اولین دوره مسابقات استقامت قزوین

اولین دوره مسابقات استقامت در سال جاری روز جمعه 18/2/88 با این شعار که " سلامتی اسب بایستی مهمتر از توقعات پرورش دهندگان، مربیان، سوارکاران، برگزارکنندگان، حامیان، یا کادر فنی تلقی شود"  برگزار گردید.
این مسابقه طی مسافت 30 کیلومتر (7.5*4)  با شرکت 15 نفر و اجرای کامل و دقیق قوانین اجرا گردید، آقایان دکتر سید علی سیفی و دکتر سیامک پیرزاد بعنوان دامپزشک و خانمها مینو حق دوستی و فاطمه نور بخش بعنوان داور همراه  کادر هیئت قزوین حضور داشتند.

نفرات برتر:
                   1- آقای حامد کریمیان با اسب دیانا
                   2- خانم الهه فرید فر با اسب باران
                   3- آقای امین خسروی با اسب رف رف

عکس دوم از بالا نفرات برتر از راست به چپ
عکسهای سوم، چهارم و پنجم اولیای نفرات اول تا سوم در حال اهدای جایزه

پیوست ها

• IMG_0960.jpg
    IMG_0960.jpg
    85.4 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • IMG_0957.jpg
    IMG_0957.jpg
    72.1 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • IMG_0958.jpg
    IMG_0958.jpg
    70.4 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • IMG_0959.jpg
    IMG_0959.jpg
    76.4 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • BOOK1.JPG
    BOOK1.JPG
    77.5 کیلوبایت · بازدیدها: 6
-

پیوست ها

• IMG_0767.jpg
    IMG_0767.jpg
    69.6 کیلوبایت · بازدیدها: 15
  • IMG_0770.jpg
    IMG_0770.jpg
    56.9 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • IMG_0849.jpg
    IMG_0849.jpg
    50.6 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • IMG_0842.jpg
    IMG_0842.jpg
    44.7 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • IMG_0797.jpg
    IMG_0797.jpg
    97.1 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • IMG_0771.jpg
    IMG_0771.jpg
    76.1 کیلوبایت · بازدیدها: 8
-

پیوست ها

• IMG_0806.jpg
    IMG_0806.jpg
    51.3 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • IMG_0962.jpg
    IMG_0962.jpg
    68.5 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • IMG_0940.jpg
    IMG_0940.jpg
    91.3 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • IMG_0939.jpg
    IMG_0939.jpg
    97.3 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • IMG_0931.jpg
    IMG_0931.jpg
    92.1 کیلوبایت · بازدیدها: 13
  • IMG_0904.jpg
    IMG_0904.jpg
    110.3 کیلوبایت · بازدیدها: 13
پاسخ : اولین دوره مسابقات استقامت قزوین

عکس اول عطا اله خوانساری زاده با اسب یونیک
عکس دوم نفر جلو پویا رجبی با اسب مانی نفر عقب حامد کریمیان با اسب دیانا
عکس سوم از نفر جلو الهه فرید فر با اسب باران - فائزه فلاح با اسب سناتور - زهره میرزایی با اسب درنا
عکس پنجم سروش فرید فر با اسب سانی
عکس ششم بهزاد میرزاعباسی با اسب آرتینا

پیوست ها

• IMG_0962.jpg
    IMG_0962.jpg
    62.5 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • IMG_0909.jpg
    IMG_0909.jpg
    85.5 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • IMG_0860.jpg
    IMG_0860.jpg
    112.7 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • IMG_0828.jpg
    IMG_0828.jpg
    66.2 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • IMG_0813.jpg
    IMG_0813.jpg
    71.7 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • IMG_0809.jpg
    IMG_0809.jpg
    56.8 کیلوبایت · بازدیدها: 6
مسعود جان واقعا" متشکرم,هم برای عکسها وهم..
خسته نباشی,امیدوارم بشه این جوانها رو برای مسابقات خارج از استانی تجهیز کرد.ولی آخر سر سرعت نفر اول رو نذاشتی.خصوصی بفرست.

آقای کریمیان که خیلی مشتاق به شرکت درمسافت های بالاتر بود, ببین می تونه یه اسب خوب برای شرکت در مسابقات دیگه ردیف کنه؟

نه امید خان,
البته نه تماما" ترکیب تروبرد!
ولی متاسفانه با توجه به مسافت کم وکم تجربگی شرکت کننده ها در مسابقات جدی استقامت,ترکیب تروبرد توشون بیشتر به چشم می خورد,ولی دو خون های ترکمن ,کرد وکاسپین هم داخلشون بود.

mahsima

Member
در مسابقات قزوین اغلب اوقاتاولیا جوایز رو اهدا میکنن که من فکر میکنم خیلی روش خوبیه .

Shabdeez

Member
به اقای کریمیان و باشگاهشون تبریک میگم .

و این پیشنهاد رو هم دارم که ایشون سعی کنند که فعالیتشون رو همینگونه در قسمت استقامت بیشتر کنند به نظر من اگر یک باشگاه با توجه به امکاناتی که داره فعالیتش رو تک سویه کنه و روی اون متمرکز باشه خیلی میتونه موفق باشه .

ومن فکر میکنم که ایشون هم موقعیت و تجربه و هم پتانسیل و مهمتر از همه سواران علاقمند به این رشته (استقامت)رو در باشگاهشون دارن که فقط وفقط روی اون متمرکز بشن تا انشاا... به جایی برسن که بتونن در مسابقات کشوری این رشته نیز راه پیدا کنند و موفق نیز باشند.

Shabdeez

Member
البته من در مسابقه ی استقامت کسانی رو هم دیدم که با اسبی شرکت کردند که قبل از اون با همون اسب هم در مسابقات پرش و هم در درساژ شرکت میکردند ومطئننا اگر مسابقه ی کورس هم در قزوین برگزار میشد اونها باز با همون اسب شرکت میکردند و هممون شاهدیم که اینجور افراد هیچوقت در هیچکدام از مسابقات موفقیت کامل رو بدست نیاوردند .

پس چه بهتر که اول هدفمون رو مشخص کنیم و بعد پا در رکاب بگذاریم.

Shabdeez

Member
پاسخ : اولین دوره مسابقات استقامت قزوین

با عرض ارادت خدمت اقای مهندس مهرتاش از اقا مسعود میخوام که رئیس هیئت به این خوش تیپی رو که ما داریم خدمت دیگر اعضای انجمن نیز معرفی کنن.

اخه حیف این فیگور های خوشگل رئیس هیئت مانیست که معرفی نشند؟؟؟؟ ::) 8) :D

Shabdeez گفت:
البته من در مسابقه ی استقامت کسانی رو هم دیدم که با اسبی شرکت کردند که قبل از اون با همون اسب هم در مسابقات پرش و هم در درساژ شرکت میکردند ومطئننا اگر مسابقه ی کورس هم در قزوین برگزار میشد اونها باز با همون اسب شرکت میکردند و هممون شاهدیم که اینجور افراد هیچوقت در هیچکدام از مسابقات موفقیت کامل رو بدست نیاوردند .

پس چه بهتر که اول هدفمون رو مشخص کنیم و بعد پا در رکاب بگذاریم.
دوست عزیزم شبدیز
متاسفانه من منافات چندان زیادی در پایه رشته هایی که ذکر کردید نمیبینم,البته به جز کورس (تا حدودی!).
شما اگه یه نگاهی به سابقه 30 سال قبل سوارکاری در ایران بیندازید,میبینید که تمام بز رگان این رشته درایران در تمام زمینه ها,کورس ,پرش,چوگان ,استقامت وسوارخوبی و...فعالیت میکردند وعمدتا" با چند اسب محدود!نظامیانی که مشتاق به فعالیت در تمامی رشته های سواره بودند.
البته این به معنای تایید کار ایشان نیست ولی به نظرم هیچ منافاتی هم با روحیه سواری ندارد,درست است که ممکن است حرفه ای به نظر نیایدو امروزه هر رشته ای اسب مخصوص به خود را طلب کند ولی اسبهایی چند منظوره که قابلیت فعالیت در مسابقات چند روزه را دارند,وجوددارد!

متاسفانه فکر نمی کنم که سطح وسواد سواری ما از 30 سال پیش بالاتر رفته باشد وذره ای به حرفه ای گری آن زمان نزدیک شده باشیم!!