انتخاب اسم اسب از روی نژاد

pooyan

Member
سلام دوستان .نظرتون در مورد اسم اسبها چیه؟ شما چه مدل اسمی می پسندین؟ نام گزاری قانون خاصی داره؟

سلام من در مورد اسب خودم میگم
سال(ز) بود
و اسب شب زلزله بم به دنیا میاد
بنابراین اسمش میشه زلزله
نظر شما؟

sohrab

Active member
pooyan گفت:
سلام دوستان .نظرتون در مورد اسم اسبها چیه؟ شما چه مدل اسمی می پسندین؟ نام گزاری قانون خاصی داره؟
در مورد اسب عرب نامگذاری بر اساس ترتیب حروف الفبای قارسی انجام میشه. البته در مورد حروف مشابه فقط یکی را مد نظر قرار میدن. مثلا حروف "ز، ذ، ض، ظ" همگی در یک سال انتخاب میشن. چون توی waho همه بصورت انگلیسی ( z ) ثبت میشن.
کره های متولد 2008 فکر می کنم باید با حرف "ف" نامگذاری بشن.
مزیتی که این روش داره اینه که با شنیدن اسم اسب میشه سنش را فهمید. مثلا من میدونم اسب پویان متولد 2003 هست ;)

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
استفاده از اسمهای اسطوره ای چطور؟ یا اسمهای انسانها
در نامگذاری کاسپین در خارج از ایران اینطوری زیاده

بعضی از اسمها خیلی استفاده شدن تابحال
مثلا: مونامور mon amour =عشق من

Dr_Ghaffari

Active member
من هم عقیده دارم اسمی که برای اسب می گذاریم باید بهش بیاد ! و وقتی صداش می زنیم موزون باشد شخصا اسمهای خاصی می پسندم مثل زاگرس برای یک کره نریان سخت و محکم ، رنگ قره کهر و چهار قلم سیاه و تنومند که کوه را هم در سواری بشکافد و بتازد...
ولی اگر همین کره نریان چهار قلم سفید بود و ظریف مثل کره نریانی که دارم دیگر زاگرس بی معنی خواهد بود که من گذاشتم "اهورا"

sohrab

Active member
بعضی ها چه اسم های وحشتناکی میگذارند ، اون هم برای مادیان!
جهنم! زهرمار! زهرمرگ!

mahsima

Member
به نظر من اسم های پارسی قشنگند مثلا من اسم کره اسبمو گذوشته بودم آرباکس که فرماندهی از سلسلهء ماد ها بوده

mahsima

Member
فرخنده.فرزانه.فیروزه.فیروز.فرزان.فریب. فریدون. فریفته. فراز. فرخ.فرامرز.فردوس.فرنگیس .و...

navid

Member
اما اسم اسبها با بعضی پسوند ها زیبا تر میشه. که اکثرا پسوند ها برمیگرده به فامیل مالک یا محل نگهداری اونها.
مثل زیگورات سردار. دماوند کوچولو. چالدران میر یزد. ......

sohrab

Active member
navid گفت:
اما اسم اسبها با بعضی پسوند ها زیبا تر میشه. که اکثرا پسوند ها برمیگرده به فامیل مالک یا محل نگهداری اونها.
مثل زیگورات سردار. دماوند کوچولو. چالدران میر یزد. ......

دماوند کوچولو داستانش چیه؟ :D

navid

Member
درسته این ربطی به فامیل مالک و محل نگهداریش نداره. ولی اسب عرب با رنگ سفید هست. منظورم این بود که اسم قشنگی هست.

دختر : فرين به معنای ستوده

پسر:

فاتح : پيروز، گشاينده
فراز : باز، نزديك، بالا بلند
فرجام : انجام، انتها، عاقبت
فرداد : زيبايي داد

مرضیه

Member
به نظر من اسم اسب نباید از اسم های متداول انسان انتخاب بشه.
و ضمنا اسمی که عظمت و زیبایی و وقار اسب رو به نمایش بذاره باید انتخاب کرد.
مادیان:فارا،فاخته،فانیذ،فرتوک
نریان:فریان،فلق،فرنام،فرام(تندرو)،فاتح و ...
فیروز و فرزان هم که آیناز گفت قشنگه.

بالا