ریشه ناکامی سوارکاران خوب قزوینی در میادین

ریشه ناکامی سوارکاران خوب قزوینی در میادین

سلام
با توجه به رسیدن به پایان سال 87 بد نیست نقاظ ضعف و قوت هیئت سوارکاری بررسی شود. در صورت امکان پیشنهادهای خودتان را جهت رفع نقایص بیان کنید.

Shabdeez

Member
پاسخ : ریشه ناکامی سوارکاران خوب قزوینی در میادین

ماشالله هیئت ما اینقدر فعاله که من موندم که کجاش رو بررسی کنم
فقط یه پیشنهاد دارم که همه ی بچه های سوارکار یه اسفند برای هیئت قزوین دود کنن که یه وقت با همه ی اصحابش چشم نخورن!!!

khan-baba

Member

من یک پیشنهاد بهتر دارم بیایید زین پس به جای واژه بیگانه و مجهول هیئت سوارکاری قزوین بگویید اعضا و طرفداران پر و پاقرص باشگاه ژاله قزوین و هم خیال خودتان رو راحت کنید هم خیال بقیه رو

masud51

Member

جناب مسعود سلام
فکر میکنم هیئت می بایستی در انتخاب نفرات برای شرکت در کلاسهای مربی گری دقت بیشتری میکرد و ملاکهای فنی نفرات را بیشتر در نظر میگرفت.

مسعود جان سلام
از نقاط قوتی که به عنوان یه ناظر توی این چهارسال دیدم,
توجه جدی به امر آموزش بود که نمونه اش رو دردو دوره گذشته بیاد ندارم.
تو این چهارسال تونستیم اسبهای کورس وسوارهای خوبی رو در رده های نونهالان,نوجوانان,جوانان پرش معرفی کنیم و در جامهای مختلف پرش و درساژ در تهران ورشت و..شرکت کنیم وخوب مدانم که انجام این کارها چقدر نیاز به صبر ومراقبت وپاسخگویی .. دارد وباز هم میدانم که همین الان چقدر درگیر بر پایی کلاس پارکور چینی ومسابقات استقامت هستی,خسته نباشی.
ولی توخود میدانی که در این چند سال چه تعداد علاقمند جذب و به هر دلیلی ...شدندچه استعدادهایی که به خاطر بی توجهی و..نیامده,رفتند ویاهم اکنون بلاتکلیف به بیراهه میروند.
میدانم باز هم میخواهی عدم وجودباشگاه هیئت را بهانه کنی.
مسعود جان,تواین چهار سال مااسبهای زیادی رو برای مسابقات پرش عوض کردیم(تقریبا"دو ویا بعضی از سوارها چند اسب!!)ولی ارتفاع موانع ما از120cm بالاتر نرفته,قبول دارم مسیر مسابقات سخت تر شده ولی این بهانه خوبی برای ... اسبها نیست,از دست دادن یک اسب وجایگزین کردن اسبی دیگر ورساندن به جایگاه قبلی پروسه ای زمان بر است (البته برای ارتفاع cm 100 با یک اسب تروبرد که کارسه ماهه !!نه!)الان هم که نگاه میکنم اسب خوبی..
چرا؟! یه نگاهی به باشگاهها بکن.یه نگاهی به متدی که تو پرانتزگذاشتم بکن,فکر میکنی این اسب که از کورس هم اومده ,چه مدت وتا چه ارتفاعی می تونه کار کنه(حتما" میگی با خداست!,راست میگی ما خیلی از کارامون با خداست)

بعضی از این باشگاهها حتی در حد باشگاههای تهران پانسیون می گیرند ولی دریغ از امکانات اولیه(هنوز یونجه کپک زده...از مانژومهتر هم که حرف نزنم بهتره),مسعودجان,هنوز بعداز60-50 سال اسب داری سنتی و13-12 سال سواری کلاسی در قزوین,یه دامپزشک متخصص اسب توی قزوین نداریم(یعنی اسب های اینجا مریض نمیشن؟,آیا ویزیت دامپزشکای تهران شفاست؟,آیااسبهای قزوین با تجویز این اطبائ محترم رو هوا پرواز میکنند؟).
این صحبتها رو گلایه حساب کن نه انتقاد.(ببخشید که اینها رو اینجا گفتم ولی تو انجمن غریبه نداریم وهمه به نوعی درگیریم ,شاید راهکار تو بدرد همه بخوره)
ولی نتیجه اینکه یه هیئت خوب,
نیاز به اسبهای خوب ,سوارهای خوب وامکانات خوب داره که ههمون با هم باید اونها رو بسازیم.

ببین دوست عزیز هیچ سواری با اسب سفید....
اون سوار خودتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتی.

Shabdeez

Member

oliveira گفت:
مسعود جان سلام
از نقاط قوتی که به عنوان یه ناظر توی این چهارسال دیدم,
توجه جدی به امر آموزش بود که نمونه اش رو دردو دوره گذشته بیاد ندارم.
تو این چهارسال تونستیم اسبهای کورس وسوارهای خوبی رو در رده های نونهالان,نوجوانان,جوانان پرش معرفی کنیم و در جامهای مختلف پرش و درساژ در تهران ورشت و..شرکت کنیم وخوب مدانم که انجام این کارها چقدر نیاز به صبر ومراقبت وپاسخگویی .. دارد وباز هم میدانم که همین الان چقدر درگیر بر پایی کلاس پارکور چینی ومسابقات استقامت هستی,خسته نباشی.
ولی توخود میدانی که در این چند سال چه تعداد علاقمند جذب و به هر دلیلی ...شدندچه استعدادهایی که به خاطر بی توجهی و..نیامده,رفتند ویاهم اکنون بلاتکلیف به بیراهه میروند.
میدانم باز هم میخواهی عدم وجودباشگاه هیئت را بهانه کنی.
مسعود جان,تواین چهار سال مااسبهای زیادی رو برای مسابقات پرش عوض کردیم(تقریبا"دو ویا بعضی از سوارها چند اسب!!)ولی ارتفاع موانع ما از120cm بالاتر نرفته,قبول دارم مسیر مسابقات سخت تر شده ولی این بهانه خوبی برای ... اسبها نیست,از دست دادن یک اسب وجایگزین کردن اسبی دیگر ورساندن به جایگاه قبلی پروسه ای زمان بر است (البته برای ارتفاع cm 100 با یک اسب تروبرد که کارسه ماهه !!نه!)الان هم که نگاه میکنم اسب خوبی..
چرا؟! یه نگاهی به باشگاهها بکن.یه نگاهی به متدی که تو پرانتزگذاشتم بکن,فکر میکنی این اسب که از کورس هم اومده ,چه مدت وتا چه ارتفاعی می تونه کار کنه(حتما" میگی با خداست!,راست میگی ما خیلی از کارامون با خداست)

بعضی از این باشگاهها حتی در حد باشگاههای تهران پانسیون می گیرند ولی دریغ از امکانات اولیه(هنوز یونجه کپک زده...از مانژومهتر هم که حرف نزنم بهتره),مسعودجان,هنوز بعداز60-50 سال اسب داری سنتی و13-12 سال سواری کلاسی در قزوین,یه دامپزشک متخصص اسب توی قزوین نداریم(یعنی اسب های اینجا مریض نمیشن؟,آیا ویزیت دامپزشکای تهران شفاست؟,آیااسبهای قزوین با تجویز این اطبائ محترم رو هوا پرواز میکنند؟).
این صحبتها رو گلایه حساب کن نه انتقاد.(ببخشید که اینها رو اینجا گفتم ولی تو انجمن غریبه نداریم وهمه به نوعی درگیریم ,شاید راهکار تو بدرد همه بخوره)
ولی نتیجه اینکه یه هیئت خوب,
نیاز به اسبهای خوب ,سوارهای خوب وامکانات خوب داره که ههمون با هم باید اونها رو بسازیم.

ببین دوست عزیز هیچ سواری با اسب سفید....
اون سوار خودتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتی.

oliveira جان ممنون چون حق مطلب رو بیان کردی و کار ما رو هم راحت کردی .

اما از خصوصیات خوبی که از اقای میزبان سراغ دارم از ایشون میخوام که به دور از هیچگونه تعصب این مطالب رو مطالعه کرده و به بقیه اعضای هیئت نیز انتقال بدن.

سلام
oliveira و shabdeez خيلي خوشحال مي شوم که موضوعات مطرح شده را با هم و مفصلا بررسي کنيم و ديگر دوستان هم در اين بحث شرکت کنند.
1- shabdeez عزيز اغلب اعضا هيئت و خود من که عضو کوچک جامعه سوارکاري هستم کاملا از معضلات بالا آگاه هستيم و همواره در صدد پيدا کردن راه حل بوديم اما ... حال اميد وارم با کمک و همفکري شما دوستان به راه حل عملي دست پيدا کنيم.
2- فکر ميکنم نياز باشد موضوعات مطرح شده را به دو دسته تقسيم کنيم دسته اول دلايل دفع سوارکارها و دسته دوم مشکلات مربوط به اسب و باشگاهها و هر کدام را جداگانه بررسي کنيم اول دلايل به صورت شفاف و روشن بيان شود و بعد راه کارهاي واقعا عملي ارائه گردد.

به نظر من در قزوین بسیاری از سوارکارهای شایسته به علت نداشتن اسبهای خوب تا به حال نتوانسته اند به مدارج شایسته در میادین پرش خارج از استان دست پیدا کنند :-\ :-[
نظر شما؟

به نظرم ماتوی قزوین به اندازه سوارکارهای خوب,اسب خوب هم داریم؟!
ولی به قول استادم ,حمایتمون از همدیگه یه خورده کمه!بهتر بگم به هم اعتماد نمیکنیم.!!!

یعنی اسبهایی که ما در قزوین داریم جوابگوی رده های بالا تر از رده D یا همون رده D هستند؟
سوارکارها چه جور حمایتی میتونن از هم دیگه بکنن؟

نه اسبهای توی باشگاههای قزوین,خیلی از اسبهای خوب ورزشی قزوین توی مزارع,تهران وتوسط مربی وسوارکارای تهرانی در ردهDوبالاتر در مسابقات شرکت میکنند.
خیلی ازاسبدارهای قزوین روشما حتی یک بار هم درباشگاههای قزوین ندیدی؟!چرا؟!

سوارکارها می تونند باهمدیگه صحبت کنند,همدیگر روباور وحمایت کنند تا این محیط متحد,باشگاههارومجبوربه ارائه خدمات کنه تا اسب داره ها وسرمایه هاجذب بشه وشما تورده بالاترازD تومسابقات شرکت کنی؟!

آقای گروئی یکی از پرورش دهنده های اسب ورزشیه WPNکه دوازتولیداتش توردهDمیپرند ویکی دووتا روهم همونجا فروخته و...!

اقای گروه ای رو که تو قزوین همه میشناسن!
من هم همینو میگم که چه کار باید کرد که این سرمایه هابه خاطر ندانم کاریه افرادی خاص از قزوین خارج نشوند؟ و چه کار باید کرد تا اسبهای بهتری داخل باشگاه ها وارد بشن؟

oliveira گفت:
سوارکارها می تونند باهمدیگه صحبت کنند,همدیگر روباور وحمایت کنند تا این محیط متحد,باشگاههارومجبوربه ارائه خدمات کنه تا اسب داره ها وسرمایه هاجذب بشه وشما تورده بالاترازD تومسابقات شرکت کنی؟!
:)

در اونجا MASUD دو تا مسئله را از هم تفکیک کرده که من میخوام بیشتر به بررسی مسئله دوم بپردازیم (مشکلات مربوط به اسب و باشگاهها) تا بعدا به مسئله اول برگردیم

sezar1972

Member

قهرمان گفت:
در اونجا MASUD دو تا مسئله را از هم تفکیک کرده که من میخوام بیشتر به بررسی مسئله دوم بپردازیم (مشکلات مربوط به اسب و باشگاهها) تا بعدا به مسئله اول برگردیم
??? ??? ???