آفرون

آفرون afaroon
سیلمی: val de loir
مادیان: soleil de minuit
توسط انجمن اسب ایران از فرانسه واردشد و بنای ارتقای خون اسبهای محلی ایران گذاشته شد.
سیلمیهای بزرگی به مانند تاراج آذین و ... از آفرون هستند.
فنور fenor
سیلمی: آفرون
مادیان: پریا

امید زمانی

Active member
بهترین کره اش میترا بود به نظرم.
البته تاراج و آذین و میترا خواهر و برادر تنی بودند

koulak

Member
میشه بیان کنید نظرتون مبنی بر انتخاب میترا بر چه دلیلی استوار هست ؟؟؟

امید زمانی

Active member
تاراج اواخر مال ما بود و آذین هم پیش ما بود . و البته گفتم که اینها تنی هستند و خیلی متفاوت نیستند ولی خوب کورسهای میترا به کنار . میترا مادر بهترین سیلمی تاریخ اسبدوانی ایرانه!

koulak

Member
1)بنده تا جایی که تو ذهنم مرور میکنم.....سابقه ای از کورس میترا مادر کولاک تو ذهنم نیست!!!!! میترا و لاله هم سن هستند (1976) هر 2 را هم واسه کورس آماده کردند اما میترا دستش خراب شد و هیچگاه ندوید... اما لاله دوید ...خوب هم دوید در3 سالگی به گروه 1 رسیدو پریا رو با وجود سن بیشتر در حسرت مقام اولی میگذاشت ...(اون موقع توی مسابقات رسمی حداقل سن برای شرکت اسبها 18 ماهگی بود نه 2 سالگی اما توی آت چاپقی های ترکمن صحرا شروع کورسها از 1 سالگی اسبها بود) اگر میترا دویده خوب...نام سیس؟ سال دویدن؟ اسبهای رقیب؟ دفترچه کورسهایی که شرکت کرده؟...( دفترچه کورس لاله و پریا نزد بنده موجود است) رو بفرمایید....!!!!!!!!
2)فرض محال که میترا میدویده..... میشه لطفا خلاصه از کورس تارا ج و میترا رو مقایسه کنید و بگید میترا چرا از لحاظ دویدن از داداش کوچیکس بهتر بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه دوست داشتید بگید که از کورس حیرت انگیزتاراج و بنفشه بگم واستون......( دفترچه کورس تاراج و بنفشه نزد بنده موجود است)
3) میشه بفرمایید تاراج و آذین چه سالی پیش شما بوده اند؟؟
4)شما ادعا میکنید که میترا مادر بهترین سیلمی تاریخ ایران( کولاک ) هستش میشه بگید رو چه مدرکی این اعا رو می تونید ثابت کنید که کولاک بهترین سیلمی تاریخ اسبدوانی ایرانه؟؟؟؟؟
5) ادعای برتری میترا نسبت به تاراج بواسطه داشتن کولاک توی این تاپیک کلا صحیح نیست چون کولاک کره شاهین است.... و موضوع بحث راجع به آفرون و کره هاش
6) با فرض نادیده مورد 5 هیچگاه رابطه خونی تاراج و چکاوک اسطوره ای رو فراموش نکنید.

امید زمانی

Active member
1)دفترچه کورس میترا نزد بنده موجود نیست ولی تاریخ کورسهایش وهمچنین مقام های کسب شده اش که اگه اشتباه نکنم 11 اولی بوده رو واستون از جناب وجدانی و اگر بتونم از کامبیز آتابای میگیرم!
2)تاراج از سال 77 تا آخر عمرش یعنی سال 80 پیش ما بود و آذین هم سال آخر برای یکی از دوستانم خریدیم و پیش ما تلف شد!!
3)شما بفرمایید کدام سیلمی از نظر شما بهتره تا مقایسه کنیم با کولاک!احتمالا می خواهید با تاراج قیاسش کنید؟!
4)بنده در فوق العاده بودن تاراج هیچ شکی ندارم وگر نه هیچوقت نمی خریدیم اون اسب رو و همچنین میترا رو که الان تنها سیلمی باقی مونده از میترا پیش ماست .
از نظر من قیاس اینها دور باطل هستش .

koulak

Member
1) خیلی دلم میخواد که دفترچه کورسی رو ببینم که توش میترا دویده باشه!!!( البته بشرطی که همون میترا باشه و الا غیر اون میترا ی اصلی چندین میترا تو میدون اومدن و یکیشون هم اتفاقا خوب دوید)
2) آذین تا بهار 79 و80 که متعلق به مهندس مرحوم شریف پور بود و پیش آخوند پرویز سیلمی ..
3)امید جان از لحا ظ آمار و ارقام ....تارا ج و حتی اگزی بیشنر و سوقان از کولاک دررده بندی سیلمی ها جایگاه بهتر و بالاتری دارند ولی مطمئن باش بهترین سیلمی تاریخ مسابقات اسبدوانی ایران کولاک هستش.....( اینم دلیلش مشخصه) .....اما اینجا بحث روی بهترین کره آفرون متمرکز هست...نه روی مقایسه کولاک و سیلمی های دیگه مثل تاراج و غیره
4) فکر میکنم علاقه شخصی من رو هم از روی نام کاربریم براحتی بشه تشخیص داد که koulak هستم یا taraj ؟؟؟.......

بالا