيعی دمای بدن هم طبيعی کلاً همه علايم حياتی طبيعی هست

تا ديرز هم خوب شير ميخرده و سر حال می دويده کنار مامان جونش مامانش هم ماشالا خوشگل خانم سرحال و اندامش هم روی فرم مثل جنيفر لپز

خوب شما بگيد دوستان انجمنی و دوستانی که بالا اشاره کردم شما چه کمکی به اين دوست بيچارتن ميتوانيد بکنيد

هرکس هم جواب داد که علت بيماری چيه و تشخيص داد که اسم بيماری چيه درمانش چيه ???? من يک جلد کتاب سوارکاری از همين ها که امير حسين داره بهش هديه ميدم

احسان

Active member
يادم رفت بگم دوستان متخصص دامپزشک و دامپزشکان اسب و کلاً دامپزشکان که بيشتر از گاو و مرغ و جوجه کباب اينا سردر مييارند تا اسب به گفته يکی از دوستان عزيز اينجا حق شرکت ندارند می توانند پيغام خوصصی جواب بدهند

mahsima

Member
اسم بیماریشو نمیدونم ولی کره من که به دنیا اومد حالش خراب شد درست نمیدونم این علایمو کامل داشت یا نه ولی نمی تونست پهن بریزه و تنقیش کردن حالا نمی دونم شاید اینم اینطوری شده باشه.

احسان

Active member
مرسی خانم آيناز از اينکه شرکت کرديد در اين بحث شايد شما درست بگيد بايد صبر کرد ديگر دوستان هم نظر بدند

شاید مادرش گیاه خاصی خورده که تو شیرش ترشح شده و رو کره اش تاثیر گذاشته مثلا باعث فلج دهان وحلق کره شده و به خاطر ضعف عمومی ناشی از عدم تغذیه، در تمام بدنش لرز داره
اگه اینجوری باشه باید بهش سرم قندی وصل کنیم و چند روزی شیر مادر رو بهش ندیم و روی غذای مادر دقت بیشتری کنیم.

vatan

Member
والا ما که چیزی از اسب سرمون نمیشه اگه بیماری را درمان کردید راهش را هم به ما بگید.

احسان

Active member
مرسی دکتر جان ولی نظر شما هم محترم هست

اگه مسموميت باشه روی مادر هم تاثير ميگذاره حالا اگه فرض کنيم که مادر قوی باشه و کره ضعيف درست ولی در کنار همين باکس يه ماديان ديگه بود که از همون غذا مصرف می کرد و يه کره هم داشت که 5 روزش بود و مشکلی نداشت کره

منظورم از ريختن شير از دهنش ديسفاژی هست دکتر جان نه وميتينگ

ديگه اينکه از علايم مسموميت اسهال و استفراغ هست شما که بهتر می دانيد دکتر جان
حالا نگيد که استفراغ توی اسب .....

استفراغ نداره اين کره خوشگل ما

mahsima

Member
فکر نمیکنم این چیزی که نوشتم باشه آخه تو کتاب نوشته این اتفاق در کره های دو سه روزه اتفاق می افته.
ولی حرفم رو پس نمی گیرم چون چیز دیگه ای بلد نیستم و اسم بیماری ای که گفتمم دفع نشدن مکونییوم است.
امید وارم درست گفته باشم

احسان

Active member
vatan گفت:
والا ما که چیزی از اسب سرمون نمیشه اگه بیماری را درمان کردید راهش را هم به ما بگید.

وطن جون لطفاً مزاح نکن تو که واردی  پس اگه دوست داری شرکت کنی تو اين بحث لطفاً به اين دوست ما کمک کن فکر کن کره انسياتور هست ;)

خودت می گفتی مکمل مينويسی برای اسب داران خمينی شهر
و کرد شناس درجه يکی هستی البته با اين يکی موافق هستم

سلام
منظورم مسمومیت نبود آخه بعضی گیاهان خاص می توانند باعث فلج گذرای عضلات حلق و دهان (بیرون افتادن دهان و دیسفاژی) شوند ولی چون کره ما گیاه نمیخوره گفتم شاید به مقدار کم از شیر مادر روش تاثیر گذاشته چون علایم حیاتیش هم نرمال بود پس اختلال الکترولیتی هم نداره.
نمیدونم ???

احسان

Active member
همانطور که دکتر امير گفت اختلال الکتروليتی نيست وطن جان

مرسی تا حالا که به جواب نرسيديم بگذاريد دوستان ديگر هم نظر بدهند تا ببينيم اين جايزه را کی ميبره

OJANG

Member
پاسخ : تشخيص بيماری؟درمان؟ و جايزه !

با این تعریفی که از مامانش کردی احتمالا دوره آستروس مادیونه!
کره هم فهمیده مامانشو میخوان شوهر بدن افسردگی گرفته!!!
(اینم برای آشتی کنون!)

احسان

Active member
آره اينم ميشه فرداد جان

ولی اينم نيست چون اگه منظورت فحلی بعد زايمان هست 9 يا فوق بالا 15 روز بعد ميشه اون وقت هم کره اسهال ميگيره

ناشناس

Active member
بهترین راه اینه که کره اسبو به یک دامپزشک نشون بدی

شاید گرما زده شده باشه /چون یه اسبی داشتیم گرما زده شده بود وحالش از کره بد تر بود /

سلام!
خوبی دکتر عزیز!
من حق شرکت ندارم! واقعاً که هیچ کس نمی دونه؟
حتی نمی دونید چی تزریق کنیم یا چی بخورونیم درست شه؟ تا محلی بهش چی می گید؟ شیره بدیم خوب شه؟ ویتالژین؟ نه بابا شوخی می کنم فلونکسین بزنیم خوب می شه؟ فروزماید؟! اینها سئوالاتی بود که برای من پیش اومده بود مربوط به درمان نیست!
اما دکتر جان خیلی از دوستان نمی خوان روتو کم کنن!چون ماشالله همه با تجربه اند و دکتر! ما که ...... کاری براشون نداره! دوسوت هم تشخیص می دن و هم داروشو برات تجویز می کنن! می گی نه؟! تازه خیلی ها دارن به تو لطف می کنن که خودت بری پی اش بیفتی مطالعه کنی تحقیق کنی و بعد خودت به نتیجه برسی!
خیال کردی همینطور که نمی شه تجربیات رو در اختیارت گذاشت! برو برو تحقیق کن! می خوای به دوستان بگم یه چند تا رفرنس و تکست معرفی کنن! بلدی ترجمه نشده رو بخونی ؟

ناشناس

Active member
دامپزشك شهبازي گفت:
سلام!
خوبی دکتر عزیز!
من حق شرکت ندارم! واقعاً که هیچ کس نمی دونه؟
حتی نمی دونید چی تزریق کنیم یا چی بخورونیم درست شه؟ تا محلی بهش چی می گید؟ شیره بدیم خوب شه؟ ویتالژین؟ نه بابا شوخی می کنم فلونکسین بزنیم خوب می شه؟ فروزماید؟! اینها سئوالاتی بود که برای من پیش اومده بود مربوط به درمان نیست!
اما دکتر جان خیلی از دوستان نمی خوان روتو کم کنن!چون ماشالله همه با تجربه اند و دکتر! ما که ...... کاری براشون نداره! دوسوت هم تشخیص می دن و هم داروشو برات تجویز می کنن! می گی نه؟! تازه خیلی ها دارن به تو لطف می کنن که خودت بری پی اش بیفتی مطالعه کنی تحقیق کنی و بعد خودت به نتیجه برسی!
خیال کردی همینطور که نمی شه تجربیات رو در اختیارت گذاشت! برو برو تحقیق کن! می خوای به دوستان بگم یه چند تا رفرنس و تکست معرفی کنن! بلدی ترجمه نشده رو بخونی ؟

دکتر خوب برید کره اسبو ببینید /به حر حال شما در این رشته تخصص دارین این شمایید که باید تشخیص دهید نه بچه های سوار کار

پاسخ : تشخيص بيماری؟درمان؟ و جايزه !

ناشناس گفت:
دکتر جون به جای حرفهای نیش دار به بچه ها زدن برید کره اسبو ببینید /به حر حال شما در این رشته تخصص دارین این شمایید که باید تشخیص دهید نه بچه های سوار کار
ناشناس جان برم که چی بشه؟
برم کلی زحمت بکشم کلی جون بکنم کلی تجویز کنم وقت بزارم و آخر هیچ کدومش انجام نشه! بگن نمی فهمید و دو تا داروی دیگه رو خودشون بزنن ! یا برم ببینم قبل از اینکه من بیام مهتر و مربی هزار تا داروی دیگه رو کردن تو ..... اسب بد که در حال ترکیدن و مردنه و برم بالا سرش؟
برم ویزیت کنم و دارو بنویسم بعد فرداش بگن یکی هست تو اون باشگاه سر رشته اش بیشتره کره اش اینجوری شده بود کاتازول زدیم بهتر شد؟
نه !منم بهتر ه مثل خیلی از این دکتر هایی که خودتون هم می شناسید بگم تهران نیستم و اینجور کیس هایی که واقعاً باید هنر و علم ات رو بخرج بدی تا نتیجه بگیری رو بپیچونم! و کیس هایی که توش پول و صاحب باحالی داره رو برم؟ که هم راحت می شه نتیجه گرفت و هم راحت می شه ازشون پول در اورد؟! بعد در آخر هم بگم من 300 تا کیس موفق داشتم و اینا...

ناشناس

Active member
دامپزشك شهبازي گفت:
ناشناس جان برم که چی بشه؟
برم کلی زحمت بکشم کلی جون بکنم کلی تجویز کنم وقت بزارم و آخر هیچ کدومش انجام نشه! بگن نمی فهمید و دو تا داروی دیگه رو خودشون بزنن ! یا برم ببینم قبل از اینکه من بیام مهتر و مربی هزار تا داروی دیگه رو کردن تو ..... اسب بد که در حال ترکیدن و مردنه و برم بالا سرش؟
برم ویزیت کنم و دارو بنویسم بعد فرداش بگن یکی هست تو اون باشگاه سر رشته اش بیشتره کره اش اینجوری شده بود کاتازول زدیم بهتر شد؟
نه منم بهتر مثل خیلی از این دکتر هایی که خودتون هم می شناسید بگم تهران نیستم و اینجور کیس هایی که واقعاً باید هنر و علم ات رو بخرج بدی تا نتیجه بگیری رو بپیچونم! و کیس هایی که توش پول و صاحب باحالی داره رو برم؟

دکتر جون دیگه چیکارش میشه کرد /من خودم شاهد همچین ماجرایی بودم
داخل یکی از باشگاهها اسبی حالش بد بود زنگ زدن دکتر طباطبایی بیاد /تا دکتر رسید به باشگاه کره بیچاره مرد /چرا مرد؟ خوب دیگه اینقدر کارشناس واسب دار با تجربه بود که هر کدوم یه چیزی به خورد اسب دادن یا تزریق کردن /
دکتر که رسید ناراحت نشد فقط گفت ای کاش هر کسی در رشته کاری خودش فعالیت میکرد وهمه در جای خود بودند تا اینهمه مشکل نداشتیم/

بالا