بیمارستان اسب ها

دوستان عزیز اگر کسی از ادامه تحصیل در رشته های جراحی اسب در خارج از کشور اطلاعی داره بمن بگه...
تشکر از همه دوستان

داخل ایران تا اینجا که من میدونم فقط فدراسیون سوارکاری دوره پرورش اسب در مقطق کاردانی داره.
من خودم یک ترم مدرس اونجا بودم.
در سطح دکتری میخاستم چون من 12 سال پیش کارشناسی ارشد علوم دامی رو گرفتم برا مقطع دکتری میخام در زمینه اسب ادامه تحصیل بدم...
منتظر راهمایی شما دوست عزیز هستم....

سلام دوستان عزیز پلی کلینیک و یا بیمارستان تخصصی اسب نیاز به یک سری تجهیزات و یک سری زیر ساخت ها دارد و این عکس ها بخش جراحی است که با واژه بیمارستان متفاوت است در ایران بیمارستان تخصصی نداریم اما دو بیمارستان داریم که بخش جراحی و تجهیزات اونها مناسب برای جراحی اسب هست اش بیمارستان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و مشهد و جدیداً شنیدم دانشکده دامپزشکی کرج اتاق جراحی مناسب با تجهیزات مناسب برای عمل اسب و اتاق ریکاوری رو دارند. اما متاسفانه به دلیل عدم رویکرد متقابل بین سه محور اصلی جامعه یعنی دامپزشکان بخش خصوصی و جامعه دانشگاهی و همچنین مالکین و مربیان بعنوان ضلع سوم این قسمت تخصصی نشده و تقویت نشده است اما واقعاً خلع اون احساس می شود البته قبل از اون زیر ساخت ها و فرهنگ سازی نیاز هست که اگر هم درست بشه با این وضع حاکم امکان مقبولیت و موفقیت اون چندان نخواهد بود!

جناب شهبازی تا جایی که من میدونم این ها بیمارستان هستن.و جناب بهرینی در مورد بیمارستان ها یا جاهایی مثل این رو در داخل کشور پرسیدن که دقیقا همون جاهایی بود که شما فرمودین.من چند تا عکس دارم در مورد همین موضوع حتما روی سایت میذارم.البته باز هم تاکید میکنم که بیمارستا نیستن.

دوست خوبم این تصاویر بهتر هست اینجور بازگو شود که سالن و اتاق عمل و ریکاوری یک بیمارستان هستند نه بیمارستان، بهتر می دونید یک کلینیک و یک پلی کلینیک و یک بیمارستان از چه اجزا و چه بخش هایی تشکیل شده است ، بعنوان مثال بیمارستان تخصصی اسب در شارجه که نزدیک ترین و مجهز ترین بیمارستان می باشد مثال بارزی برای بیمارستان تخصصی اسب هست، ( بخش جراحی، بخش داخلی ، آزمایشگاه، بخش رادیولوژی ، سونوگرافی، ام آر ای و ... بخش مامائی، اتاق ریکاوری و هولدینگ باکس ها و ...... )،به هر حال بعلت شغل و حرفه بنده با و تحصیلاتی که داشتم کم و بیش در مورد وضعیت بیمارستانها کشور مطلع ام و در شرف انجام برخی کار های ابتدایی با اساتید بزگوار در خصوص یک کلینیک با امکان تجهیز و پیشرفت بصورت تخصصی در زمینه اسب هستیم، امیدواریم بتونیم هر چه سریعتر اینکار رو انجام بدیم

بالا