بن تاج Ben Taj

• شروع کننده موضوع مـــحــمــد رضــــا
  • تاریخ شروع

savaran

New member
آخرين عكس از بن تاج و تاج
مصطفي

پیوست ها

• Ben Taj.jpg
    Ben Taj.jpg
    46 کیلوبایت · بازدیدها: 48
  • Taj.jpg
    Taj.jpg
    39.4 کیلوبایت · بازدیدها: 105

احسان

Active member
من که از ديدن عکس اين اسب لذت ميبرم فکرشو بکون خودشو ببينم چيکار ميکنم
:biggrin:

tonbak

New member
Re : Ben taj(hot)

مشخصات :
نام: بن تاج
پدر:تاج متعلق به عبدالله شكاري
مادر:وصال(كرد عراقي)توسط آقاي محمد نقي زاده از سنندج به رفسنجان آمد.
زايچه:1377/01/01
مالكين به ترتيب:
1)محمد نقي زاده توليد كننده(از تولد تا 81 )
2)ابوالفضل صفر علي پور(نوق رفسنجان--از 81 تا 82 )
3)مصطفي جلودار(سواران-شهر كرمان--از82 تا 84 )
4)علي حيدرپور(رفسنجان--از84 به مدت 3 ماه)
5)حميد رضا نوري(رفسنجان--از اواخر84 تا اكنون)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sohrab

Active member
مشخصات :
نام: بن تاج
پدر:تاج متعلق به عبدالله شكاري
مادر:وصال(كرد عراقي)توسط آقاي محمد نقي زاده از سنندج به رفسنجان آمد.
زايچه:1377/01/01
مالكين به ترتيب:
1)محمد نقي زاده توليد كننده(از تولد تا 81 )
2)ابوالفضل صفر علي پور(نوق رفسنجان--از 81 تا 82 )
3)مصطفي جلودار(سواران-شهر كرمان--از82 تا 84 )
4)علي حيدرپور(رفسنجان--از84 به مدت 3 ماه)
5)حميد رضا نوري(رفسنجان--از اواخر84 تا اكنون)

بالاخره مادر "وصال" هست یا "مارال" ؟؟ عرب دره شور یا عرب کرد؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

vatan

Member
این اسب شاید متعلق به شخص باشه ولی متعلق به کل عشقبازان ایرانی هست و ما باید یاد بگیریم که کسی که با عشق اسبی را معرفی میکنه مثل محمدرضا در اصل مالک اون هست نه فقط کسی که اون اسب را داره.
و واقعا من از چنین اسبی لذت میبرم چون خیلی ابهت داره و مرا یاد کوچول میندازه که یکی از اسبهای خیلی عالی و روزگاری کرد خمینی شهر و ایران بود.
پس این اسب هم خون کرد داره که اینقدر گردنش تیپیک هست.
خوب مالک جدید و قدیم کسی عکسی از سواری این اسب نداره؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:
نمیدانم ..این اسب حال منو دگرگون میکنه( با دیدنه عکسش فقط)انرژی میگیرم از این همه زیبایی وقدرت ........چند روز پیش آقای نوری آمدند کرمان بهش کفتم که عاشق اسبشم فکر نمیکرد دیگه اینقدر ...بدون هیچ آشنایی و وابستگی به
خدا حفظش کند برای ایران ومالکش
محمد رضا جان باز عکس بگذار لطفا

نمیدانم ..این اسب حال منو دگرگون میکنه( با دیدنه عکسش فقط)انرژی میگیرم از این همه زیبایی وقدرت ........چند روز پیش آقای نوری آمدند کرمان بهش کفتم که عاشق اسبشم فکر نمیکرد دیگه اینقدر ...بدون هیچ آشنایی و وابستگی به
خدا حفظش کند برای ایران ومالکش
محمد رضا جان باز عکس بگذار لطفا
به روی چشم
آقای نوری از بهترین دوستان من و استاد من توی زمینه اسب هست و من از ارادتمندان به ایشان هستم.
موضوع اینه که این اسبها ناشناخته هستند و وقتی یکی میاد و فرهنگ سازی می کنه و اینها رو به همه معرفی میکنه اون وقته که مالک و اطرافیانشون بیدار میشن و جو گیر میشن و شروع به جبهه گیری میکنن؛
من که همتون میدونین عاشق اسبم و هر کجا اسب خوبی ببینم به اشتراک میگذارمش
خداییش بن تاج جزء بهترین اسبهایی که من مشناسم هست

باشد تا خفتگان بیدار گردند .

آخرین ویرایش:
محمد رضا جان بنتاج را مدتی هم آقای امیر ماهانی خریدند که ایشان پرشکارند(معرف حضور همگان)ولی اسب خوب را میپسندند
واز بنتاج خیلی تعریف میکنند.دقیق سالش را میپرسم وبه اطلاع میرسانم عکس هم دارند از ان زمان میگذارم

tonbak

New member
آقای امیرماهانی هیچ وقت مالک بن تاج نبودند.بلکه بن تاج را برای کشش دو راس مادیان دوخون یکی به رنگ کرنگ و یکی نیله برده بودند.مادیان کرنگ به دلیل دو قلوبودن کره ها زایمان زودرس داشت که کره ها نماندند.
از مادیان نیله یک کره مادیان حاصل شد که مدتی در چترود کرمان بود و هم اکنون در مالکیت آقای محمد علی مشرفی و در قاسم آباد رفسنجان نگهداری می شود.
آقای امیرماهانی حتی پول سیلمی قراردادی را هم پرداخت نکرده اند.

آقای امیرماهانی هیچ وقت مالک بن تاج نبودند.بلکه بن تاج را برای کشش دو راس مادیان دوخون یکی به رنگ کرنگ و یکی نیله برده بودند.مادیان کرنگ به دلیل دو قلوبودن کره ها زایمان زودرس داشت که کره ها نماندند.
از مادیان نیله یک کره مادیان حاصل شد که مدتی در چترود کرمان بود و هم اکنون در مالکیت آقای محمد علی مشرفی و در قاسم آباد رفسنجان نگهداری می شود.
آقای امیرماهانی حتی پول سیلمی قراردادی را هم پرداخت نکرده اند.

دوست عزیز این تاپیک برای معرفی اسب (بنتاج) است
نه حساب آقای امیر ماهانی.شایسته نیست شما که فکر کنم هم استانی ایشان ومن هستید
این بحث را اینجا ودر حظور غایبشان بکنید.حرف من این بود که اقای امیر ماهانی که پرش کارهستند ومقام جهانی دارند هم از این اسب خیلی خوششان می اید.....همین وبس
خیلی هم سخت نگیر . من اطلاعاتم کم بوده ایشان ادعای مالکیت نکردند.

s.parizimanesh

Active member
اره الان پیش اقای نوریست
ازش کشش میشه؟
حدس زدم باید عراقی داشته باشه اخه شما جدوگاه را نگاه کنید ولی خیلی زیبا در امده.

asilasil

Member
سئوالی در مورد بن تاج

این اسب به عنوان یک عرب درشوری معرفی شده است در صورتیکه مادر این اسب یک کرد عراقی است و پدرش
تاج می باشد (که حتماً باید دره شوری باشد )
سئوال اینجاست که چرا به این اسب نمی گویند دوخون ؟

این اسب به عنوان یک عرب درشوری معرفی شده است در صورتیکه مادر این اسب یک کرد عراقی است و پدرش
تاج می باشد (که حتماً باید دره شوری باشد )
سئوال اینجاست که چرا به این اسب نمی گویند دوخون ؟

من فکر میکنم که اسب دوخون تشکیل شده از 2 خون خالص که با هم ترکیب شده باشند.مثلا تربرد و عرب
که معمولاا در ایران به اسبهای پرشی که دقیق نمی توانند بگویند چه نژادی دوخون گفته میشود
و اکثرا ترکیب عرب و را با نژاد دیگر را ایچنین میگویند
عرب درشوری
عرب کرد
دوست من اکه تازه واردی اینقدر چیزها در اسب هست که با هم یاد بگیریم که اسم کامل یک نژاد یک سوزن توی
کاه دونی که هر روز به به ان اضافه میشود وهیچ وقت انباردنیای اسب پرنمیشود.

واقعا" همين طور است. ودر دنياي اسب بيشتر از يك عمر مي شود ياد گرفت.

شايد دليلش اين باشد كه گمان مي كردند تركيب اين خونها را مي توان از نظر فنوتيپ يك ن‍‍ژاد مستقل به حساب آورد.ولي در دو خون بودن يا چند خون بودن بعضي از ن‍‍ژاد ها شكي نيست.

مثل آنگلو عرب كه از تركيب عرب وتروبرد ويا آنگلو تكه كه از تركيب آخال وتروبرد به وجود مي آيد.يا سل فرانتس وهانورين و....

بالا