باکس استاندارد

aahmadian

Member
بخاطر خوانا بودن متن حجم فايل يه خورده زياد شد!

پیوست ها

• Copy of IMG_4196.jpg
    Copy of IMG_4196.jpg
    301 کیلوبایت · بازدیدها: 60
  • IMG_4196.jpg
    IMG_4196.jpg
    309.7 کیلوبایت · بازدیدها: 44

reihaneh

Member
البته درسته که نویفرت یه رفرنس هست و استانداردایی رو ارائه میده ولی به نظرم استاندارداش خیلی نزدیک به حداقل هست، مثلا مساحت 10.25 که برای باکس گفته، الان مساحت نسبتا مطلوب 12 یعنی باکسای 3در 4 هست.
اغلب بهتره این استاندارد ها رو با تجربه و نیاز افراد تلفیق کنیم تا بشه به یه اصطبل مناسب دست پیدا کرد.

راستی در مورد قفس، میشه یه کم خوش بینانه تر هم نگاه کرد ،اگر اصطبل خوب و درست ساخته بشه و به اندازه کافی هم اسب بیرون آورده بشه باکس میشه خونه اسب نه قفس،

سنا

Active member
ريحانه كه مهندسشه:winksmiley02:
.راستي ريحانه يه تاپيك بود توش توضيح داده بودي در مورد باكس و امكانات باشگاه
اونم خيلي كمك ميكنه به نحوه ي ساختن باكس و اينا
پيداش نميكنم

علی واحدی

Active member
آیا هیچ استانداردی برای باکس وجود دارد؟

البته درسته که نویفرت یه رفرنس هست و استانداردایی رو ارائه میده ولی به نظرم استاندارداش خیلی نزدیک به حداقل هست، مثلا مساحت 10.25 که برای باکس گفته، الان مساحت نسبتا مطلوب 12 یعنی باکسای 3در 4 هست.
اغلب بهتره این استاندارد ها رو با تجربه و نیاز افراد تلفیق کنیم تا بشه به یه اصطبل مناسب دست پیدا کرد.

راستی در مورد قفس، میشه یه کم خوش بینانه تر هم نگاه کرد ،اگر اصطبل خوب و درست ساخته بشه و به اندازه کافی هم اسب بیرون آورده بشه باکس میشه خونه اسب نه قفس،

نفس جان خواهر خوبم به نوشته های درست ریحانه خانم اگر یک آبشخور اتوماتیک استاندارد و یک پنجره برای تهویه مطبوع و هوای خوب داخل اصطبل هم اضافه بشه دیگه همه چیز درسته.

نفس جان خواهر خوبم به نوشته های درست ریحانه خانم اگر یک آبشخور اتوماتیک استاندارد و یک پنجره برای تهویه مطبوع و هوای خوب داخل اصطبل هم اضافه بشه دیگه همه چیز درسته.

منتظر بودم تا به تهویه اشاره ای بشه.
راستش باشگاهی رفتم و دیدم که اسبها تو یک سالن باریک و باکسهای بسیار کوچک،که فقط یک درب ورودی داشت(و ورود و خروج هوا هم فقط از همان طریق انجام میشد) و فاقد هر گونه پنچره ای بود،زندگی میکردند(مثلا!).خواستم بدونم آیا استانداردی هست ورعایت نمیشه؟یعنی این زبان بسته ها تو یک دالان خفه باید زندگی کنند؟باور کنید نور اونجا به قدری کم بود که گاها زوایای باکس رو نمیشد براحتی دید:sadsmiley:

سنا

Active member
آره راستش من نديدم نظارتي روي اصطبلا بشه كه مثلا ايراد بگيرن چرا تهويه نداره يا چرا كوچيكه و ...
واقعا همينطوره؟ هيچ ارگاني نظارت نداره؟

علی واحدی

Active member
منتظر بودم تا به تهویه اشاره ای بشه.
راستش باشگاهی رفتم و دیدم که اسبها تو یک سالن باریک و باکسهای بسیار کوچک،که فقط یک درب ورودی داشت(و ورود و خروج هوا هم فقط از همان طریق انجام میشد) و فاقد هر گونه پنچره ای بود،زندگی میکردند(مثلا!).خواستم بدونم آیا استانداردی هست ورعایت نمیشه؟یعنی این زبان بسته ها تو یک دالان خفه باید زندگی کنند؟باور کنید نور اونجا به قدری کم بود که گاها زوایای باکس رو نمیشد براحتی دید:sadsmiley:

نفس جان خواهر عزیز و گرامی اصطبلها یا باکسها باید طوری ساخته بشن که از نهایت ساعات استفاده از نور خورشید برخوردار باشند که هم کف بستر هم زودتر خشک بشه و هم میکروبها رشد نکنند و هزاران علت دیگری که خودتان بهتر از ما میدانید. در ضمن باکسها حتما باید دارای پنجره های بزرگ بوده و یا با تهویه های مناسب مداوم جریان هوای تازه در آنها باشد و از باکس یا اصطبل به هیچ عنوان بوی اسید حاصل از ادرار اسبها به مشام نرسد. اگر کمترین بوبب به مشام شما برسد اسبتان در آستانه خطرات جدی و بزرگیست. ولی کلا در سوله ها استفاده از دربهای بزرگ کشویی و پنجرهای بزرگ برای هر باکس مناسبتر است که آنهم به شرایط محیط مربوط است مثلا در مناطقی مثل بوشهر و یا جاهای گرم و شرجی علاوه بر پنجره استفاده از کولر و پنکه سقفی الزامیست و دیوارهای آزبست برای عدم انتقال حرارت. نهایتا اصطبلی خوب است که خودتان در آن کاملا احساس راحتی نموده و از نظر تنفسی و حرارتی برای خودتان ایده آل باشد.

مرسی آقای واحدی.
اتفاقا بوی اسید در یکی دیگر از سوله ها آنقدر شدید بود که من نتونستم بیش از چند دقیقه اونجا توقف کنم.با این حساب کمترین نشانه های استاندارد تو این باشگاه مشهوده.
آخه این باشگاه خیلی هم معروفه،من نمیدونم چرا بهش رسیدگی نمیشه...

علی واحدی

Active member
مرسی آقای واحدی.
اتفاقا بوی اسید در یکی دیگر از سوله ها آنقدر شدید بود که من نتونستم بیش از چند دقیقه اونجا توقف کنم.با این حساب کمترین نشانه های استاندارد تو این باشگاه مشهوده.
آخه این باشگاه خیلی هم معروفه،من نمیدونم چرا بهش رسیدگی نمیشه...

خواهش میکنم نفس جان. خیلی چیزهای بهتری در اصطبل میتوان برای مشغولیت اسبها و ساعات معمولا زیادیکه در اصطبلشان هستند تعبیه نمود. مثلا من خودم برای فایر(نریانم یا بهتر بگویم پسرم) تا4 تا 5 سالگی توپ و عروسک از سقف آویزون کرده بودم و یک نکته دیگر اینکه همیشه سعی کنیم که از بستر پوشال چوب برای بستر استفاده کنیم و تهویه کاملا مناسب که اسب از هوای تازه برخوردار باشه و همینطور آب تمیز و تازه که بهترینش آبشخور اتوماتیکه در درجه اول هستند. در هر حال سلیقه در داشتن یک اصطبل خوب و راحت برای اسب نقش بسزلیی دارد.
حالا این باشگاهیکه شما میگویید کجاست؟ از اسمش میگزریم. یزده یا تهرانه؟

سنا

Active member
آقاي واحدي باشگاه داماسب(يا بهتره بگم اصطيل هاي داماسب)هم خيلي افتضاحه هميشه بوي اسيد شديدي از ادراراشون مياد
تاريك و دلگير و آلوده
چرا اينجوريه؟

علی واحدی

Active member
آقاي واحدي باشگاه داماسب(يا بهتره بگم اصطيل هاي داماسب)هم خيلي افتضاحه هميشه بوي اسيد شديدي از ادراراشون مياد
تاريك و دلگير و آلوده
چرا اينجوريه؟

سنا جان اونموقعها که ما داماسب بودیم با شهرام امین زاده و محمود لیمویی و احمد فروتن طبقه بالا که بهترین اسبها اونجا بودن هواش فوق العاده بود بطوریکه من شبهای جمعه توی اصطبل فایر یه 3 تا 4 ساعتی میخوابیدم و کف باکسها هم پوشال چوب بود ولی طبقه پایین زیاد تعریفی نداشت ولی الان ... :blushsmiley:

سنا

Active member
سنا جان اونموقعها که ما داماسب بودیم با شهرام امین زاده و محمود لیمویی و احمد فروتن طبقه بالا که بهترین اسبها اونجا بودن هواش فوق العاده بود بطوریکه من شبهای جمعه توی اصطبل فایر یه 3 تا 4 ساعتی میخوابیدم و کف باکسها هم پوشال چوب بود ولی طبقه پایین زیاد تعریفی نداشت ولی الان ... :blushsmiley:
بله اون موقع رو يادم مياد :sadsmiley:حيف واقعا

توجیهشون کنید راجع به بیماریهای دستگاه تنفسی اسبها و بیماریهای پوستی. شاید فرجی بشه برای اسبهای زبون بستشون.

یا کلا اسبیها اینجوری هستند یا یزد اینجوریه؛به نظرتون به توصیه های یک خانم مبتدی که هنوز سواری رو کامل بلد نیست و راجع به اسب هم اطلاعات زیادی نداره،کسانی که پیشکسوت هستند و مطرح در زمینه اسبداری،گوش خواهند داد؟!:blushsmiley:

من که بعید میدونم

mahsa

Member
یا کلا اسبیها اینجوری هستند یا یزد اینجوریه؛به نظرتون به توصیه های یک خانم مبتدی که هنوز سواری رو کامل بلد نیست و راجع به اسب هم اطلاعات زیادی نداره،کسانی که پیشکسوت هستند و مطرح در زمینه اسبداری،گوش خواهند داد؟!:blushsmiley:

من که بعید میدونم

بعضی از باشگاههای به ظاهر خوب فقط اسم دارن نمیدونم چی فکر میکنن احتمالا" یک روز از خواب بلند میشن و تصمیم میگیرن یک باشگاه سوارکاری بزنن:hmmsmiley02: نفس جان شما سعی خودت بکن ولی همینطور که خودتم گفتی احتمالا" نتیجه ی نداره