ايجاد كتاب انساب اسب كرد توسط فدارسيون؟!

vatan

Member
با سلام خدمت تمامي دوستان و علاقه مندان به اسب ايراني به خصوص اسب كرد ;)
ديروز از طريق ارتباط تلفني با دوست عزيزمان و هم سايتي !! عزيز آقا فرداد با خبر شديم كه گويا فدراسيون در حال تدوين و ايجاد كتاب انساب اسب كرد هست كه قضيه مربوط هست به همون شركت استراليايي كه قبلا مو گيري و ميكروچيپ گذاري اسبان كرد استان كرمانشاه را انجام داده بود گويا پس از كلي طرح شايعات ??? نميدونم چي شده كه با فدراسيون به توافق رسيده اند و قرار شده كه بقيه اسبان كرد ساير مناطق ايران براي تاييد به آزمايشگاه اين شركت يعني استراليا فرستاده شود.
و مسول اين كار هم گويا آقاي رستگار هستند كه ديشب باهاشون صحبت كرديم كه گفتند از آقاي رحمتي رئيس هيئت سواركاري استان اصفهان شما بايد هماهنگ كنيد كه با تماس با آقاي رحتمي ايشون گفتند كه مالك هر اسب بايد مبلغ 35 هزار تومان به شماره حساب هيئت واريز كنند تا بعدا براي مو گيري اقدام كنند.
اين صحبت ها سوالات بيشماري را براي من و مهتمر از من اسبداران شهرمون و استان اصفهان ايجاد كرده كه :
1- چرا اطلاع رساني به اين شكل ناقص صورت گرفته كه حتي هادي كرباسي زاده هم ديشب مطلع نبود :mad: و گفت كه من دارم براي اولين بار از تو ميشنوم؟؟
2- اين طرح براي چه مدت و چند بار انجام ميشه؟؟
3- اگه خيلي از اسب دارها از اين طرح با خبر نشدند و اسبهاشون جا موند آيا زمان هست كه دوباره با مو گيري به كتاب وارد شوند؟؟
4- اين طرح بحث داغ نشدن خيلي از اسبهاي عرب خالص ايراني را تداعي ميكند كه خانم قره گوزلو فرصت نكرد يا نتونست كه اين اسبها را در كتاب تبار نامه اسب عرب ثبت بكنه و تايپيك داغ داران بدون داغ در قسمت اسب عرب به خوبي به اين موضوع اشاره ميكند؟؟
5- ديشب با چندتا از اسبدارهاي شهر مطرح كردم كه خيلي از اونها سوال داشتند كه آيا واريز پول به حساب به جايي ميرسه يا خير؟؟ يعني توي مملكتي كه حساب كتاب نداره آيا بعدا اگه كاري نشد ميتونند اسبدارها پول خودشون را پس بگيرند يا نه؟؟ به طور مثال اسبداري كه 5 تا ماديون و 2 تا سيلمي الان بسته و با اين حساب قراره 1 ميليون به حساب هيئت واريز كنه آيا اگه كاري انجام نشد بعدا ميتونه كاري براي پول واريز شده به حساب بكنه؟؟ (من كه خودم فكر نكنم ديگه بشه پولي از اونها پس گرفت ;D)
5- الان خيلي از اسبدارها سر دوراهي قرار گرفتند يه عده ميگند معيار فدراسيون براي ثبت يا بهتر بگم معيار اين شركت براي ثبت اسب كرد چيست؟؟ اگه يه اسب كرد عالي از طرف اين شركت رد شد ميشه اعتراض كرد؟؟ اگه هم اسبداري اقدام نكنه شايد فدراسون محترم با يك بار موگيري بخواهد كتاب انساب را ببندد و در نتيجه خيلي از اسبهاي كرد خوب از ثبت شدن جا بمونند؟؟؟
دوستان عزيزي كه از اين طرح مطلع هستند لطفا اگه اطلاعات تكميلي دارند اينجا عنوان كنند كه بشه تا دير نشده يه كاري كرد.

پاسخ : ايجاد كتاب انساب اسب كرد توسط فدارسيون؟؟؟!!!!!!!!!!!

آقا فرداد چرا خودشون کم پیدا هستند؟!
چرا آهسته میاند وآهسته میرند؟!

vatan

Member

oliveira گفت:
آقا فرداد چرا خودشون کم پیدا هستند؟!
چرا آهسته میاند وآهسته میرند؟!
آهسته مياد كه خدايي نكرده ريا نشه!!!!

در هر صورت ما همیشه توقسمت کاربران جویاشون هستیم,ولی...!

امید زمانی

Active member

بعیده یه چنین اتفاقی بیفته ! کتاب انساب کرد !!!!

vatan

Member

امید زمانی گفت:
بعیده یه چنین اتفاقی بیفته ! کتاب انساب کرد !!!!
والا حرفي هست كه فعلا زده شده و ميترسم اگه اسبداري هم تو اصفهان اقدام نكنه كتاب انساب را با همون 150 اسب ببنددند!!!!
و حالا هر چي داد بزن كه اصفهان كرد داره اصفهان كردش بيشتر از كرمانشاه هم هست ولي هيچ گوش شنوايي نباشه!!
ميگم الان با اين كارشون اسبدار سر يك دو راهي قرار گرفته .

salimi

Member

بالا خره اين جريان كتاب و مو گيري چي شد

محمدی

New member

در یکی از تاپیکها خوندم که داغ فدراسیون نمیتونه استباه باشه
فکر میکنید داغ اسبهای کرد توسط فدراسیون قابل استناد هست؟

امید زمانی

Active member

محمدی گفت:
فکر میکنید داغ اسبهای کرد توسط فدراسیون قابل استناد هست؟
خير به هيچ وجه ! مخصوصااين كه فقط داغ باشه بدون شناسنامه!!!

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞

محمدی گفت:
در یک تاپیک دیگر هم ذکر شد که فردی بود بنام .... .... ... که معروف بود به اینکه با گرفتن مبلغی ناچیزی داغ رو میزده به هر چیزی که میخواستید
داغها به نسبت در عربها درسته ولی در بقیه فقط حکم یک سرشماری
نه بیشتر