اسبهای خارج شده از ایران

vatan

Member
این اتفاق درباره آخال وارداتی گوزل یولدوز که یکی از بهترینهای زمان خودش در روسیه بوده هم میفته و با پادرمیانی شاه وارد میشه.
و بهترین کره تولید ایرانش (ارلی) و خودش از ایران خارج میشوند.
توسن بهترین نبوده ولی بازم نسبت به آخالهای بعدش که مشکلات مهرز بدنی و مغزی دارند خیلی سرتر بوده.
و اصلا با اربنت و شمشیر و مراد چنچه و... نمیشه مقایسش کرد
وقتي خارج شدند به كدوم كشور ميرند؟؟
يكي از دوستان هم ميگفت كه سيلمي اسد عرب هم يك بار خارج شده دوباره برگشته يا نميدونم ميخواسته خارج بشه؟؟؟
كسي اطلاعي داره از اسب هاي عرب ايران كه به صورت قاچاق صادر!! شدند؟؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
وقتي خارج شدند به كدوم كشور ميرند؟؟
يكي از دوستان هم ميگفت كه سيلمي اسد عرب هم يك بار خارج شده دوباره برگشته يا نميدونم ميخواسته خارج بشه؟؟؟
كسي اطلاعي داره از اسب هاي عرب ايران كه به صورت قاچاق صادر!! شدند؟؟
در سال اینهمه کره داره تولید میشه.
وقتی آدم براحتی از مرز میره و میاد. اسب نمیتونه ؟!
به ترکیه
عراق
امارات

عنبر رو آمارش رو دارم که به اروپا برده میشه

vatan

Member
عرب هایی که توسط مری خانم صادر شدن تو جلد اول کتاب لیستشون هستش
ایمان ببین خمسه (برادر تنی حداد) هم توسط خانم صادر شده؟؟
چون یکی از دوستان میگفت خمسه را خارج کردند به جای اینکه صادر کنند و خانم اصلا به این کار رضایت نداشته.
در رابطه با سیلمی عرب http://www.horse.ir/thread6089.html هم یکی از دوستان میگفت که این اسب به صورت قاچاق یه مدتی خارج میشه میره به این کشورهای حوزه خلیج فارس ولی گندش درمیاد مجبور میشند برمیگردونند.

vatan

Member
دکتر رضایی نژاد برام تعریف میکرد که چند سال پیش رفته بود دبی که توی اون شهر رفته بود برای دیدن مسابقات کورس اسب عرب میگفت دیدم یه اسب خیلی خوب مسابقه داد و اول شد و وقتی اومد برای گرفتن جوایز با کمال تعجب دیدیم که داغ اسبKH هست و مال خوزستان خودمون هست:smile:

fatima

Member
من هم از یکی از دوستان ساکن سوسنگرد به عنوان شاهد عینی شنیدم که از کشورهای خلیج فارس میان و پول زیاد میدن اسبای اصیل رو می برن. مردم اونجا هم به خاطر فقر و عدم آگاهی اسبهای اصیل خودشون رو به راحتی می فروشن و به این ترتیب اسبها به طور قاچاقی از مرزهای کشور خارج می شوند. :sadsmiley: من فکر میکنم در مورد مناطق مرزی فدراسیون باید تدبیری بیندیشه

sohrab

Active member
من هم از یکی از دوستان ساکن سوسنگرد به عنوان شاهد عینی شنیدم که از کشورهای خلیج فارس میان و پول زیاد میدن اسبای اصیل رو می برن. مردم اونجا هم به خاطر فقر و عدم آگاهی اسبهای اصیل خودشون رو به راحتی می فروشن و به این ترتیب اسبها به طور قاچاقی از مرزهای کشور خارج می شوند. :sadsmiley: من فکر میکنم در مورد مناطق مرزی فدراسیون باید تدبیری بیندیشه

یادمه یه سال چند تا کویتی آمدن اصطبل های اهواز را دیدند. از فرداش همه اسبدارا ادعا میکردن که کویتی ها خواستن اسبشونو بخرن ندادن!:dodgy:
تو روستاها هم یک زمانی بعله ولی الان دیگه چیز قابل عرضی باقی نمونده! درضمن امروز توی یک روستای دور افتاده خوزستان هم اسب داغدار قیمت کنی صحبت از 20 -30 ملیون میکنن! خوب اون اماراتی با این پول تو کشور خودش خرید خوب میکنه

بالا