طغرل (مبارک * فرخ لقا) ن

tda

New member
طغرل

طغرل زيباترين اسب ايرانه عكسي توي اينترنت ازش پيدا نكردم ممنون ميشم اگه كسي عكسي ازش داره همراه با اطلاعاتي در موردش توي اين قسمت بذاره

sohrab

Active member
پاسخ : طغرل

زیبا ترین اسب از چه نژادی؟ در چه رده ای؟
اگر منظورتون همون کره مبارکه،این اسب از نژاد عربه (ترکیبی از خون اصیل خوزستان و خون مصری )، تولید کنندش خانم قره گوزلو هست مدت زیادی در اهواز به مالکیت آقای مجدم نگهداری می شد اینطور که شنیدم اخیرا فروخته شد و به یزد منتقل شد.
طغرل الان حدود 10 سال سن داره و پیش از این به عنوان یک اسب کورسی شناحته میشد. تا یکی دو سال پیش هم توی کورس مقام دار بود ولی در مسابقات زیبایی مورد توجه داوران معتبر بین المللی(نظیر خانم بی کرافت و ...) قرار نگرفت (اصولا هیچ جای دنیا اسبی که برای کورس پرورش داده شده در show شرکت داده نمی شه و اگر شرکت کنه مقام نمیاره) ولی اخیرا در مسابقات زیبایی که توسط داوران ایرانی قضاوت شد، به مقام قهرمانی رسید.
عکسشو می ذارم خودتون قضاوت کنید.

sohrab

Active member

طغرل به سوارکاری حاتم فرحانی در کورس قهرمانی جشنواره اسب اصیل خوزستان.

پیوست ها

• toqrol.JPG
    toqrol.JPG
    70.9 کیلوبایت · بازدیدها: 150

tda

New member

صاحب زيباترين اسب ايران ( طغرل )، كه در رقابت‌هاي اخير كشوري در همدان عنوان اول و حكم قهرماني دريافت كرد، در اردكان يزد تجليل شد.

در مراسم تقدير از " حسين پايدار اردكاني" با حضور جمعي از مسوولان ادارات و ورزشكاران شهرستان اردكان ، لوح تقدير و هدايايي به نامبرده داده شد.

پايدار ، داراي ‪ ۲۰‬راس اسب نژاد عرب است و براي تربيت آنها افزون بر دو ميليارد ريال هزينه كرده‌است.

" احمد شهابي زاد " بخشدار مركزي اردكان در اين‌مراسم، با اشاره‌به اهميت سواري‌كاري از ديدگاه اسلام گفت: عمليات ساخت پيست سواركاري اردكان به وسعت ‪ ۶۰‬هكتار و با اختصاص سه ميليارد ريال آغاز شده كه مرحله نخست آن با صرف ‪ ۴۰۰‬ميليون ريال راه‌اندازي خواهد شد.

در شهرستان اردكان استان يزد ، ‪ ۱۲۰‬راس اسب از نژاد عرب پرورش داده مي‌شود.

sohrab

Active member

عزیزم نگفتم اشتباه می کنی. بله خبر دقیقا درسته(منبعش رو ذکر کن لطفا) ولی همونطور که گفتم طغرل اصلا اسب کورسی به حساب میاد. درسته که مقام اول زیبایی رو بین اسبهای شرکت کننده در همدان بدست آورده(که نظر داور اون مسابقه بوده) ولی به هیچ وجه زیبا ترین اسب ایران نیست. اگر از اصول اولیه داوری زیبایی اسب مطلع باشی، با یک نگاه به عکس متوجه می شی.

sohrab

Active member

البته طغرل از خیلی از اسبهای عرب زیباتره و بر خلاف آنچه توی این عکس دیده میشه گردنش بدون نقصه(گردن شتری نیست) ولی از خیلی از اسبهای عرب هم زیباتر نیست!!!
تازه سلام کردن هم بلده! به من سلام کرده(با دستش)!!!

طغرل

New member

tda گفت:
طغرل زيباترين اسب ايرانه عكسي توي اينترنت ازش پيدا نكردم ممنون ميشم اگه كسي عكسي ازش داره همراه با اطلاعاتي در موردش توي اين قسمت بذاره

سلام
اينهم عكس طغرل زيباترين اسب ايران كه دنبالش ميگشتين.
اين اسب الان در شهرستان اردكان يزد در باشگاه سهند اردكان به مديريت حسين پايدار نگهداري مي شود.
از خصوصيات منحصر به فرد اين اسب زيبا:
1- سلام كردن
2- دست دادن
3- ماچ كردن
و....
مشخصات:
پدر (صيلمي) : مبارك
مادر(ماديان): فرخ لقا

تنها اسبي است كه در كورس و زيبايي مقامهاي اول بيشماري را داراست
شماره تماس حسين پايدار: 09131513241

1204569102.jpg
1204520958.jpg

sohrab

Active member

به به شاهد از غیب رسید!
این طغرل شما همان طغرل ماست .خوبه که الان 3 تا عکس ازش داریم. در مورد اینکه چرا طغرل زیبا ترین اسب ایران نیست به اندازه کافی بحث شد( برای اطلاع از قوانین داوری می تونید موضوع "قوانین بین المللی زیبایی اسب اصیل عرب" را در انجمن "نژاد ها / عرب "پیگیری کنید.)

من طغرل رو خیلی دوست دارم. اگر این آیکن "بوسیدن" فعال بود از همین جا به قول شما ماچش می کردم. :)
منظورتون از این که علاوه بر دست دادن سلام هم می کنه اینه که حرف زدن هم یاد گرفته؟ :D

ایمان

Active member
نام:طغرل
پدر:مبارک
مادر:فرخ لقا(حداد*خبیثه)
رنگ:نیله
تیره:خرسان میر
جنس:نریان
متولد:1376
تولید:مری خانم
مالک:حسین پایدار
عکاس من نبودم

پیوست ها

• TOGHROL.jpg
    TOGHROL.jpg
    75.4 کیلوبایت · بازدیدها: 108

سینا

Member
طغرل تاوقتی خوزستان پیش مجدمی بود زیاد طغرل نبود از خوزستان که رفت بیرون طغرل شد؟دوتاکره که اینجابودزیاد تعریفی نبودند ازنظرزیبایی زیاد تناسب نداشتند توکورسم حرف زیادی براگفتن نداشتند مالکشو آقای سیستانیه/رسام وشاهرخ خانو میگم

ایمان

Active member
رسام و شاهرخ کره طغرل با سیمین رخ ( نصران * ماهرخ ) هستن
یه کره نریان تو خوزستان متولد سال " د " داره اونم تعریفی نیست
قبول دارم کره دهی طغرل زیاد تعریفی نداره و لی از سورن بهتر میده

اردکان

New member
این هم عکس های طغرل اردکان ویک عکس هم مسابقات زیبایی با مربیگری حسین (اسبی)

پیوست ها

• 20071010327-001.jpg
    20071010327-001.jpg
    624.1 کیلوبایت · بازدیدها: 74
  • 09032010332.jpg
    09032010332.jpg
    566.5 کیلوبایت · بازدیدها: 58
  • 20070615219.jpg
    20070615219.jpg
    787.7 کیلوبایت · بازدیدها: 57

behzad

Member
سلام دوستان
به نظر شما چرا اینطوره،اسب زیبا با کیفیت کره دهی پایین؟؟؟

بالا