اینم یه اسب حواس پرت شایدم عاشق....

سئوالی پرسیدی که باید بگم نمی دونم!تا حالا جایی مطالعه نکردم در کتب روانشناسی و رتار شناسی اسب ها!
اما اگه دوستان اطلاعاتی دارند می توانند کمک کنند!
اما یه توضیح اینکه بنده این عکس رو دیدم نمی دونستم واقعاً چه حادثه ای برای این اسب رخ داده واقعیه یا خیر؟! باید ناراحت شم و یا بخندم!برای همین مطلبی رو که بالای این عکس بود ترجمه کردم و قرار دادم! وزیر عکس هم نوشته اسبی که به چوب چسبیده است!

با توجه به هوش بالای اسب در بین موجودات دیگر ، احتمال بوجود اومدن عشق در بین اسبها وجود داره یا بهتره بگیم عادت کردن چرا که دیدم 2 تا نریان که داخل یک اصطبل با هم زندگی میکردند و بعد از مردن یکیشون اونیکی بسیار بد اخلاق شد و تا الان چند ساله که دیگه کسی نتونسته ازش سواری بگیره .

reihaneh

Member
قبل از هرچیز اینکه این عکس قبلا با عنوان "اسب گرفتار" مورد بحث بوده (گر چه بحثش چندان جالب نبود)

و اما درمورد جریانی که اتفاق افتاده،اسم اسب Gracie هست و این مسئله در ویرجینیای غربی در آمریکا اتفاق افتاده فکر کنم الان دیگه بشه به این عکس خندید چون فردی که درون اطراف بوده با شنیدن صدای شیهه اون خودش رو به اونجا رسونده و با استفاده از اره برقی به آرومی درخت رو در دور سر اسب بریده و اسب با جراحاتی در ناحیه صورت، گوش و آرواره نجات پیدا کرده که اون هم قابل درمان بوده و الان هم خوبه
در مورد دلیل اتفاق،چیز دقیقی پیدا نکردم ولی جریان رو به گیر کردن پو(pooh) تو ظرف عسل تشبیه کرده بودن،شاید اینجا هم جریانی مشابه همون بوده ولی کسی که اون رو نجات داده گفته احتمالا اسب فقط کنجکاو شده بوده که در این بین سمش سر می خورده و اون از عقب می افته و این طوری می شه که سرش گیر می کنه(البته اونم فقط حدس زده بوده)

منبع: http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/3229053/Horse-gets-head-stuck-in-tree.html

علی واحدی

Active member
reihaneh گفت:
قبل از هرچیز اینکه این عکس قبلا با عنوان "اسب گرفتار" مورد بحث بوده (گر چه بحثش چندان جالب نبود)

http://horse.ir/forum/index.php/topic,3294.msg13188.html#msg13188
و اما درمورد جریانی که اتفاق افتاده،اسم اسب Gracie هست و این مسئله در ویرجینیای غربی در آمریکا اتفاق افتاده فکر کنم الان دیگه بشه به این عکس خندید چون فردی که درون اطراف بوده با شنیدن صدای شیهه اون خودش رو به اونجا رسونده و با استفاده از اره برقی به آرومی درخت رو در دور سر اسب بریده و اسب با جراحاتی در ناحیه صورت، گوش و آرواره نجات پیدا کرده که اون هم قابل درمان بوده و الان هم خوبه
در مورد دلیل اتفاق،چیز دقیقی پیدا نکردم ولی جریان رو به گیر کردن پو(pooh) تو ظرف عسل تشبیه کرده بودن،شاید اینجا هم جریانی مشابه همون بوده ولی کسی که اون رو نجات داده گفته احتمالا اسب فقط کنجکاو شده بوده که در این بین سمش سر می خورده و اون از عقب می افته و این طوری می شه که سرش گیر می کنه(البته اونم فقط حدس زده بوده)

منبع: http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/3229053/Horse-gets-head-stuck-in-tree.html
مطالعات و پیگیری شما خواهر گرامی همیشه ستودنی بوده و هست. چقدر از اینکه مطلب را به این کاملی خواندم خوشحال شدم چون در همان تاپیک اسب گرفتار خیلی روش بحث شد و به جایی نرسید و همه نگران وضعیت اسب بودند. خیال همه را راحت کردید. باز هم از مطالعه و تحقیق بالای شما سپاسگذاری مینمایم.

علی واحدی

Active member
در رابطه با حس عاشقی و عاشق شدن باید بگویم که این احساس کاملا در اسبها وجود دارد و من خود شاهد عاشق بودن اسبها نسبت به صاحبانشان و یا نریانها نسبت به یک مادیان خاص (و بالعکس) بوده ام و شکی در آن ندارم.

OJANG

Member
شهر آشوب گفت:
اگه می خوای خلاقیتتو نشون بدی برو تو تاپیک اسب بازیگوش نظر بده تا ثابت کنی تو هم خلاقی .
ما خلاقیت نشون دادیم خبری نشد!بهتره از این خلاقیت فقط در علوم متا فیزیک بهره ببرم.
در ضمن بکشینش تا هم اون راحت بشه هم خودتون.

بالا