اشک

M

mrezap

Guest
توی باشگاه ما یک مادیان عرب هستش که دائم از چشم راستش اشک میاد
به همه چیز هم شستشو دادن اما خوب نشد
سرانجام دکتر .... آمد و با سرم مجرای اشک را به قول خودش باز کرد
اما خوب نشد
میخواستم از دامپزشکان عزیز بپرسم آیا راهی هست برای خوب شدنش هست ؟
چه پیشنهادی میدهید ؟

احسان

Active member
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

بابا ايول من دنبال اين بيماری هستم
شماره مبايل خودتو به من بده تا صحبت کنيم
و پيشنهاد ميکنم اين بخش رو بخوانی http://horse.ir/forum/index.php/topic,2745.0.html
مخصوصاً علائم بيماری را و هرکدام را داشت بگو لطفاً
اگه مجرا باز باشه و دائم از چشمش آب ريزش داره چند تا حالات نمی تواند داشته باشد ولی بايد معاينه شه
حالا باز بهت ميگم چيکار کنی با تلفن
آيا ابريزش هميشگی هست ؟ يا يه چند وقت خوب ميشه دباره شروع ميشه ؟
ملتهمه يا همان زيره پلکش سرخ هست؟
چند سالش هست ؟ آيا از نور هم ميترسه يا وقتی ميياريش بيرون از باکسش بدی ميکنه ؟ تو شب ديدش خوبه يا نه ابريزش هست يا قبلاً چرکی بودي ؟ مشکل بيماری قبلی نادشته سقط جنين يا مشکلات کليوی سختی در ادرار يا خون در ادرار يا چيزايه ديگه
قبلاً ضربه چيزی به چهشمش نخورده چند وقت هست که ابريزش داره
تو باشگاهتون سگ هم داريد يا اون اطراف حيوان ديگه نگاه ميداريد مثل گاو يا گوسفند
توی خود چشمش را نگاه کن و ببين چيزی تغيير نکرده ؟
يه چند تا عکس از توی چشمش بگير برا من بفرست اگه اينکارو کردی من هر کاری که از دستم بر ميياد برات انجام ميدم

M

mrezap

Guest
Persian Horse گفت:
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

بابا ايول من دنبال اين بيماری هستم
شماره مبايل خودتو به من بده تا صحبت کنيم
و پيشنهاد ميکنم اين بخش رو بخوانی http://horse.ir/forum/index.php/topic,2745.0.html
مخصوصاً علائم بيماری را و هرکدام را داشت بگو لطفاً
اگه مجرا باز باشه و دائم از چشمش آب ريزش داره چند تا حالات نمی تواند داشته باشد ولی بايد معاينه شه
حالا باز بهت ميگم چيکار کنی با تلفن
آيا ابريزش هميشگی هست ؟ يا يه چند وقت خوب ميشه دباره شروع ميشه ؟
ملتهمه يا همان زيره پلکش سرخ هست؟
چند سالش هست ؟ آيا از نور هم ميترسه يا وقتی ميياريش بيرون از باکسش بدی ميکنه ؟ تو شب ديدش خوبه يا نه ابريزش هست يا قبلاً چرکی بودي ؟ مشکل بيماری قبلی نادشته سقط جنين يا مشکلات کليوی سختی در ادرار يا خون در ادرار يا چيزايه ديگه
قبلاً ضربه چيزی به چهشمش نخورده چند وقت هست که ابريزش داره
تو باشگاهتون سگ هم داريد يا اون اطراف حيوان ديگه نگاه ميداريد مثل گاو يا گوسفند
توی خود چشمش را نگاه کن و ببين چيزی تغيير نکرده ؟
يه چند تا عکس از توی چشمش بگير برا من بفرست اگه اينکارو کردی من هر کاری که از دستم بر ميياد برات انجام ميدم

ممنون از راهنمایی شما
مال من نیست اما قبلا" سقط جنین داشته است 3 سال قبل
اصلا درد نداره و فقط همیشه اشکش جاریه و بدی هم نمیکنه
اما میرم چند تا عکس ازش میگیرم و میارم

دکتر احسان اینقدر پیچیده اش نکن! یه گرفتگی مجاری اشکی!البته درست می گید و باید هیستوری رو بگیری و درست معاینه کنید تا مبادا عارضه های دیگه عامل دیسچارج باشه!اما انگار یه طرفه بوده!فقط چشم راستش!این گرفتگی مجاری اشکی! هست! برای رفع شک می تونید تست فلورسین رو انجام بدی! ولی با سوند زدن!سوند مجاری اشکی محمد رضا جان نه سرم!سرم جواب نمی ده!البته باید سوند زد و دید مجاری اشکی بینی نیز بسته شده و یا مادرزادی باز نیست و باید باز کرد و.......................برای راهنمائی است به این بسنده کنم که از سوند مجاری ادراری مخصوص گربه استفاده می شه یعنی سوند کوچیک از لبه داخلی پلک چشم به سمت داخل به آرامی هدایت می شه تا سوند از مجاری بینی خارج شه!اینکار توسط دامپزشک حتما باید انجام شه!

M

mrezap

Guest
دامپزشك شهبازي گفت:
برای راهنمائی است به این بسنده کنم که از سوند مجاری ادراری مخصوص گربه استفاده می شه یعنی سوند کوچیک از لبه داخلی پلک چشم به سمت داخل به آرامی هدایت می شه تا سوند از مجاری بینی خارج شه!اینکار توسط دامپزشک حتما باید انجام شه!
ممنون با همین روش توسط دکتر قلمسیاه خوب شد البته طی 2 مرحله

با سلام
علت بروز این مشکل چی هست من چندین مورد رو دیدم که با همین نژاد و چشم سمت راستشون همین مشکل رو داره چرا این مشکل فقط برای چشم سمت راست بوجود میاد ؟! راه های پیشگیری از این بیماری ؟
آیا دوستان اطلاعات تکمیلی در مورد این بیماری دارن ؟ مثلآ منبع که در مورد این بیماری بیشتر توضیح داده باشه اسم این بیماری در زبان اصلی چی هست ؟
با تشکر

بالا