ارتباط بین بارداری خانمها و سوارکاری

shabdiz

Member
ارتباط بین بارداری خانمها و سوارکاری

سوارکاری در موازاته بارداری خانمها چگونه ممکن است؟ آیا باید از اسب و سواری در دوران بارداری صرفنظر کرد؟

reihaneh

Member
پاسخ : ارتباط بین بارداری خانمها و سوارکاری

شاید منظور اینه که زمان بارداری میشه سوارکاری کرد و مشکلی برای بچه ایجاد میکنه یا نه؟

kamyab

Member

یکی از دوستام که دو تا مادیون داره میگفت تا روزای آخر بارداریش سوارش میشه و تا حالا مشکلی پیش نیومده،کره هائی که داده دیدم،هیچ مشکلی نداشتن

fatima

Member

اگه منظورتون سوارکاری خانومها در دوران بارداریه که به نظر من تو ماه های اول خطرناکه به خاطر این که حرکتای سنگین ممکنه باعث سقط جنین بشه. تو ماه های آخر مخصوصا از ماه 8 به بعد هم که باز خطرناکه به دلیل سنگینی و نزدیکی زایمان و باز هم حرکتای سنگین ممکنه باعث زایمان زودرس و مرگ مادر و جنین بشه. میمونه ماه های وسط؟؟!!!
یه سرچی می کنم ببینم چیزی پیدا میشه؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞

kamyab گفت:
یکی از دوستام که دو تا مادیون داره میگفت تا روزای آخر بارداریش سوارش میشه و تا حالا مشکلی پیش نیومده،کره هائی که داده دیدم،هیچ مشکلی نداشتن
منظور بارداری مادیان نیست
خانم!

kamyab

Member

دو ماه اول خطری نداره ولی بعدش خطرناکه

fatima

Member

الان یه سرچی تو اینترنت راجع به این موضوع داشتم. تو چندتا وب لاگ نظر خانومها از کشورهای مختلف بود. خیلی ها گفته بودن تا ماه دوم یا سوم بارداری سوارکاری کردن و بعدش دیگه سوار نشدن.
بعضی ها هم گفته بودن تا زمانی به سوارکاری ادامه دادن که می تونستن پا تو رکاب بذارن و و بتونن سوار اسب بشن. یعنی حدود ماه پنجم و ششم. البته همیشه کسی همراهشون بوده. بیشترین خطر زمانی متوجه خانم باردار هست که سوار یه اسب چموش بشه یا کلا اگه اسب حرکتی ناگهانی انجام بده که ممکنه باعث افتادن سوار و در نتیجه اتفاقات وخیم برای مادر و جنین بشه.
پس خانومای باردار باید خیلی مواظب باشن و بستگی به توان و شرایط بدنیشون داره و نوع اسبی که سوار میشن. چون بیشتر خطر افتادن از اسب تهدیدشون میکنه.

kamyab

Member

این جوابی که من دادم پایه علمی و پزشکی داره،دو ماه به بعد ممنوع

parmida

New member

man etefaghan inja raftam va in soalo az doctore zanan porsidam eshon goftan khanomhaei k b savari adat darand ta zamani k khodeshon ehsase narahati nemikonan mitonan savari konan.

APADANA

Member

می بخشید این خانوم دکتر احیانن از سوار کاری چیزی میدونستن ؟ سوار کاری هر لحظه اش ممکنه برای خانوم باردار خطر ناک باشه این نظر منه.

من فکر کنم منظور امیر حسین جان این باشه که خانوم هایی که سوارکاری میکنن باردار میشن یا نه

اگه منظورتون سوارکاری خانومها در دوران بارداریه که به نظر من تو ماه های اول خطرناکه به خاطر این که حرکتای سنگین ممکنه باعث سقط جنین بشه. تو ماه های آخر مخصوصا از ماه 8 به بعد هم که باز خطرناکه به دلیل سنگینی و نزدیکی زایمان و باز هم حرکتای سنگین ممکنه باعث زایمان زودرس و مرگ مادر و جنین بشه. میمونه ماه های وسط؟؟!!!
یه سرچی می کنم ببینم چیزی پیدا میشه؟

دو ماه اول خطری نداره ولی بعدش خطرناکه

بالاخره خاطر داره یا نه ماه های اول بارداری خانوما؟ باعث سقط جنین می‌شه تو ماههای اول فاطیما خانوم؟مطمئنی؟فکر کنم حرف کمیاب درست باشه

فربود

Active member
میگم مگه واجبه که خانومای باردار تو زمان بارداری سوارکاری کنن ؟ خوب اگه یه 9 ماهی رو صبر کنن و دندون روی جگر بزارن بعدش با خیال راحت میتونن سواری کنن . :tonguesmiley:

میگم مگه واجبه که خانومای باردار تو زمان بارداری سوارکاری کنن ؟ خوب اگه یه 9 ماهی رو صبر کنن و دندون روی جگر بزارن بعدش با خیال راحت میتونن سواری کنن . :tonguesmiley:

بالاخره عشق‌و علاقست دیگه رخش خزانه عزیز، اما منم فک کنم ۲ ۳ ماه اول مشکلی‌ نیست:smilingsmiley:

بالا