افتادن سم اسب

فربود

Active member
سم این اسب حدود 40 روز است که افتاده لطفا راهنمایی بفرمایید که چه کارهایی جهت بهتر شدن اون انجام بدم ؟

پیوست ها

• 11.jpg
    11.jpg
    108 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • IMG_2101.jpg
    IMG_2101.jpg
    93.2 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • IMG_2098.jpg
    IMG_2098.jpg
    159.8 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • IMG_2102.jpg
    IMG_2102.jpg
    134.8 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • IMG_2110.jpg
    IMG_2110.jpg
    125.4 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • IMG_2116.jpg
    IMG_2116.jpg
    154.9 کیلوبایت · بازدیدها: 6

Dr_Ghaffari

Active member
ابتدا از نظر تغذیه اسبتان را تقویت نمایید . اگر تصمیم دارید زندمانی او را حفظ کنید او را به زندگانی باز گردانید . تغذیه باید شامل روزانه 4 کیلو گرم آرد جو که به تدریج به جیره غذایی اضافه شود .و مابقی روز یونجه خشک به صورت آزاد در اختیار اسب باشد . روزانه 50 گرم مکمل خوراک دام به جیره اضافه شود و روزانه 10 گرم متیونین به جیره اضافه شود تا بهبود کامل سم احساس و مشاهده شود .
لازم به یاد آوری است در چنین مواردی که سم اولیه بدون رشد سم نو می افتد سمی که رشد می یابد بسیار ناکامل و ناقص خواهد بود و به هیچ وجه کارایی سم اولیه را ندارد و تا پایان زندگی اسب شما قادر نخواهد بود به فعالیتهای عادی بپردازد . این گونه اسبها باید در اصطبل و در محیط پاکیزه نگهداری شوند . نگهداری در محیط باز و باغ و دشت و ... به وخامت مساله منجر می شود . به شما پیشنهاد می شود سم نو را به خوبی شستشو داده و تمیز نمایید سپس با یاری از یک نعل بند خوب و یک دامپزشک با استفاده از چسب معمولی و پلیمر یک قالب برای سم بسازید . می توانید از مواد تولید لثه مصنوعی که در دندان سازی کار برد دارد استفاده نمایید که بسیار مفید تر است اما گران تمام می شود .
بستر در محل نگهداری حیوان باید روزانه تمیز شود و ضد عفونی گردد و هر روز بستر تازه و مناسب اضافه شود . کلش با مقدار زیاد توصیه می شود .
کلا مدیریت این عارضه بسیار گران ، وقت گیر و طاقت فرسا است و باید یک عاشق باشید تا تحمل نمایید ضمن اینکه بهبودی کامل وجود ندارد .

فربود

Active member
آقای دکتر غفاری عزیز واقعا از راهنمایی شما متشکرم / قبل از هر چیز بگم که من این اسب رو خیلی خیلی دوست دارم و من هم خیلی به این اسب رسیدگی میکنم ولی این کارهایی که شما گفتید همش برای من امکان پذیر نیست آخه ما اینجا همچین کسی رو نداریم که برای سم اسب قالب درست کنه و در ضمن من هم خیلی وضع مالیم اجازه این کار رو بهم نمیده و به جای خرج این اسب میخوام یه اسب دیگه بگیرم که لاقل بتونم یه سواری ازش بگیرم آخه از خرداد تا حالا نتونستم سواری کنم واقعا دارم دیونه میشم دیگه نمیتونم صبر کنم . امیدوارم که این اسب هم به زودی خوب بشه انشاالله شما هم دعا کنید / :-*

فربود

Active member
بابا الان که مریض شده لاغره اینم عکس قبل از مر یضیشه
خوب حالا چی میگی؟

پیوست ها

• 0111.jpg
    0111.jpg
    136.7 کیلوبایت · بازدیدها: 8

فربود

Active member
دست روی دلم نزار که دلم خونه
راستش قصه این اسب دراااااااااازه این بد بخت کولیک گرفت و بعد به دلیل تجویز اشتباه دکتر اینجا و تشخیص ندادن درد مریضی این اسب طولانی شد تا اینکه نمیدونم چی شد که سمش افتاد الان هم تقریبا 4 ماهه که مریضه دیگه نمیدونم چیکار کنم / آه آه آه
خوب این فقط قسمت کوچکی از درد منه تا این حد برای شما کافیه بزار تا من تنها ناراحت باشم دیگه شما رو چرا ناراحت کنم .
:-[ :-[
:'(

DADAR

Member
http://www.doversaddlery.com/product.asp?splid=0608RRT&pn=X1-04014&
idu=1A2B962DYJLN&ids=957674237

دوست عزیز این مشکل حل شدنیست

من قبلا مشابه چنین موردی رو مشاهده کردم که با مراقبت کامل خوب شده و به مسابقات هم برگشت و البته در ایران

اسب ایرانی اطلاعات بیشتری در مورد اون اسب ترکمن داره ::)

اما یک پیشنهاد اگر موافق باشید و دوستان دامپزشک فعال در انجمن هم تائید کنند

میتونیم یکی از boots هایی را که در لینک بالا نمونش رو گذاشتم تهیه کنیم و این اسب زبان بسته رو

از این مشکل راحت کنیم

اگر هر کدام از اعضا مبلغ 1000 تومان هم به انجمن اهدا کنند میتونیم هزینیه خرید این بوتس رو در بیاریم

شما به رسم امانات برای اسبتون استفاده کنید بعد هم بر گردونید به مدیر انجمن

شاید دعای خیر اون اسب هم شامل انجمن شد

خود من اولین نفری که مبلغی از این هزینه رو به انجمن اهدا میکنم :D

دوستان نظرشون رو بگن لطفا

DADAR

Member
امیر حسین جان نظرت رو بگو... ??? ::) ::)
اگر هم که موافقی شماره حساب انجمن رو بزار تا هر کس هر چقدر که میتونه کمک کنه :-* :-*

آخی بیچاره چه زجری میکشه
ببینم قیمت این بوتیس چقدره ؟
بعد ببینید رخش خزان چقدرشو میتونه بده و چقدر کم میاره اصلا شاید تونست همشو بپردازه اگه نتونست ما هم کمکش میکنیم

فربود

Active member
از همه دوستان واقعا تشکر میکنم منو شرمنده کردید / لطفا آقای دکتر بگه که چقدر خرج داره تا اون وقت یه فکری براش کنم / راستی کسی هست که من این اسب رو بدم بهش سالم که شد تحویل بگیرم البته هزینه نگهداریش رو میدم یا اگه دوست داشته باشه میفروشمش خداییش من خیلی وضع مالیم خوب نیست الان هم با هر بدبختی که شده میتونم نگهداریش کنم ولی اونطور که دکتر گفت دستم نمیرسه / اگر کسی با من موافقه اعلام کنه /
کوچک همه دوستان اسماعیل فربود ـ بوشهر

فربود

Active member
بوت ها رو مشاهده کردم / آیا فایده ایی هم دارن ؟ لطفا قیمتشون هم بنویس و بگو کجا گیرم میاد ؟
مرسی از راهنمایی شما

بالا