تزریق

علی واحدی

Active member
در ابتدای این مبحث فعلا فقط باید بگویم که به یک اسب قهرمان هرگز از داروهایی که بصورت عضلانی استفاده میگردد استفاده نکنید. :eek:

OJANG

Member
من یه فیلم دارم از مسابقه اسبدوانی 2 سال پیش در ماهیدشت که به یه مادیون شیره داده بودن و سوم شد و یه 50 متری ری که از خط رد شد افتاد و ایست قلبی کرد و مرد .
روز جالبی بود!

علی واحدی

Active member
OJANG گفت:
من یه فیلم دارم از مسابقه اسبدوانی 2 سال پیش در ماهیدشت که به یه مادیون شیره داده بودن و سوم شد و یه 50 متری ری که از خط رد شد افتاد و ایست قلبی کرد و مرد .
روز جالبی بود!
چه ربطی به موضوع تزریق داره؟

ناشناس

Active member
خوب در زمان مسابقات یکی از وظایف کلانتر همین است که ار ورود اسبهایی که دوپینگ کرده اند جلو گیری کند .
از کجا بفهمد که کدام اسب تزریق انجام داده؟ .اینجا کلانتر کمکی باید هوشیار باشد وبه باکسها سرکشی کند وببیند کداااام سوار کار دارد به اسبش تزریق میکند .

پیوست ها

• rtyu.bmp
    45.8 کیلوبایت · بازدیدها: 65

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
در ایران این بحث معنی ندارد, نه در کورس نه پرش
اسبهایی را در مابقات پرش دیدم که بزور راه میرفتند ولی روز مسابقه فقط حواسشون به موانع بوده و مثل یک پلنگ از روی موانع براحتی رد شدند

mahsima

Member
در ایران که خیلی واضح تزریقات انجام میشه و هیچ کس هم در مسابقات از این امر جلو گیری نمی کنه بیشتر اسب های پرش تزریق شدن و من همیشه از دیدن این موضوع در مسابقات افسوس میخورم

mahsima

Member
آیا تزریقاتی که برای آرام کردن اسب انجام میشه هم دوپینگ به حساب میاد؟

ناشناس

Active member
inaz گفت:
آیا تزریقاتی که برای آرام کردن اسب انجام میشه هم دوپینگ به حساب میاد؟
در مسابقات بله (در مسابقات برای کاهش استرس اسب به ان آرامبخش میزنند که این هم دوپینگ محسوب میشود)

ناشناس

Active member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
در ایران این بحث معنی ندارد, نه در کورس نه پرش
اسبهایی را در مابقات پرش دیدم که بزور راه میرفتند ولی روز مسابقه فقط حواسشون به موانع بوده و مثل یک پلنگ از روی موانع براحتی رد شدند
در شیراز هم از این پلنگ ها زیاد پیدا میشه

علی واحدی

Active member
از همه اعضای محترم عذر خواهی میکنم من تاپیکو اشتباها زیر گروه دوپینگ گذاشتم ولی منظورم تزریق دوپینگ نبود. منظورم کلا تزریق دارو به اسب بود. یک تاپیک جداگانه باز کردم. خواهشا آنجا ادامه دهیم چون داره قاطی میشه. بازم بنده رو ببخشید :'(

علی واحدی

Active member
خواهش میکنم به دوپینگ فکر نکنید و فقط راجع به تزریق صحبت کنید. تزریق با دوپینگ خیلی فرق داره. اینو نمیدونید :( :( :(

mahsa

Member
خواهش میکنم به دوپینگ فکر نکنید و فقط راجع به تزریق صحبت کنید. تزریق با دوپینگ خیلی فرق داره. اینو نمیدونید :( :( :(

میشه یکم در مورد تزریق اسب توضیح بدین منظورم ان تزریقی که برای ارام کردن اسبها استفاده میشه
از چه داروهای باید استفاده کرد؟ چه داروهای مضره؟

از یکی از دوستان اروپا گشته شنیدم:
در اروپا بطور کلی مصرف داروهای مجاز رواج بسیاری داره ولی تماما بصورت خوراکی به اسب داده میشه نه تزریقی.جالب این بود که دلیلشون اینه که تزریق برای اسب دردناکه.

mahsa

Member
تزریق واجبه؟ چیزی که من دیدم این بود که اسبهای خیلی قوی و خوب به شاگرد مبتدی میدادن و با زدن 10_15 بعضی موقع ها بیشتر اسب برای شاگرد اماده میکردن خوب به نظر من وقتی سوار نمیتونه اسب کنترل کنه بهتره سوارش نشه نه اینکه اسب بیچاره با دارو ارام کنن
از چه داروهای برای این کار استفاده میشه؟مقدار مصرف دارو بستگی به اسب داره ولی احتمالا" یک حدی داره درسته؟ این داروها باعث اعتیاد اسب میشن؟ و اگر میشن چه راه حلی برای درمانشون وجود داره؟

mahsa

Member
عجبا!
آقای واحدی مثل اینکه هر چی شما توضیح میدین 2هزاری بعضیا نمیوفته.:dodgy:

خوب شما که 2هزاریتون افتاده توضیح بدین
منظور جناب واحدی تزریق کلی به اسبه ولی تاپیکی که در مورد داروهای که برای ارام کردن اسب استفاده میشه و ربطی به دوپینگ نداره پیدا نمیکنم شما بفرماید کجاست

بالا