تاسف برای ...

با سلام
داشتم توی اینترنت چرخی میزدم که به این سایت بر خوردم
Welcome To Persian Horse Web Site**به پايگاه اطلاع رساني اسب ايراني خوش آمديد
وقتی وارد سایت میشی توی قسمت تشریح اندام اسب به یک فاجعه‌ای بر میخورید که نمیدونم چی میشه گفت !!
به صفحه و تصویر زیر نگاه کنید
لینک۱
لینک ۲
برای کسانی که خودشون رو گروه تحقیق و توسعه اسب ابرانی میدونن این اشکالات فاحش ....
حالا فکرشو بکنید روزی چند آدم تازه کار به این سایت وارد میشن و با اندام اسب به این شکل آشنا میشن
جالبتر اینکه سایت های دیگه مرتبط با اسب از این مطالب الگو برداری کردن !
نمیدونم چی بگم دیگه
قضاوت باشه با دوستان ....

با سلام
وقتی وارد سایت میشی توی قسمت تشریح اندام اسب به یک فاجعه‌ای بر میخورید که نمیدونم چی میشه گفت !!
لینک۱
لینک ۲
برای کسانی که خودشون رو گروه تحقیق و توسعه اسب ابرانی میدونن این اشکالات فاحش ....
حالا فکرشو بکنید روزی چند آدم تازه کار به این سایت وارد میشن و با اندام اسب به این شکل آشنا میشن
نمیدونم چی بگم دیگه
ببخشید
میشه به چندتازاین اشتباهات اشاره کنید؟:confused:

sohrab

Active member
این مطلبی که لینکش را گذاشتی، منبعش را در سایت ذکر کرده اند :

جزوه درس تشريح اندام و عملکرد اعضا، دکتر اديب مرادي، تابستان ۱۳۷۹- باروري و مامايي در ماديان، گري انگلند، ترجمه دکتر قراگوزلو و دکتر وجگاني، انتشارات سپهر ۱۳

و مشکلش آنقدر بزرگ نیست که شما تاسف خرجش کنید! احتمالا توی اون شکل مربوط به نامگذاری اندام اسب، اسم هایی دیدی که توی منابع دیگه به این شکل نبوده، مثل جای مچ و آرنج و زانو و ساعد و بازو و قفا و ...

این مطلبی که لینکش را گذاشتی، منبعش را در سایت ذکر کرده اند :

جزوه درس تشريح اندام و عملکرد اعضا، دکتر اديب مرادي، تابستان ۱۳۷۹- باروري و مامايي در ماديان، گري انگلند، ترجمه دکتر قراگوزلو و دکتر وجگاني، انتشارات سپهر ۱۳

و مشکلش آنقدر بزرگ نیست که شما تاسف خرجش کنید! احتمالا توی اون شکل مربوط به نامگذاری اندام اسب، اسم هایی دیدی که توی منابع دیگه به این شکل نبوده، مثل جای مچ و آرنج و زانو و ساعد و بازو و قفا و ...
با سلام
اولآ اینکه کسانی که ادعای محقق بودن رو دارن خیلی کم از منابع دیگه استفاده میکنن و اگر هم استفاده کنن یک بازنگری روی اون انجام میدن تا بهتر بشه یا اگر مشکلاتی داره رفع بشه !
دومآ اگر با کپی کردن مطالب اسم یک گروه رو میشه محقق گذاشت پس.....!!!؟
سومآ مطالب در مورد هر علمی روز به روز در حال پیشرفته و مطالبی که در سایت وجود داره تقریبآ‌میشه گفت مال ۸ سال پیش هست !
چهارمآ مطالب سایت بسیار بسیار ناقص هست و در حد یک وبلاگ هم نیست
حداقل کاری که میشود انجام داد بردن چنتا از بچه های همین سایت بود (به عنوان نویسنده)
فکر میکنم ارزش بعضی از مطالب ۲ خطی در این سایت (horse.ir) که توسط دوستان تهیه شده خیلی خیلی بیشتر از ۲۰ صفحه کپی برداری باشه !
در آخر حداقل اگر میخواین کپی برداری کنید از مطالب بروز باشه و یک بازنگری هم بشه البته اگه .....
دوست عزیز بازم فکر میکنید لازم نیست تاسف خرجش کرد !
موفق باشید
یا علی

sohrab

Active member
با سلام
اولآ اینکه کسانی که ادعای محقق بودن رو دارن خیلی کم از منابع دیگه استفاده میکنن و اگر هم استفاده کنن یک بازنگری روی اون انجام میدن تا بهتر بشه یا اگر مشکلاتی داره رفع بشه !
سومآ مطالب در مورد هر علمی روز به روز در حال پیشرفته و مطالبی که در سایت وجود داره تقریبآ‌میشه گفت مال ۸ سال پیش هست !
حداقل کاری که میشود انجام داد بردن چنتا از بچه های همین سایت بود (به عنوان نویسنده)
فکر میکنم ارزش بعضی از مطالب ۲ خطی در این سایت (horse.ir) که توسط دوستان تهیه شده خیلی خیلی بیشتر از ۲۰ صفحه کپی برداری باشه !
در آخر حداقل اگر میخواین کپی برداری کنید از مطالب بروز باشه و یک بازنگری هم بشه البته اگه .....
موفق باشید
یا علی

اول بفرمایید مشکلی که شما اشاره میکنید همان بود که بنده حدس زدم؟ یا چیز دیگریست؟

با سلام
موفق باشید
یا علی
متاسفانه تمام علم مورد استفاده وترجمه شده ماحداقل مال20 سال پیش است;)
اگه خواستید تاسف بخورید,عمیق تربخورید.:eek:

سلام

این رو به صورت خصوصی می فرستم چون مطمئن هستم که از طرف صاحب این وب سایت یا به قول شما وبلاگ persian-horse.ir به شدت مورد توبیخ قرار می گیرم اگر متوجه بشن که در مقام دفاع صحبتی کردم.

*اول از هر چیز ، فکر می کنم خیلی خوبه که آدم همیشه قبل از اینکه بخواد به نظرمن خیلی غیر منصفانه کار کسی رو نقد کنه ، اون مطلب رو با خود طرف مقابلش مطرح کنه تا از نظرات اون هم مطلع بشه و بعد نتیجه و برداشتی که از صحبتهاشون داشتن رو به صورت عمومی مطرح کنه.

*می فرمایین مطالب کپی هست و نمی شه بهش گفت تحقیق. فکر نمی کنین وقتی جایی منبع ذکر می شه نمی شه بهش گفت کپی و اون مطالب جنبه آگاهی دادن به بقیه رو خواهند داشت.

* می فرمایین مطالب قدیمی هست ، به جای تاسف خوردن ، یه تماس با صاحب وب سایت بگیرین ، بهشون پیشنهاد بدین که می تونین سایت رو تکمیل کنین و مطالب رو به روز ، . اگر ایشون مخالفت کردند ، می تونین خیلی راحت بهشون خرده بگیرین و بسیار بسیار به حالشون تاسف بخورین.

* 8 سال پیش ، وقتی که کمتر کسی حتی دسترسی به اینترنت داشته ، کسی اومده و فضایی رو اختصاص داده تا اطلاعاتی رو در مورد موجودی که بدونه شک کانون توجه و علاقه من ، شما و همه اونهایی که الان اینجا هستن به ماها بده ، ... الان هم به خاطر مشغله زیادشون ، شاید نمی تونن فرصتی برای سایت بگذان. کاش به جای تاسف و نقد بی مورد ، دست همکاری به طرفشون دراز می کردیم. هر چند ایشون به نامهربانی مردم خیلی خیلی عادت دارن ...

* می خواستم این مطلب رو به صورت خصوصی بفرستم واستون، اما می فرستم تا اولا همه بدونن که خیلی حرفا و خیلی نظرات رو به سادگی و خیلی سطحی نباید مطرح کرد و دیگه اینکه :

گر تو بهتر می زنی بستان بزن---ور نه کوک ساز را بر هم نزن

خیلی از ماها ، کسی رو که پشت این سایت هست می شناسیم و می دونیم چه زحمت هایی برای اسب کشیدن و می کشن. باشخصیتشون آشناییم و می دونیم که چقدر دلسوزن. پس امیدوارم که این پست بهانه ای بشه تا این افراد رو کمتر تنها بگذاریم. به زحماتشون بها بدیم. قدر بدونیم و به جای انتظار و توقع و تاسف ، بهشون خسته نباشید بگیم و بگیم که حاضر به کمک و همکاری هستیم باهاشون تا بیشتر و بهتربتونیم به کمک هم، اسب ایرانی رو زنده نگه داریم. ...

همین :|

سلام

این رو به صورت خصوصی می فرستم چون مطمئن هستم که از طرف صاحب این وب سایت یا به قول شما وبلاگ persian-horse.ir به شدت مورد توبیخ قرار می گیرم اگر متوجه بشن که در مقام دفاع صحبتی کردم.

*اول از هر چیز ، فکر می کنم خیلی خوبه که آدم همیشه قبل از اینکه بخواد به نظرمن خیلی غیر منصفانه کار کسی رو نقد کنه ، اون مطلب رو با خود طرف مقابلش مطرح کنه تا از نظرات اون هم مطلع بشه و بعد نتیجه و برداشتی که از صحبتهاشون داشتن رو به صورت عمومی مطرح کنه.

*می فرمایین مطالب کپی هست و نمی شه بهش گفت تحقیق. فکر نمی کنین وقتی جایی منبع ذکر می شه نمی شه بهش گفت کپی و اون مطالب جنبه آگاهی دادن به بقیه رو خواهند داشت.

* می فرمایین مطالب قدیمی هست ، به جای تاسف خوردن ، یه تماس با صاحب وب سایت بگیرین ، بهشون پیشنهاد بدین که می تونین سایت رو تکمیل کنین و مطالب رو به روز ، . اگر ایشون مخالفت کردند ، می تونین خیلی راحت بهشون خرده بگیرین و بسیار بسیار به حالشون تاسف بخورین.

* 8 سال پیش ، وقتی که کمتر کسی حتی دسترسی به اینترنت داشته ، کسی اومده و فضایی رو اختصاص داده تا اطلاعاتی رو در مورد موجودی که بدونه شک کانون توجه و علاقه من ، شما و همه اونهایی که الان اینجا هستن به ماها بده ، ... الان هم به خاطر مشغله زیادشون ، شاید نمی تونن فرصتی برای سایت بگذان. کاش به جای تاسف و نقد بی مورد ، دست همکاری به طرفشون دراز می کردیم. هر چند ایشون به نامهربانی مردم خیلی خیلی عادت دارن ...

* می خواستم این مطلب رو به صورت خصوصی بفرستم واستون، اما می فرستم تا اولا همه بدونن که خیلی حرفا و خیلی نظرات رو به سادگی و خیلی سطحی نباید مطرح کرد و دیگه اینکه :

گر تو بهتر می زنی بستان بزن---ور نه کوک ساز را بر هم نزن

خیلی از ماها ، کسی رو که پشت این سایت هست می شناسیم و می دونیم چه زحمت هایی برای اسب کشیدن و می کشن. باشخصیتشون آشناییم و می دونیم که چقدر دلسوزن. پس امیدوارم که این پست بهانه ای بشه تا این افراد رو کمتر تنها بگذاریم. به زحماتشون بها بدیم. قدر بدونیم و به جای انتظار و توقع و تاسف ، بهشون خسته نباشید بگیم و بگیم که حاضر به کمک و همکاری هستیم باهاشون تا بیشتر و بهتربتونیم به کمک هم، اسب ایرانی رو زنده نگه داریم. ...

همین :|
خسته نباشید به شما سحرناز وآقای کرباسی زاده
همیشه موفق باشید

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
بررسی این موضوع سخته و از چند دیدگاه میشود بهش نگاه کرد.
درسته از 8 سال پیش شروع شد ولی با چند حرکت غلط حداقل روی وب تباه شد.

راه انداختن همچین چیزی کار سختی نیست در آغاز, مهم نگداشتن و بجلو رفتنه که هزینه و زمان لازم داره.

و تو جامعه ای که هیچ دو نفرش همدیگر رو قبول ندارند و هر دو نفر هم هیچ نمیدانند ولی ادعای دانستنشون فلک رو سوراخ میکنه بسیار سخت و طاقت فرساست.

و آن فردی هم که نظر میده اول باید بگه خودش چکار کرده؟
اگر اطلاعات درست رو میدانه و میتونه اشتباهات قبل رو پیدا کنه دست بکار بشه.
و گرنه همه ما میدانیم که اشکال داریم و گرنه وضعیت اسبمون که شده یک جسد در حال تجزیه این نبود.
و فدراسیون و صاحباش از یک طرف و اشخاص تولید کننده از طرف دیگر خودشون رو امپراتور دانش و اطلاعات نمیدانستند.

به هر حال هر کی میخواهد بیاد و برود برای من و پایه های اینجا که اینجا شده بخشی از زندگیشون راه ادامه خواهد داشت. هر چند با سرعت کم ولی درست و به امید یک روز خوب چون همه این بچه هایی که باهم جمع شدیم اینجا از سالهای قبل یک روزی میشویم اسبدار و این عشق و علاقه ادامه خواهد داشت هرچند به سختی (حداقل برای خودم) و پایه های فردای اسب ایرانی. و این روش ادامه خواهد داشت به دیگر داشته های این مرز و بوم که دارن میگیرنشون ازما.
از اسب ترکمنی که روسها صاحبش شدند
از سگ تازی که عربها
گربه ایرانی که اروپا و ....

DADAR

Member
با سلام
لینک۱
لینک ۲
نمیدونم چی بگم دیگه

دوست عزیز شایستیه شما نیست که با دیدن 2 تا عکس به هیجان بیائد و در مورد اشخاصی که نمیشناسید و اطلاعی از سوابق کاریشون ندارید قضاوت کنید!!??

قضاوت جایگاه خودش رو داره ,,,,,,

اما اگر در مورد عکس های موجود یا مطالب موجود در این website نظر, پیشنهاد و یا نقد سازنده ای دارید باکمال میل حاضر به شنیدن هستیم و خوش حال خواهیم شد اگر بتونید دانشتون رو در این زمینه در اختیار دیگر دوستان و علاقه مندان به اسب قرار بدید

علی واحدی

Active member
با سلام
welcome to persian horse web site**به پايگاه اطلاع رساني اسب ايراني خوش آمديد
لینک۱
لینک ۲
نمیدونم چی بگم دیگه

چیزی ندیدم که باعث تاسف باشه تازه فکر میکنم که خیلی هم آموزنده باشه.

خوب چند مورد رو بگم بعد ....
@سهراب:بله همون موردی بود که شما اشاره کردید و چیز های دیگه‌ای که در پست قبلی گفتم
اول از همه چرا ما عادت کردیم اسمی رو انتخاب کنیم که مال ما نیست میتونستیم بجای گروه تحقیق توسعه اسب ایرانی بگیم گروه دوست داران اسب ایرانی یا هر چیز دیگه‌ای
در مورد اینکه میتونستم به مدیر سایت ایمیل بزنم چند نکته هست
۱- فکر میکنم اشکالات مربوط بشه جامعه سوارکاری نه یک شخص
۲- با هم فکری دوستان دیگه بهتر میشه این اشکالات رو برطرف کرد
۳-شاید من در بعضی از موارد اشتباه کنم
۴- تا اونجایی که اطلاع دارم مدیر سایت هم در این فروم عضو هست و پیگیری میکنه مطالب رو پس بهتره به نظرات بقیه دوستان هم توجه کنه تا به حرف یک نفر
به نظر من وقتی اسم محقق رو روی خودمون میزاریم کارایی باید انجام بدیم که در حد و اندازه اون باشه من به هیچ عنوان تمامی مطالب این سایت و همچنین زحماتی که کشیده شده رو زیر سوال نمیبرم ولی با اینکه از این سایت با عنوان گروه تحقیق و توسعه اسب ایرانی یاد بشه مشکل دارم
در مورد اینکه من خودم قدمی بردارم و کاری انجام بدم انشاال.. با یاری دیگر دوستان در آینده دیده خواهد شد
یخورده در مورد دیدگاه خودم هم در رابطه با محقق یا گروه تحقیق و توسعه توضیح بدم :
برای مثال میشد تمامی مواد خواراکی و سلامت اسب به عنوان یک محقق اینطوری تحقیق کرد
مثلآ سبوس یا کنسانتره یا کاه یا .... دارای X مقدار کالری y مقدار ویتامین فلان و... هست به دلیل اینکه اسب در دمای ۱۰-۱۲ درجه نیاز به z مقدار کالری و n مقدار ویتامین و... داره بهتره از این مواد غذایی در این بازده دمایی استفاده کرد
حالا اگر اسب مریض بشه در اون شرایط به چه مقدار از این مواد نیاز داره (یا برای هر بیماری خاص و...) و یا چطوری میشه از این مواد خوراکی ترکیبی برای هر اسب درست کرد
معمولا بعضی از اسب ها در سنین مختلف زاعقه غذایی‌شون تغییر میکنه طبیعی هست که با مشخص کردن این موارد میتونیم به اسبی که از خوردن فلان مواد خوارکی خواداری میکنه (به قول یکی از دوستان وسواس داره تو غذا خوردن !) ماده شبیه به اون رو جایگزین کنیم تا هیچ آسیبی به اسب در سنین مختلف نرسه.
و....... که جای بحث زیاد داره و در این بخش نمیگنجه!
ویا مثلان در مورد فلان نژاد میخوایم صحبت کنیم میگیم مثلان دارای فلان آناتومی بدنی پاهای .... چون در قسمت های کوهستانی بوده دارای دست های ... گردن.... کپل دارای قوس .... هست نوع حرکت تنفس ... پوزه و.... ضربان قلب در این نژاد ایده‌آل ترین آب و هوا برای این اسب در حال حاضر این نوع هوا در فلان استان کشور و فلان شهر وجود داره و برای پروش این نژاد مناسب هست
و یا چیزای دیگه ای که میشه در موردشون بحث کرد
فکر میکنم اگر بخواهیم توی دنیا از نظر اسب مطرح باشیم باید اینطوری برخورد کنیم
موفق و پیروز باشید:rolleyes:

sohrab

Active member
خوب چند مورد رو بگم بعد ....
@سهراب:بله همون موردی بود که شما اشاره کردید و چیز های دیگه‌ای که در پست قبلی گفتم
اول از همه چرا ما عادت کردیم اسمی رو انتخاب کنیم که مال ما نیست میتونستیم بجای گروه تحقیق توسعه اسب ایرانی بگیم گروه دوست داران اسب ایرانی یا هر چیز دیگه‌ای

دوست عزیز مشکل صنعت اسب ایران، اون 4 تا اسم اندام نیست که شما کشف کردید، توی منابع مختلف که حاصل ترجمه های متفاوت هست گاهی "ساق" و "ساعد" و "بازو" و "زانو" و ... جابجا دیده میشه که البته فقط یک اسمه، شما استاد نعل بندی باش و به سم بگو شقیقه! اشکالی نداره!. این گروه توسعه و تحقیق اسب ایرانی از بودجه و امکانات دولتی استفاده کرده؟ کسب درآمد کرده؟ امکان فعالیت برای سایر افراد و گروه های علاقمند و محقق چون شما را تنگ کرده؟ اگر از بالا به قضیه نگاه میکردید و نابسامانی وضعیت اسب و سوارکاری را می دیدید، با عده ی قلیلی که دغدغه این موضوع را دارند احساس همدلی می کردید.

به نظر من وقتی اسم محقق رو روی خودمون میزاریم کارایی باید انجام بدیم که در حد و اندازه اون باشه من به هیچ عنوان تمامی مطالب این سایت و همچنین زحماتی که کشیده شده رو زیر سوال نمیبرم ولی با اینکه از این سایت با عنوان گروه تحقیق و توسعه اسب ایرانی یاد بشه مشکل دارم
در مورد اینکه من خودم قدمی بردارم و کاری انجام بدم انشاال.. با یاری دیگر دوستان در آینده دیده خواهد شد
یخورده در مورد دیدگاه خودم هم در رابطه با محقق یا گروه تحقیق و توسعه توضیح بدم :
برای مثال میشد تمامی مواد خواراکی و سلامت اسب به عنوان یک محقق اینطوری تحقیق کرد
مثلآ سبوس یا کنسانتره یا کاه یا .... دارای x مقدار کالری y مقدار ویتامین فلان و... هست به دلیل اینکه اسب در دمای ۱۰-۱۲ درجه نیاز به z مقدار کالری و n مقدار ویتامین و... داره بهتره از این مواد غذایی در این بازده دمایی استفاده کرد
حالا اگر اسب مریض بشه در اون شرایط به چه مقدار از این مواد نیاز داره (یا برای هر بیماری خاص و...) و یا چطوری میشه از این مواد خوراکی ترکیبی برای هر اسب درست کرد
معمولا بعضی از اسب ها در سنین مختلف زاعقه غذایی‌شون تغییر میکنه طبیعی هست که با مشخص کردن این موارد میتونیم به اسبی که از خوردن فلان مواد خوارکی خواداری میکنه (به قول یکی از دوستان وسواس داره تو غذا خوردن !) ماده شبیه به اون رو جایگزین کنیم تا هیچ آسیبی به اسب در سنین مختلف نرسه.
و....... که جای بحث زیاد داره و در این بخش نمیگنجه!
ویا مثلان در مورد فلان نژاد میخوایم صحبت کنیم میگیم مثلان دارای فلان آناتومی بدنی پاهای .... چون در قسمت های کوهستانی بوده دارای دست های ... گردن.... کپل دارای قوس .... هست نوع حرکت تنفس ... پوزه و.... ضربان قلب در این نژاد ایده‌آل ترین آب و هوا برای این اسب در حال حاضر این نوع هوا در فلان استان کشور و فلان شهر وجود داره و برای پروش این نژاد مناسب هست
و یا چیزای دیگه ای که میشه در موردشون بحث کرد
فکر میکنم اگر بخواهیم توی دنیا از نظر اسب مطرح باشیم باید اینطوری برخورد کنیم
موفق و پیروز باشید:rolleyes:

شما موفق باشید!