اق قوش(البا) --ماديان

hooshmand

Member
اق قوش(البا) -ماديان يموت
از نتاج ايلخي رحمان البا
از توليدات اين ماديان.....
1---- ماديان اهو كره سيلمي طاقان
2----ماديان مارال كره سيلمي بچه اهو
...................................................
ماديان اق قوش امسال از سيلمي التين باي (لاچين خان --روشن gts4)
پر گرديده وحامله مي باشد

hooshmand

Member
اق قوش(البا) -ماديان يموت
.........................................
.............................................
picIMG_3617.JPG

ماديان اق قوش بهار امسال كره نريان سمند رنگي از التين باي زايمان كرد

ومجددا از سيلمي التين باي (لاچين خان ، روشن ) ابستنه

جناب سعيد خان بگلري چرا كم لطفي ميكنيد اولا كه امير ارسلان از دوستداران اسب اصيل تركمن بوده و تا آن جايي كه بنده اطلاع دارم مالك سيلمي سهندزمانه ( سمند ، ماديان كريم ايشاني ) و ماديان بسيار عالي كه مادره همين سيلمي مي باشد و دومأ كه ماديان اق قوش البا بسيار ماديان جادار ويك كارخانه توليد با سابقه درخشان به گفته خودتان كه در كامنت پنج همين تاپيك ذكر نمودين مي باشد

بنده متقاضي خريد ماديان آهو (طاغان ، اق قوش )كه شما تعريفش رو كرديد كه كره سه ساله اي ميباشد به مبلغ سي ميليون شدم در زماني كه مادر و خواهرش مارال را خريداري نمودم اما مالكش نداد انشالله كه برايش خير كند

و من تصميم كرفته ام كه امسال از سيلمي طاغان اين ماديان را بكشم تا دوباره حرف گرانقدر شما كه به چشم ديدم براي اينجانب در ديار كريمان محقق شود

کره این مادیان با طاغان تا اونجا که من دیدم بهترین کره مادیان از طاغانه...تاپیک هم داره

جناب بگلري جواب بنده منطقي بود ويا

ماديان آق قوش يك ماديان خالص تركمن يموت ميباشد كه به دليل انتقال بالاي ژن سيلمي به كره هايش شاخص بوده كه فرمايش شما هم

در كامنت پنج بيان همين موضوع مي باشد يعني عظمت طاغان قره تپه را ميشود در كره ماديان آهو (طاغان ، اق قوش ) ديد

ويا به قول جناب مهندس هوشمند كه در تاپيك مارال ( بچه آهو ، اق قوش ) آمده اين ماديان و كره اش مارال دو آچار فرانسه به لحاظ

امكان انتخاب سيلمي هاي حال حاضر تركمن بخصوص خط خوني گله قره تپه يادگار زحمات خانم لوييز فيروز كه بنده عاشق اين سيلمي ها

هستم ميباشد

البته كه شما خود نيز داراي كره هاي از سيلمي طلاقوش بزرگ هستيد

جناب حقگو منکر گفته هام نیستم که اونو یادآوری میکنید.
به نظر بنده اینکه دلیل کشش مادیانی تنها عدم قرابت خونی باشه یک اشتباه بزرگ است.کاری که چند سال داره
توی ترکمن صحرا انجام میشه و دلیل اصلی عقب موندن اسبهای ترکمن بوده.
چه بسا خیلی از تولیدات درجه یکی دیدم که قرابت بسیار نزدیکی به هم داشتند.

جنابعالی میفرمایید دلیل اینکه مادیانم رو میخوام از طاغن بکشم اینه که قبلا با این سیلمی کره داده و از اون خیلی راضی بودم.
خوب پس حدس زدن تقریبی کره زیاد دور از ذهن نیست،که برای دیدن کره اش عجله داشت.
اگر قبلا مادیان با سیلمی مورد نظر شما کره نداده بود دلیل شما برای انتخاب سیلمی چه بود؟

کاملا جدا از این بحثبنظر شما چرا اسبهای ترکمن در حال محبوب شدن نسبت به قبل هستند؟ ؟
بنظر من اومدن تولیدات درجه یکی که اغلب هم توی ترکمن صحرا نیستند و تولید کننده یه گوشه دور از هر هیاهویی داره کارشو میکنه.
تولیداتی که روشون دید کارشناسی بوده.کاری که تولیدکنندگان اسبهای عرب انجام دادند.مثلا رفتن به سمت زیبا کردن تولیدات،اصلاح سرهای سنگین،
اصلاح گردنهای کوتاه،اصلاح دستهای کج،بهبود حرکت و حتی بررسی سابقه عملکرد مادیان و ...
توی ترکمن هم باید به همین سمت رفت که موفق بود،کاری که استارتش زده شده و باید اونو پیگیری کرد و نه تنها به عدم قرابت
خونی اکتفا کرد.

hooshmand

Member
جناب اقاي حق گو
در صورت امكان لطف بفرماييد اگر عكس جديدي از ماديان اق قوش (البا) گرفته ايد روي سايت قرار دهيد
چون عكس جديد و فوق العاده زيبا از از مارال كره اق قوش حاكي از تغييرات مثبت كره ماديان هاي شما هست
و ما را شايق مي نمايد كه بصورت دوره اي عكس تركمن هاي زيباي شما را باهم روي سايت مشاهده و لذت ببريم
اما نكتهاي كه مي خواستم خدمت جنابعالي عارض باشم اين است :
از تكرار كشش تناوبي اق قوش با سيلمي هاي قد بلند اخال
و ساير سيلمي هاي يموت مانند ..كوراغلي. و.جرگلان غافل نشويد چون از بچه اهو كه مارال را داريد و از خط خوني لاچين خان نيز اق قوش از التين باي پر شده است و در بهار 93 يك كره خواهيد داشت هر چند كشش از سيلمي خالص تركمن شميم قره تپه كه در شهر خودتان هست و مادياني ارزشمند همچون ماه گل ( خالص تركمن ) را به شما داده است نبايد فراموش شود ...
اقا قدر اين كارخانه و بانك ژن فوق العاده ارزشمند را بدانيد.. چون.. با تنوعي از سيلمي هاي يموت
اچار فرانسه هاي متعددي انشالله در اينده خواهيد داشت ...كه بن بست شكن خواهند بود
..ولسلام

جناب حقگو خرید این مادیان فوق العاده و کره استثناییش از بچه آهو(که یکی از برترین مادیانهای یموت جوان ایرانه) را به شما تبریک میگویم.
اما نمیدانم ترکمنها چه چیزی میخواهند بجای این مادیان و مادیانهای مشابه نگهدارند!!!
خوشبختانه کرمانیها اخیرا ترکمنهای خوبی خریده اند

ممنون جناب هوشمند البته كه ما از تجربيات شما هميشه استفاده كرده وخواهيم كرد
در مورد استفاده از سيلمي هاي يموت جرگلان و كوراغلي غافل نخواهم شد قطعا دوست دارم تعداد اسبهاي يموت بيشتري
داشته باشم سيلمي شميم قره تپه را كه هم خدا حفظش كنه دخترش ماه گل در حال آموزش پرش ميباشد كه مربيش خيلي
ازش راضي است واز سال آينده ابتدا در جشنواره زيبايي صوفيان و بعد هم در ميادين پرش حضور خواهد داشت

بالا