افزايش قيمت اسب درشور و کرد نسبت به عرب

احسان

Active member
دوستان ما يک مدت هست که توجه کردم و به اين نکته پی بردم که ماديان و نريان های کرد و درشور اصيل با قيمت های بالاتر از اسب عرب معامله ميشه و حتی کشش های سيلمی های کرد و درشور نيز افزايش يافته

مثلا يک نريان درشور به قيمت 28 ميليون فروش رفته و يا کيسان کرد با قيمت 40 ميليون و يه کشش سهراب 2.5 ميليون شده و کشش کامران 2 ميليون و يا يک ماديون درشور اصل به قيمت 30 ميليون واقعاً جای خوشحالی داره اخر اين واردات بيرويه کار دست اسب عرب داد و الان همه فروشنده هستن و کسی اسب عرب نميخره و توليدات همه روی دستشون مونده و بازگشت سرمايه هر توليد کننده اي هم فروش کرها و توليداتش هست

شما نظرتان در اين رابطه چی هست ؟

میشه گفت به نسبت قبل افزایش پیداکرده که این هم دو علت داره

اول اینکه بعضی از اسبهای دره شور وکرد که اون هم غالباً اختلاطی از اسبهای دیگه دارن(دره شوری از عرب)اسبهای خیلی خوبی هستند وطرفداران خاص خودشون رو هم دارند و خیل از از این طرفدارها اصلاً اسب عرب رو قبول ندارند وهمین باعث رونق روزافزون میشه
دوم اینکه قیمت های نجومی که از طرف فروشندگان اسب عرب عنوان میشه باعث شده تا خیلی ها رو بیارن به سمت دره شوری وکرد که همین باعث افزایش قیمت ها میشه
سوم اینکه قبل از اینکه اسب عرب به شکل امروزی قرب پیداکنه اسب های نژاد های دیگه مثل دره شوری،کردوترکمن وسایرنژادای دیگه خرید وفروش می شده و قیمت این نژادها هم اگر بخواد به همین صورت افزایش پیدا کنه عاقبتش میشه مثل اسب عرب وقتی بازار اشباع شد خود به خود کاهش پیدا میکنه

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
دوستان ما يک مدت هست که توجه کردم و به اين نکته پی بردم که ماديان و نريان های کرد و درشور اصيل با قيمت های بالاتر از اسب عرب معامله ميشه و حتی کشش های سيلمی های کرد و درشور نيز افزايش يافته

مثلا يک نريان درشور به قيمت 28 ميليون فروش رفته و يا کيسان کرد با قيمت 40 ميليون و يه کشش سهراب 2.5 ميليون شده و کشش کامران 2 ميليون و يا يک ماديون درشور اصل به قيمت 30 ميليون واقعاً جای خوشحالی داره اخر اين واردات بيرويه کار دست اسب عرب داد و الان همه فروشنده هستن و کسی اسب عرب نميخره و توليدات همه روی دستشون مونده و بازگشت سرمايه هر توليد کننده اي هم فروش کرها و توليداتش هست

شما نظرتان در اين رابطه چی هست ؟

1- قانون عرضه و تقاضا همیشه میگه که چیزی که کم شده قیمتش میره بالا
2-این قیمتهایی که شما میگی برای منطقه خاصی از اصفهانه و بیرونش اتفاق نمیفته. داخل اصفهان اینگونه معاملات سالی یکی دوبار اتفاق میفته
3-درباره عرب وارداتی که انقدر اشباع شده که با قیمت 15-25 میشه خرید و داشت. و تولید کرد حتی. ولی هیچ بازاری برای کره ها نیست چون بهترش ارزونتر وارد میشه/
4-درباره عرب ایرانی هم همینطوره, قیمتها رفته بالا و مالکین مادیونها فروشنده نیستن.

خداروشکر که اسبهای ایرانی رونق بگیرن و از نابودی نجات پیدا کنه. چون سیستم دولتی وجود نداره تا اینارو حفظ بکنه و همش شخصیه.

احسان

Active member
والا اين قيمت ها که من گفتم تو شيراز و تو کرمان و کردستان هست تو اصفهان يکيش هست

باز خوبه اگه اين اسبا ما توليد خوب داشته باشيم و اسب های ايرانی توليد کنيم و به اشباع برسيم

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
والا اين قيمت ها که من گفتم تو شيراز و تو کرمان و کردستان هست تو اصفهان يکيش هست

باز خوبه اگه اين اسبا ما توليد خوب داشته باشيم و اسب های ايرانی توليد کنيم و به اشباع برسيم

شیراز و کرمان رو خبر ندارم
ولی کردستان این قیمتها نیست.

موافقم. بلکه بینشون یه چیز درجه یکی در بیاد

amin abdian

Member
میشه گفت دره شوری یه نژاد عالیه که تو ایران تو این 2 یا 3 سال ارزششو فهمیدن که میشه گفت تلفیقی از عرب و کرد هستند به این صورت که نجابت و ادب از اسب عرب رو دارن ولی سواری اسب کرد

قیمتهای اسبهایی که بعنوان درشوری در کرمان هستند چه سیلمیشان چه کرهاشون نجومی نیست.البته مالکهای با انصاف.......
کشش حداکثر 1یا کمتر
کره خوب 7.8میلیون کمتر یا بیشتر

بالا