آیا میدانستید؟

سنا

Active member
این اسبه رو نگاه مشکیه با یال روشن! :D

پیوست ها

• 302469764.jpg
    302469764.jpg
    43.2 کیلوبایت · بازدیدها: 72

Shabdeez

Member
عدم دسترسی به غذا تا30روز عدم دسترسی به اب تا 13روز وعدم دسترسی به هوا تا 4 دقیقه برای اسبها امکان پذیر است؟

Shabdeez

Member
اسبها معمولا در شبها به حالت ایستاده میخوابند اما اسبهای جوان ویا مادیونهای باردار وسنگین ممکن است به حالت درازکش استراحت کنن .البته دوره ی خوابیدن اسبها کوتاه است به گونه ای که 15 دقیقه می خوابند و 45 دقیقه بیدار هستند ومعمولا اسبهای مسن کمتراز جوانها میخوابند.

Shabdeez

Member
برای زایمان مادیان باید حتما بستری ضخیم از کاه با کیفیت و تمیز تهیه کرد.
خاک اره برای این منظور اصلا مناسب نیست زیرا ممکن است منجر به انسداد مجاری تنفسی کره ی تازه متولد شده شود.

Shabdeez

Member
ادرار کردن اسب را می توان شرطی نمود بدین صورت که به گونه ی مشخصی سوت بزنیم واین عمل را بارها تکرار کنیم.
در صورت شرطی شدن اسب پس از مدتی با سوت سما سروع به ادرار می کند .
البته این عمل در مسابقات استقامت فکر می کنم که خیلی به درد بخوره!؟

البته این عمل شرطی بودن رو من روی موارد دیگه امتحان کردم و بسیارهم جواب داد اما در این مورد به خصوص روخودم هم نمیدونستم.

Shabdeez

Member
بهتره که در فصل بهار و اوایل تابستان به اسبها داروی ضد انگل بدیم چون در این فصلها تخمهای انگل سریع به( لارو) تبدیل میشه و از مدفوع اسب به مراتع انتقال پیدا میکنه.
و سعی هم کنید که داروهای ضد انگل رو به تناوب تعوض کرده و همیشه از یک نوع دارو استفاده نکنید چونکه انگلها بعد از مدتی میشه گفت که در مورد یک داروی خاص تقریبا واکسینه میشن و اون دارو کمتر بهشون اثر میکنه!!

سلام
در حالت عادی هر بار خوابیدن باد بین 45تا 50 دقیقه باشه.
ولی اگه یبشتر شه اسب مشکل داره.باید دامپزشک چک کنه اسب.
اگه هم زیاد بخوابه خیلی خطر ناکه باعث خفگی اسب میشه.
اطلاعات کامل واستون میزارم.
.SANA. گفت:

Shabdeez

Member
ایا میدانستید:
اخور اسب باید توسط خود اسب تمیز شود یعنی چی؟؟
یعنی اینکه باید به اندازه ای به اسب غذا داد که تمام ان خورده شود و چیزی از ان در اخور نماند.

اسب حیوانی است تک معده ای بنابراین مقدار غذای او در هر وعده بایستی کم ولی به دفعات به او داده شود.

parisa

Member
سـَــنـــا گفت:
Shabdeez گفت:
تا اونجایی که من اطلاع دارم 1.5 تا 2 ساعت در شبانه روز.
سـَــنـــا گفت:
اسب ها چند ساعت در شبانه روز به خواب نياز دارند؟
خیلی عجیبه مگر نه اینکه گفتند هر چه میزان خواب کم باشد عمر هم کم میشه مثل سگ مه عمرش کم هست پس چرا اسب با اینکه کم می خوابه اما عمرش یکم زیاد هست

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
parisa گفت:
خیلی عجیبه مگر نه اینکه گفتند هر چه میزان خواب کم باشد عمر هم کم میشه مثل سگ مه عمرش کم هست پس چرا اسب با اینکه کم می خوابه اما عمرش یکم زیاد هست
اسب کم میخوابه؟؟
اسب فقط وقتی چشماشو ببنده خواب نیست که

بالا