برای پرورش اسب از کجا باید شروع کرد؟

ara

New member
با سلام به همه دوستان و اساتید

من تازه در اینجا عضو شدم به نظرم سایت خیلی خوبی آمد. که همینجا از موسس سایت و همه اعضا تشکر می کنم.

سوالی داشتم و اون اینکه از کجا باید پرورش اسب را شروع کرد برای اینکه در نهایت یک مزرعه پرورش اسب حرفه ای تشکیل دهیم؟

البته من رشته ام مهندسیه (فنی) ولی عاشق اسبم و میخام به مرور بکشم به سمت عشق و علاقم و در این راه خدمت کنم.

البته فرض کنید هیچ پول زیاد هم ندارم کلا با 10 ملیون سرمایه و اول یک راه که هیچی ازش نمی دونی ولی عشق به اون کار داری.

ممنون میشم از راهنمایییهاتون

سامان حسینی

Active member
با سلام با 10 تومن یه کره نریون خوب هم نمیدن شما اول ازرشته ی خودت استفاده کن پولت به حد کافی برسه همه چی حله وقت زیاده.توایران اسب درامد خوبی نداره حتی بسیار کسانی هستن که ورشکست شدن

شاید بهترین راه این باشه که چند دانگ از یک مادیان خوب را بخرید و پس از اون سعی کنید که پولهاتونو ذخیره کنید برای خرید یک مکان شخصی هر چند کوچک وبا انتخاب سیلمی خوب پس از گرفتن کره سعی کنید مستقل شوید این پروسه جند سالی طول میکشه اما با منابع مالی محدود راه بهتری به ذهن من نمیرسه

عارف

Member
دوست گرامی ara عزیز
سوالی که پرسیدید خیلی کلی است .منظورتان از خدمت چیست ؟ یعنی نژاد خاصی را در نظر ندارید ؟ تا چه حد بدنبال کسب درآمد از این رشته هستید ؟ و سوالات بسیار زیاد دیگر که تعیین کننده خط مشی شما می تواند باشد . آیا تا بحال اسبی داشته اید ؟ اگر نه پیشنهاد می کنم در ابتدا یک اسب بخرید و مدتی از آن نگهداری کنید . به مرور زمان با این حرفه بیشتر آشنا می شوید و برایتان ملموس تر می شود .به هر حال این موضوع را احتمالا می دانید که راه های بسیار بهتری برای کسب درآمد وجود دارد و اکثر کسانی که در این وادی حضور دارند بر اساس عشق وعلاقه هنوز پاپس نکشیده اند. با آرزوی موفقیت برای شما و همه علاقه مندان به اسب

ara

New member
با تشکر از شما از بابت جوابهایتان.

عرض کنم خدمتتون که من میدونم پول به مراتب بیشتری لازمه جهت راه اندازی مزرعه پرورش اسب.

و همچنین معلومات وسیع و همچنین آشنایی کامل با اسب و اسب سواری....

ولی بعنوان یک هدف با برنامه ریزی چند ساله احتمالا قابل دسترسه.

اگه دوستانی که در این کار هستن تجربه چگونگی شروع به کارشون رو بگن برای کسانیم مثل من میتونه خیلی مفید باشه.

نه بنده اسب ندارم . احتمالا اسب ترکمن بخرم هروقت سوارکاری یاد بگیرم و پول بیشتری جمع کنم...

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
روی نژادهای قیمت بالا نروید
اگر میخواهید برای تجربه این کار را انجام دهید از یک مادیان ترکمن استفاده کنید.

kamrangholami

New member
سلام معمولاً اسباي عرب و كورد بيشتر توي بورس هستند بنظر من بايه كرد شروع كن چون در مقابل بيماريها مقاومه كم خرج و زيباس

بالا