اسب کرد و پرش

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
در بحث نرگش خانم نکته جالبی بود
اسب کرد برای پرش

کسی امتحان کرده؟ بنظر شما جواب میده؟ اصلا تابحال کرد ورزشی داشتیم؟

احسان

Active member
اسب کرد گردنش سرکول هست به قول وطن به نظر من بدرد اين کار نميخوره بعد پر خون هم هست تويه مانژ برا پرش من فکر کنم يه اسب اروم ميخواد با تمرکز که بشه کنترلش کرد از بين مانع ها

البته اين بحث رو يکی از دوستان پرشکار ميگفت

در جواب اينکه يک اسب کرد هست که باهش از روی يه ديوار 2 متری پريدن البته راست ميگه من اين اسبو ديدم و حتی پرشش را

و اين پرشکار ما در جواب دوباره گفت بله يک مانع را ميشه پريد ولی مانع های پشت سر هم و اينارو تويه مانژ نميشه

♘امیرحسین♞

خوب با توجه به آموزشهایی که به کردها در اصفهان داده شده میگوئید

اگر از اصفهان و تعزیه بیرون باشد و مثل یک ترکمن برای پرش روش کار بشه چطور؟
چرا هیچکس اینکارو نکرده تا امروز؟

احسان

Active member
چه ربطی داره به اصفهان

سهراب که کرمانشاه يا ذوالجناح اونارو ببين اينا کلاً سر کول هستند يعنی اتصال گردن به تنه رو ميگم

ترکمن هم بخاطر قدش هست که تو نژاد های ايرانی بلند هست البته اونم آخال و اگه ديده باشی تويه مسابقات پرش ترکمن ها خيلی تيز و چابک هستند و اگه سريعتر به مانع نزديک شی بهتره

ديگه اينکه اين چندتا اسب کرد هم که داريم و ميتونيم به عنوان کرد معرفی کنيم چون فنوتيپ بدنيشون را هيچ اسب ديگی نداره

قدشن به پرش جواب نميده ميده؟

OJANG

Member
از خصوصات اسب کرددستان به نسبت کوتاهه که در پرش فکر نمیکنم بدرد بخوره
اسب کرد برای استقامت و چو گان و سواری آزاد عالیه!

♘امیرحسین♞

www.Horsevet.blogfa.com گفت:
چه ربطی داره به اصفهان؟
برای یاد دادن جفت زدن به اسب به هر حال یکسری آموزشهایی داده میشه, منظورم همانهاست
اينا کلاً سر کول هستند يعنی اتصال گردن به تنه رو ميگم
شبیه این نوع گردن در اسبهای پرش دیده میشه بندرت

ديگه اينکه اين چندتا اسب کرد هم که داريم و ميتونيم به عنوان کرد معرفی کنيم چون فنوتيپ بدنيشون را هيچ اسب ديگی نداره
مشکل اینست که افرادی که کردهای مناسب دارند جرات تجربه و استفاده ورزشی را ندارند.

قدشن به پرش جواب نميده ميده؟
قد انسیاتور مناسبه, البته کوتاهتر از این هم در مسابقات امده و مقام گرفته
اگر میبینیم که امروز همه میروند به سمت اسب بزرگ و اماده چون حال تربیت و وقت گذاشت روی اسب را ندارند, البته سوادش را هم همینطور.
از آلمان و... اسب میاورند, یکسال تو جایزه هست.
بعد دست و پا خراب شد و آموزشها از کله اسب درآمد با قیمت بالا میفروشند به شاگردان نازنین!!

narges

Member
ایا این که این نژاد برای پرش مناسب نیست به تربیتش ربطی نداره
بقول دوستان اسبی که توی اصفحان برای تعزیه تربیت میشه ایا یک مربی کار ازموده که من نمی شناسم نمیتونه اسب کورد و برای پرش اموزش بده ؟

OJANG

Member
خوب حالا یکی اومد تمرین هم داد واونم گفت چشم میپرم آ برا !
مگه چقدر میتونه بپره؟ بالاخره فیزیک این اسب هم تا حدی برای این کار جواب میده آیا اون حد کافیه؟

mahsima

Member
فکر میکنم بشه اسب کرد رو در رده های پایین شرکت داد و موفق هم بود چون جسارت داره و قویه
اما رده های بالا ممکنه قدش جواب گو نباشه اکثر اسب های کرد خیلی بلند نیستن.

OJANG

Member
inaz گفت:
فکر میکنم بشه اسب کرد رو در رده های پایین شرکت داد و موفق هم بود چون جسارت داره و قویه
اما رده های بالا ممکنه قدش جواب گو نباشه اکثر اسب های کرد خیلی بلند نیستن.
البته من هم همینو میگم چون خودم نمیپرم و بیشتر می خزم! نمیتونم دقیق قبول یا رد کنم.

mahsa

Member
مشکل اصلیش پر خون بودنشه کنترل کردنش قبل از مانع واقعا" سخته من چند بار با یه اسب کرد پریدم پرش قشنگی داره ولی همش دعا میکنم تاخت نره که اگر بره دیگر نمیتونم کنترلش کنم در ضمن اسبی که باهاش میپریدم موانع مسابقه fei می تونست بپره همیشه برام جایه سوال بود چطوری با این جسه کوچکش ارتفاع بلند میپره

mahsima

Member
موانع fei خیلی هم بلند نیست 120 است و نیاز به جثهء بزرگ نداره.
اون تند بودن اسب و میشه یه کاریش کرد اکثر اسبای ریز جثه مثل بعضی دو خون ها و ترکمن ها تقریبا تندن.
من که هرچی دیدم یا سوار شدم اینطوری بوده فکر میکنم یه اسب کوچک برای اینکه بتونه خیز بیشتری برداره نیاز داره سرعت بیشتری داشته باشه.
البته این نظر منه ممکنه در واقعیت اینطور نباشه من فکر میکنم یه اسب کرد میتونه به اندازهء اسبای دوخون ریز جثه که موفقیت هایی هم در مسابقات دارند موفقیت کسب کنه.

s.parizimanesh

Active member
اسب كرد چون زير سواري خيلي حرص ميزنه براي پرش جواب نميده
هر چند اگر اندامش هم مناسب اين كار باشه
مانع اول را هر چند متر باشه ميپره ولي مانعه هاي بعدي را خير
دراصل مثل نژادهاي پرشي زير سواري ريلكس نيست تا كنترلش اسان باشد.

eshghi

Member
اصلا تابحال کرد ورزشی داشتیم؟

بله کرد کورسی زیاد داشتیم و داریم اما الان میدانی ندارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

s.parizimanesh

Active member
اصلا تابحال کرد ورزشی داشتیم؟

بله کرد کورسی زیاد داشتیم و داریم اما الان میدانی ندارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دقيقآ چون خيلي ها كه كرد نداشتند و چشم ديدن پيشرفت اين نژاد را نداشتند از كورس محرومش كردند
چون اگه همينطور پيش ميرفت خودشون حرفي براي گفتن نداشتند
كرد را اصطبل نشين كردند البته اسب شناس خوب اول ميره سراغ اين نژاد.

یه نریون کرد نیله به اسم عقیق تو کرمانشاه باشگاه فرجام هست که باهاش پرش کار کردند و ظاهرا رده نوجوانان رو میپرید.

بالا