امان الله خان

• شروع کننده موضوع مـــحــمــد رضـــا
  • تاریخ شروع
م

مـــحــمــد رضـــا

Guest
همیشه از ایشان فقط شنیدیم که بهترین های این نژاد را داشته و تولید کرده اند
جناب دکتر غفاری یا آقای راشدی میشه اطلاعات بیشتری بفرمایید ؟

م

مـــحــمــد رضـــا

Guest
♘ امیرحسین ♞ گفت:
فامیل امان ا... خان چیه؟
سترگ دره شوری؟

عکس از ایشان دارید؟

نمیدونم من فقط ایشان را به اسم میشناسم.
هنوز هم ندیدمشان .

من از ایشان عکس دارم در کنار سیلمی دنا!!!!!!!!!!
ولی باید ازشون اجازه بگیرم که آیا می تونم عکسشون به همراه اطلاعاتی در مورد خودشون تو سایت بگذارم یا نه البته عکس هاش را به دکتر غفاری دادم.
حالا یا من یا اینکه دکتر این کار را انجام می دهند.

م

مـــحــمــد رضـــا

Guest
مجتبی راشدی گفت:
من از ایشان عکس دارم در کنار سیلمی دنا!!!!!!!!!!
ولی باید ازشون اجازه بگیرم که آیا می تونم عکسشون به همراه اطلاعاتی در مورد خودشون تو سایت بگذارم یا نه البته عکس هاش را به دکتر غفاری دادم.
حالا یا من یا اینکه دکتر این کار را انجام می دهند.
ممنون
یک سری اطلاعات از ایشان بدهید تا اجازه عکسش را بگیرید .
ایشان چند سال دارند ؟

sohrab

Active member
قرار شد با دکتر غفاری بریم خدمتشون
اگر اطلاعات خاصی مد نظرتون هست بگید تا در مصاحبه پرسیده بشه

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سهراب گفت:
قرار شد با دکتر غفاری بریم خدمتشون
اگر اطلاعات خاصی مد نظرتون هست بگید تا در مصاحبه پرسیده بشه
کی؟
خوب صبر کنید منم اومدم شیراز باهم بریم دیگه
منم عکس میگیرم

javad123

New member
قبلا اشاره کردم
از ایشان سئوال بفرمایید ؟مادیانهایی که انها را با اسبهای عرب خوزستان و عربستان کشش کردهاید(نقل قول از خود ایشان در جشنواره زیبایی اصفهان)و پایه محصوب میشوند از چه نزادی هستند؟
ایا همان اسبهای اصیل قشقایی نیستند که حدود 800 سال در فارس و چند صد سال در زادگاه اصلیشان در شمال اذربایجان شرقی وغربی در خدمت اجداد ما قشقایی ها بوده اند؟

فربود

Active member
در حاشیه برگزاری کلاسهای رفتار شناسی و بیماری های اسب در شهرستان کازرون استان فارس در مورخه 5/12/89 فرصتی بدست آمد تا با یکی از پرورش دهندگان اسب دره شوری به نام امان الله خان دره شوری گفت و گو و مصاحبه ایی کوتاه داشته باشم .
امان الله خان دره شوری در سال 1309 در ایل قشقایی دره شوری در استان فارس دیده به جهان گشود و از همان کودکی با اسب عجین گردید و در زمان کودکی سوارکاری را آموخت .
به گفته وی سوارکاری را از سال 1325 آغاز کرده است ، این ایل قشقایی دره شوری تولید کننده اسبهایی با صورتی استخوانی و سری کوچک با چشمانی درشت و در عین حال بسیار مقاوم می باشد . و به همین دلیل این اسب ها به نام دره شوری معروف گشتند . امان الله خان دلیل علاقه به این نژاد را اینطور بیان کرد که : چون از قدیم پدران ما این نژاد را پرورش داده اند من نیز علاقه به این نژاد دارم .
وی در حال حاضر بیش از 15 راس اسب در مرکز پرورش اسب خود نگهداری می نماید .
امان الله دره شوری در آخر از مسئولین خواست که به فکر حفاظت از نسل های اسب های ایرانی باشند و نگذارند که این نسل دره شوری نیز از بین رود . وی همچنین گفت : تا کنون هیچ کمک مالی از طرف فدراسیون و هیئت سوارکاری استان نشده و با بودجه شخصی و به سختی این اسب ها را نگهداری می نمایم .

خبرنگار انجمن اسب ایران

فربود

Active member
این هم عکس

پیوست ها

• IMG_3344.jpg
    IMG_3344.jpg
    89.9 کیلوبایت · بازدیدها: 37
  • IMG_3331.jpg
    IMG_3331.jpg
    146.3 کیلوبایت · بازدیدها: 26
بالا