استفاده از نعل اسب در غذاي کودک

خانم، 22 ساله
پرسش: با سلام خدمت آقاي دكتر: در رابطه با كودك 9ماهه ام چند سوال داشتم:
1-آيا استفاده از نعل اسب در غذاي او كافي است يا حتما بايد از عرق آهن استفاده كنم.البته من براي او آزمايشCBCانجام داده ام ومشكل كم خوني ندارد.

پاسخ: اگر در همه خورشها نعل اسب می گذارید، کفایت می کند.

منبع|:پاسخ پرسش : استفاده از نعل اسب در غذاي کودک – مصرف ميوه جات خام – عدم تمایل به سبزی های پخته شده

واسم جالب بود،نعل اسب تو غذای بچه!

mahsa

Member
نعل اسب برای برطرف کردن کم خونی؟ این تا الان نشنیده بودم مرسی
منم با جادوگر موافقم اخه نعل اسب؟ یعنی نتیجه هم میده؟:ph34r-smiley:

M.H.B

Member
پس به غیر از خوش شانسی کاربردهای دیگه هم داره!!!!!
نعل دست خاصیت بیشتر یا پا؟؟:laughingsmiley:

از دکتری شنیدم که استفاده از یک تیکه آهن و انداختنش تو کتری آبجوش،و یا قابلمه ی غذا،کمک زیادی به برطرف شدن نیاز بدن به آهن میکنه.
برای بچه هم احتمالا منظور دکتر بیشتر به جنس نعل(آهنی بودن) برمیگرده تا صرفا نوع وسیله (نعل بودنش).پس با این فرض احتمال خرافه پایین میاد.

مرضیه

Member
از دکتری شنیدم که استفاده از یک تیکه آهن و انداختنش تو کتری آبجوش،و یا قابلمه ی غذا،کمک زیادی به برطرف شدن نیاز بدن به آهن میکنه.
برای بچه هم احتمالا منظور دکتر بیشتر به جنس نعل(آهنی بودن) برمیگرده تا صرفا نوع وسیله (نعل بودنش).پس با این فرض احتمال خرافه پایین میاد.

نفس عزیزم شما درست میگید من هم استفاده از یک تکه آهن رو شنیده بودم که البته میخ زنگ زده! بودش و نه نعل اسب.
حالا شاید چون نعل اسب بزرگتره میزان آهنی که به غذا میده بیشتر باشه!!!:laughingsmiley::rolleyessmileyanim:
البته سوال اینجاست که با وجود این همه پیشرفت علم داروسازی و انواع داروهای تامین کننده ی آهن بدن چرا این دکتره نعل اسب تجویز کرده!!!!:ph34r-smiley:

نفس عزیزم شما درست میگید من هم استفاده از یک تکه آهن رو شنیده بودم که البته میخ زنگ زده! بودش و نه نعل اسب.
حالا شاید چون نعل اسب بزرگتره میزان آهنی که به غذا میده بیشتر باشه!!!:laughingsmiley::rolleyessmileyanim:
البته سوال اینجاست که با وجود این همه پیشرفت علم داروسازی و انواع داروهای تامین کننده ی آهن بدن چرا این دکتره نعل اسب تجویز کرده!!!!:ph34r-smiley:

مطمئنا" اسبی بوده و درهمه زوایای زندگی اش یک پای ثابت اسب هست:dodgy:
درصد بالایی از افراد،سیستم جسمی شون نسبت به داروهای تأمین کننده آهن(مثل قرص آهن) به شدت واکنش نشون میده و براشون استفاده از موادی که بطور طبیعی آهن مورد نظر رو دارند پیشنهاد میشه.

behzad

Member
سلام دوستان
بابا این حرفا چیه شما هم باور کردین اینا همش خرافاته(توهین به نویسنده نباشه)آخه مگه خورش چقدر داغ میشه که بتونه خاصیت آهن رو بگیره نهایتاً150 درجه،دمای ذوب آهن 1250 درجه است،بابا بیخیال.

mahsa

Member
سلام دوستان
بابا این حرفا چیه شما هم باور کردین اینا همش خرافاته(توهین به نویسنده نباشه)آخه مگه خورش چقدر داغ میشه که بتونه خاصیت آهن رو بگیره نهایتاً150 درجه،دمای ذوب آهن 1250 درجه است،بابا بیخیال.

خرافات نیست منم حرفم پس میگیرم این روش یک روش سنتی درمان کمبود اهن که تاثیر هم داره
میتونید به این سایت مراجعه کنید در موردش کمی توضیح دادهبا تو سخن می‌گویم! - آنمی فقر آهن عوامل ایجاد کننده و درمان آن

mahsa

Member
البته سوال اینجاست که با وجود این همه پیشرفت علم داروسازی و انواع داروهای تامین کننده ی آهن بدن چرا این دکتره نعل اسب تجویز کرده!!!!:ph34r-smiley:[/QUOTE]

چون عوارض داروهای شیمیای نداره البته منم امتحان نکردما یعنی ترجیح میدم اگر این مشکل داشتم از قرص استفاده کنم

hakim

New member
خوب اگر نعل اسب کفایت نکرد میشه یه ابخوری سنگین هم چاشنی کرد جواب میده

sohrab

Active member
چون عوارض داروهای شیمیای نداره البته منم امتحان نکردما یعنی ترجیح میدم اگر این مشکل داشتم از قرص استفاده کنم

اونش مشکلی نیس ولی تهیه نعل خیلی راحت نیست برای کسایی که با اسب سرو کار ندارن. لابد به دلیل خواص جادویی که نعل داره نگفته میخ!!!. اتفاقا چند تا پیرزن تو دوست و آشنا پدر منو در آوردن که برامون نعل بیار! میخوان بختشون وا شه احتمالا:dodgy:

آخرین ویرایش:
ذکر نشده چطور نعلی باشه؟ استفاده شده باشه یا نو؟ سمباسمه دار باشه یا نه؟ چند تا کلیپ داشته باشه؟ توخورشت سبزی هم می‌شه انداخت به نظرم البته باید نعله استفاده شده باشه و پر از سبزیهای طبیعی اسب، البته ببخشیدا اینجوری با خاصیت تره آخه...:laughingsmiley:

شاید سلیقه ای بوده انتخاب نعل.ولی هیچ دارویی به اندازه طبیعیش تاثیر گذار نیست.اهن هم حتما که نباید ذوب بشه،مگه بدن چقدر آهن لازم داره؟اونم بدن یه بچه.به اندازه جوشیدن در غذا احتمالا آهن بدن کودک تامین میشه.
البته ا ز مزایای مطرح شدن این بحث این بود که دکترهای انجمن شناسایی شدند!