ریشه ناکامی سوارکاران خوب قزوینی در میادین

پاسخ : ریشه ناکامی سوارکاران خوب قزوینی در میادین

اگه دوست داری همونجا ادامش بده.

چون این تاپیک به روز تره و اونجا خیلی وقته که چیزی ارسال نشده ترجیح میدم اینجا ادامه بدیم

oliveira گفت:
سوارکارها می تونند باهمدیگه صحبت کنند,همدیگر روباور وحمایت کنند تا این محیط متحد,باشگاههارومجبوربه ارائه خدمات کنه تا اسب داره ها وسرمایه هاجذب بشه وشما تورده بالاترازD تومسابقات شرکت کنی؟!
ما نمونه هایی از اتحاد هارو در بعضی باشگاه ها داشتیم مثل باشگاه ژاله و تا حدودی هم اعضا موفق شدن ولی پایدار نبود!
فکر کنم بیشتر در زمینه های فردی و یا گروههای کوچکتر باید تلاش کرد( البته این گروه ها نباید تبدیل به حذب یا باندی علیه حذب یا باند دیگر شود)

توباشگاه ژاله توی چند نفر,چند نفر همدیگررو باور داشتند؟!
معنی باور چیه؟!
منم تجربه کوچ از یه باشگاه فعال چهل نفری رو 8سال پیش داشتم ! ولی میدونی نتیجش چی شد؟اشتباه! پراکندگی ونقطه صفر.!
هرچندکه دوستای خوبم رواز همون اتفاق دارم.!

بودند چند نفری!
که تا اون زمان که تعدادیشون از اونجا کوچ نکرده بودند روند رو به رشدیرو داشتن ولی اونها هم اشتباهه 8 ساله پیش شما رو کردن و الان چند ساله که دارن در جا میزنن البته اینو خودشون هم میدونن ولی باور نکردن هنوز!

باور داشتن یعنی برای حداقل پایه های مشترک ایستادن ن ن!
یعنی منیت ها روگذاشتن !یعنی برای علاقه مشترک آستین بالا زدن!یعنی مفید بودن برای علاقت !دوستت و...در نهایت به خودت.
شرایط ما 8 سال پیش یه کم فرق می کرد,عملا" جایی برای موندن باقی نبودو بعد از اون هم متاسفانه باوری وجود نداشت!
تو باور نمی کنی چه قدر سعی کردم حداقل یه هسته چند نفره حفظ بشه اما...!شاید خیلی تلاش نکردم..؟!شاید!
بگذریم,چه جوری باید از باشگاهدار بخوایم ..؟چه جوری باید از خودمون بخوایم ...!
توبگو..! چه جوری؟

منم قبول دارم باور داشتن یعنی برای حداقل پایه های مشترک ایستادن ن ن!
ولی برای چه هدفی و از کجا بخوایم به کجا برسیم؟

هدف وانگیزت رو خودت تعریف میکنی وبه اندازه انگیزت وبزرگی هدفت هم تلاش می کنی .؟!
از خودتتت بخواه ,مسلما" محیطت رو هم تحت تاثیر قرار میدی!
خیلی وعظ کردم ببخششید.
باور کن تا باورت کنند.!

من برای بدست اوردن یک جمع هم فکر تلاش کردم ولی خیلی به نتیجه نرسیدم!
البته هستند کسانی که من به عنوان سوارکار باهاشون هم فکرم یا نظراتمون بهم نزدیکه ولی به خاطر پراکندگی خیلی متحد نیستیم ولی تا حدودی به هم کمک میکنیم

از دوستان دیگر انجمنی اگرکسی چیزی به ذهنش میرسه عنوان کنه

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞

دو مطلب را ادغام کردم

این چند ساله اخر بعضی از دوستان قزوینی اقدام به خریدن چندین راس اسب از خارج از استان کردند و پول خوبی هم پرداخت کردند.ولی عملا این اسب ها بی فایده بودند و این اسبها کاری نتوانستند صورت بدهند!
در عوض چندین اسب از استان خارج شدن که پس از چندین ماه (حداکثر5 /1 سال) همین اسبها ستاره مسابقات بودند!
پس این مربیان مطلع و مدعی چکار میکنند؟!

لطفا" از دو مورد مثال بزنید؟

هنگامه که دست همدانیا ستاره شد و الانم دست اقای شالچیانه
کاسپین که الان دست مازیار جمشید خانیه البته کاسپین برای قزوینی هاست ولی به اسم ما نمیپره!

هنگامه اینجا هیچی نبود,فقط یه سازمان خوب داشت ولی برای یه نونهال !وتازه داشت کارش رو طبق فرمول سه ماهه!! دنبال میکرد ومشکل پیدا کرد!!.بقیش هنر همدانی هاس ولی اون اسب ستاره الان تو چه رده ای کار می کنه؟!
درباره کاسپین هنوز منتظرم! حرفی برای گفتن ندارم.!

هنگامه سال پیش جز 3 تا اول قهرمان کشور رده نو نهالان بود!منم منتظر شکوفا شدنه کاسپینم!
درباره هنر همدانیها هم شکی ندارم. ولی پس هنر قزوینیهای مطلع و مدعی پس کجا میخواد نمود پیدا کنه؟!

دوستم
ما تا نتونیم بستر وفرهنگ رو درست کنیم(همون بالا گفتم)کارمون در جا زدن کههیچ (چون در جایی وجود نداره!).
عقب رفتنه.!
ما کلی هزینه اسب ,مربی ,نعلبندی ,`پانسیون`ودکتر ,مکمل.....میکنیم.
یه نگاهی به اسبهایی که تو مسابقات داخلی شرکت میکنند بکن! عملا" باز نشسته هستند!تا دو مسابقه مبتدی بدون خطا خارج میشند,دیگه سال بعدی وجود نداره!
فکر میکنی ما چند ساله تو مسابقات پرش شرکت میکنیم؟ نزدیک به 15 سال با یه وقفه 4 ساله
تو این 15 سال چند تا ازپیش کسوتهای مطرح پرش بااسب رو به عنوان مربی بکار گرفتیم؟6-7 تا
به جرئت میتونم بگم نصف این زمان مربی پرش تو این شهر حضور داشته؟!
بالاترین مقامی که کسب کردیم چی بوده؟
ما یه اسب البرز رو قهرمان کشور در 15 سال پیش داشتیم! اون هم نه با سوار کاملا" قزوینی!
بعد از اون چکار کردیم؟از رده E بالاتر رفتیم؟توی رده D مقامی داشتیم؟
فرق 15 سال پیش با الان در چیه؟سوار کارای کلاسی کمتر شدند؟ سواد سواریشون پایینتر از اون موقع است؟
شما بگو؟!

منم همینو میگم که چرا بعد این همه سرمایه گزاری در این رشته ما عملا هیچ برداشتی نمیکنیم و فقط دل خوش چنتا مسابقه داخلی هستیم !؟
چرا نباید به اهداف بزرگتر فکر کنیم؟
چرا ما سرمایه هامونو (سوارکارای با استعداد/اسبها/مخارج بی هدف) داریم از دست میدیم ولی متوجه نیستیم؟ ??? ??? ??? :eek: :eek: