سیگار و سواری

reihaneh

Member
pooyan گفت:
Life is short .enjoy it
به نظرم درسته که زندگی کوتاهه ولی ارزشمنده و از اون ارزشمند تر ارزش انسان بودن ما هست
پس فکر کنم نباید دنبال طولانی کردن زندگی بود و دو دستی بهش چسبید ولی تو معامله زندگی با چیزای دیگه باید دید آدم چی میده چی میگیره

ولی در مورد سیگار شاید برای خیلیا این ارزشو داشته باشه(گرچه یکی جون میده جون میگیره ولی دیگری جون میده دود و یه لذت آنی میگیره ) در ضمن سیگار مشکلش فقط به خود شخص بر نمیگرده و برای بقیه هم مشکل ایجاد میکنه و از طرف دیگه ضرراش نه تنها زندگی رو کوتاه میکنه بلکه در طول زمان مشکلایی ایجاد میکنه که زندگی سخت میشه و درد آور
نهیتا ارزش همه کارا با هدف آدم سنجیده میشه، حالا سیگار و لذتش واقعا انقدر انسانی و ارزشمنده؟ آدم رو به هدف زندگیش نزدیک میکنه یا دور،بالا تر میبره یا پایین تر؟

سلام دوستان. وقتی ضربان قلب بالا باشد ریه ها آمادگی زیادی برای جذب اکسیژن دارند واگه دود هم در ان موقع وارد ریه شود جذب بهتر از حالت عادی صورت میگیرد.
من چند دوست سوار مبتدی داشتم که خیلی دوست داشتند موقع سواری وقتی قدم میرفتیم سیگار بگشند. که خیلی منظره زشتی بوجود می اوردند.
البته مربی اقای معین فکر کنم (هادی-ز)باشه اون دیگه هادیه پسر خیلی خوبیه

امیر پوربهزاد گفت:
سلام دوستان. وقتی ضربان قلب بالا باشد ریه ها آمادگی زیادی برای جذب اکسیژن دارند واگه دود هم در ان موقع وارد ریه شود جذب بهتر از حالت عادی صورت میگیرد.
من چند دوست سوار مبتدی داشتم که خیلی دوست داشتند موقع سواری وقتی قدم میرفتیم سیگار بگشند. که خیلی منظره زشتی بوجود می اوردند.
البته مربی اقای معین فکر کنم (هادی-ز)باشه اون دیگه هادیه پسر خیلی خوبیه
در ست میگین صحنه ی قشنگی نیست ادم باید حرمت هر چیزی رو حفظ کنه

بیاین نظر بدیم :
بنظر شما اسب نسبت به بو و دود سیگار چه عکس العملی نشون میده ؟

من شخصا فکر میکنم هر اسبی عکس العملش متفاوت با بقیست و نمیشه گفت همشون بدشون میاد
اینو دیدم که میگم

APADANA

Member
1 نکته میگن اونی که سیگار میکشه 30 % به خودش ضرر می زنه 70 % به اطرا فیانش ،
پس سیگارو نه رو اسب بکشین نه در کنار اطرا فیان تون ،
خواستین بکشین بییاین پیش خودم. :D

sezar1972

Member
moien گفت:
بیاین نظر بدیم :
بنظر شما اسب نسبت به بو و دود سیگار چه عکس العملی نشون میده ؟

من شخصا فکر میکنم هر اسبی عکس العملش متفاوت با بقیست و نمیشه گفت همشون بدشون میاد
اینو دیدم که میگم
به نظر من اسبها هم توشون باحال و بیحال داره
باحالاشون پایه همه چی هستن ;D ;D ;D ;D ;D

APADANA

Member
سزار گفت:
به نظر من اسبها هم توشون باحال و بیحال داره
باحالاشون پایه همه چی هستن ;D ;D ;D ;D ;D
این دود 1 خورده بیش از اندازه سنگین نشه ! ممکنه کار دست خود تون و اسب بده ;D

khan-baba

Member
1 ) عده ای ازسوارکاران در حال سوارکاری سیگاری در گوشه لب دارند و از این موضوع لذت وافری می برند!

2) از این گذشته بسیاری از سوارکاران به سیگار اعتیاد دارند و معتقدند رشته سوارکاری یکی از معدود رشته های ورزشی است که با سیگار منافاتی ندارد!

3) و عجیب تر از 2 بند بالا تعداد زیادی از مربیان ( حتی مربیان برتر ایران) اعتیاد به سیگار دارند و شاید در این مورد نیز الگویی برای شاگردانشان هستند!

نظر شما در مورد اسب و سیگار چیست؟

علی واحدی

Active member
*معین* گفت:
kheili az peresh karan ro didam ke sigar mikeshan age kasi raje be in mozu noghte nazar ya khaterie dare bege lotfan
*معین* گفت:
يعني ميشه سيگار كشيد و يك پرش كار موفق بود ؟
معین جان توی کتابی از سرهنگ نشاطی بصورت نقاشی عکس یک سوارکار رو کشیده که با دستجلوی آزاد ایستاده و داره سیگار روشن میکنه و مرحوم نشاطی هم توضیح دادند که باعث میشه اعتماد اسب به سوارکار بیشتر بشه. متاسفانه کتاب مورد نظر بصورت امانت دست آقای کارآمده(یکی از اعضای هیئت استان کرمان) وگرنه حتما عکس رو میزاشتم و خواهم گذاشت. من شخصا با کشیدن سیگار مشکلی ندارم و پیدا هم نکردم(خودم سیگار میکشم) ولی خوب بهتره روی اسب و زمان کار کردن کشیده نشه (چون بد آموزیه).

اون قبل از مسابقه که میکشن،واسه اینه که اولا سوار ریلکس میشه تا حدودی.
ثانیا اسب بوی آدرنالین رو کمتر حس میکنه.

salimi

Member
دوستان چون من خودم و مربيم سيگار ميكشيديم و ميكشيم اينارو ميگم من ديدم بعضي اسب ها كه از دود سيگار لذت ميبرن ولي كلا فكر ميكنم اسب ها از نوع سيگاري كه سوارش ميكشه با بويي كه ميده يه رابطه آشنايي بر قرار ميكنه و بهضي اوقات به ديگران سواري نميده و بر عكسشم صادق يعني اسبي كه سوار بدون بوي سيگار داره به ادم سيگاري عكس العمل نشان ميده . البته اينم بگم كه ما هيچوقت در باشگاه سيگار نكشيديم چون حرمت باشگاه زير سوال ميره ضمنا تو باشگاه براي ديگران بد آموزي داره ما هميشه توي گشت وبيرون مكشيديم ودر حال قدم رفتن كه يكبار هم اتفاقي افتاد كه برام خاطره شد در حال كشيدن سيگار يك دفعه سيگار افتاد روي گردن اسب و رفت زير عرق گير اسب خلاصه كم مونده بود كه سريع پريدم پايين وزينو با مكافات باز كردم ..از اون روز به بعد به خاطر علاقه ام به اسب ديگه روش سيگار نكشيدم

علی واحدی

Active member
moein212 گفت:
دوستان چون من خودم و مربيم سيگار ميكشيديم و ميكشيم اينارو ميگم من ديدم بعضي اسب ها كه از دود سيگار لذت ميبرن ولي كلا فكر ميكنم اسب ها از نوع سيگاري كه سوارش ميكشه با بويي كه ميده يه رابطه آشنايي بر قرار ميكنه و بهضي اوقات به ديگران سواري نميده و بر عكسشم صادق يعني اسبي كه سوار بدون بوي سيگار داره به ادم سيگاري عكس العمل نشان ميده .
کاملا موافقم دوست عزیز.

بالا