آزمایش تشخیص هویت اسب عرب(DNA)

نظر شما در مورد این آزمایش و نتایج آن چیست؟

• مخالف

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

sohrab

Active member
دوستان عزیز در صورت تمایل نظراتتان را در مورد نتایج آزمایش تعیین هویت (DNA test) که با مو گیری از اسب های عرب ایران انجام و بعد از مدت زیادی نتایج آن اعلام شد اعلام کنید. با سپاس

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سهراب توضیح بیشتری درباره آزمایش مو بدهید
اکثر اعضا اطلاعی ندارن از آزمایش

سلام
من فكر مي كنم اگر در اين مورد نظر سمير رو بخوايم خيلي بهتره
فقط اينو بگم كه اين آزمايش خسارت سنگيني به خوزستان و اسب عرب زد

ayoub

New member
2سال پيش با حمايت مالي مدير عامل سازمان آب و برق خوزستان ، فدراسيون بمنظور تعيين هويت واقعي و شجره اسبها اقدام به مو گيري(چيدن چند تار مو) كرد.تمام اسبهاي عرب موگيري شده و همراه مشخصات تبارنامه اي به آزمايشگاه واهو فرستاده شدند.بعد از مشخص شدن آزمايشها تعداد زيادي اسب رد شدند كه البته حق بسياري از اسبهاي اصيل نيز پايمال شد و به ناحق از رده خارج شدند و بسياري از يابوها كه متعلق به حضرات بودند رد نشدند.حالا جريان چيست ،خدا داند.اميدواريم ما اشتباه كنيم كه نميكنيم و كماكان يابوها در صدرند!!!!!!!!!

sohrab

Active member
با درود به همه ی دوستان
من قفل این نظرسنجی رو باز نکردم چون می خواستم قبلش اطلاعات بیشتری در این مورد بدم تا نتیجه دقیق تر بشه
این مسئله حتی از نظر حقوقی هم جای بحث داره که عنوان میکنم
خوشحال شدم که نظر حسین و ایوب عزیز رو دیدم
منتظر نظر سمیر جان هم هستم که مطمئنا بیشتر از من در جریانه
:)

sohrab

Active member
موقتا اینو اضافه کنم:(خیلی مهمه!!!)
نتیجه آزمایش به (فرض درست بودن !!!!)مشخص می کند که پدر و مادر اسب مورد آزمایش همانهایی هستند که توسط تولید کننده اعلام شده یا نه
و به هیچ وجه دال بر اصیل بودن یا نبودن نمی شود.

سلام
دوستان آزمايشات DNA از دقيق ترين آزمايشات براي شناختن نژاد در هر گياه، جانور و ... است.
البته همانطور که سهراب عزيز گفت آزمايشاتي که آزمايشگاه انگليس انجام داده در حقيقت همان تست انساب هست.
خوب مي دونيد که در اسب عرب يا تاروبرد که کتاب بين المللي دارند، شجره بسيار مهمه و هيچ اسبي خارج از توليدات اسب هاي ثبت شده نبايد وارد کتاب بشه.
يکي از قوانين ثبت در کتاب انجام آزمايشات DNA هست. در خيلي از نژادها ايجوريه و منحصر به عرب نيست.
در هر حال اين امکان وجود داره که نژادهايي که شناسنامه ژنتيکيشون تهيه شده از روي آزمايش DNA خلوصشون را مشخص کرد. اما Waho به دليل نداشتن شجره روي هر اسبي اين آزمايش را انجام نمي ده.
ساير موارد تخلف به آزمايش مربوط نيست.
براي معرفي بين المللي نژادها بايد آزمايشات DNA انجام شده باشه و کار علمي انجام بشه. بر همين اساس به اميد خدا کار بزرگي بر روي ساير نژادهاي ايراني انجام خواهد شد که اگر جواب بده مهمترين اتفاق در مورد نژادهاي ايراني هست و تشخيص آنها از روي DNA امکان پذير خواهد بود.
به نظر من براي اسب هاي رد شده نيز بايد فکري کرد و تا به نتيجه رسيدن حداقل آنها را به حال خود رها نکرد و در گروهي ديگر ثبت آنها ادامه پيدا کنه تا راهي پيدا بشه.
دوستان پيشنهادي اگر دارند بفرمايند تا شايد بتوانيم راهي مناسب به فدراسيون پيشنهاد کنيم.

به اميد نجات اسب هاي ايراني از وضعيت فعلي

sohrab

Active member
افرادی که نسبت به نتیجه ازمایش اسبشون اعتراض کردند ، زیاد امیدوار نباشند . چون ایران به دلیل بدهکار بودن مبلغ زیادی به سازمان جهانی اسب عرب(waho) قبل از تسویه حساب نمی تونه درخواست آزمایش مجدد برای مردودین بده.
سوال: کی تسویه حساب میکنه؟
جواب: شاید هیچ وقت.
سوال: پس تکلیف اسبداران بخت برگشته ایی که ده ها ملیون هزینه ی اسب هایی کردند که همین آقایون داغ تایید بر گردنشان زده اند و الان منکر آن هستند ،افرادی که خود تولید کننده نبوده اند و خریدار اسب بوده اند و .. چیست؟
جواب: به ما چه؟
سوال:یعنی هیج راهی وجود نداره؟
جواب: ...ها؟ راه...؟ والله راه که ....

سوال:این روز ها ممکنه تربرد و دو خون و حتی یابو هم داغ عرب تایید شده داشته باشه؟
جواب:فقط غیر ممکن ، غیر ممکنه!

بالا