بهترین مادیانهای دو خون و تروبرد ایران

فکر کنم برای افرادی که دوست دارن اسب کورسی بخرن موضوع جالبی باشه.
1:سویلی
مادر قهرمانانی به مانند الگانس-اورتینا و نورسل. بندرترکمن دست آقای میرابی

2:اوراسیا(دولاب-خوشقدم)
قهرمان گروه 1 ایران در سالهای نه چندان دور.کورس بسیار تماشایی او در حضور اسبهایی به مانند سیگار(ایمج-لانگ فارول) - جلد (فنور-کریتیکمو) هنوز از یاد اسبدوستان نرفته است. بندرترکمن دست آقای اعتمادی

3:گل بندر
از قهرمانان گروه 2و3 ایران. مادر اسب اوکتای. بندرترکمن دست آقای سقلی

4:سلطانه
مادر اسب قهرمانی چون ویوا میباشد. گنبد دست آقای مشرقی

5:گلستان
مادر اسبهای قهرمانی چون کارول-سکویا و مرکوری میباشد.بندرترکمن دست آقای سرداری

6:ژینوس
یکی از اسطوره های کورس ایران.مادر مهرآذین. فکر کنم یزد یا شهر کرد دست آقای شهرکردی

7:دلبر
مادر دلتکین.از قهرمانان گروه 1 ایران(لنسکوی -سلیقه)

8:آفرین
مادر اسپید هورس قهرمان.زاده (وات سکرت-آفرین).بندرترکمن دست آقای کردی

ادامه دارد...

9:ناز بندر
مادر رحیم خان و شاپور خواست.بندرترکمن دست آقای سقلی

10:پامینا
مادر ویس بابای افسانه ای. بندرترکمن دست آقای قرینجیگ

11:افیر
(کارملایت-بلیتون).استاد مسلم 1000 متر ایران.بندرترکمن دست آقای تراچ

12:زرین گل
از مادیانهای قهرمان ادوار گذشته.صاحب اصلی آن زنده یاد واهه ملکیان بوده و الان دست آقای زینلوند در تهران است

13:آپولون
قهرمان گروه 1 ایران .(دولاب-آزالیا).در حال حاضر از المرام باردار میباشد.بندرترکمن دست آقای بسیم

14:فاخته
احتمالا از خارجیهایی است که شناسنامه ایرانی براش گرفتن.مادر برمودا و هیوا.صاحبش ناشناس

15:گل آینام
مادر آیکو و جیحون.احتمالا دست آقای توسلی در گنبد میباشد

16:سلیقه
(پرنس روپرت-طاهره).مادر قهرمانان بزرگی به مانند دلبر-پرپا-عروسک بوده و فکر کنم در یزد است.

این 16 مادیان از مادیانهای برتر دو خون ایران میباشند که الان در قید حیاتند.

و اما تروبرد ها که به نظر خودم به ترتیب اولویت ردیف کردم.

1: بای بای بن
(بکت-فی روگ).قهرمان بلامنازع کورس ایران.توانایی در سرعت و استقامت.یک کره 1 ساله از سیلمی هیل دچیف دارد و الان از المرام باردار است.مشهد دست آقای بابازاده

2:ایندین سانگ
(ایندین راکد-کانوکاو).قهرمان کورس ایران.از المرام باردار است.دست آقای تقوی مشهد یا تهران

3:میس وریتی
مادر میس بیوتی قهرمان 1000 متر حال حاضر ایران است.از المرام باردار است.مشهد دست آقای بابازاده

4:پرشین مامبو
(کینگ کوگات-اولینپتون).از قهرمانان 1000 متر ایران.کره یک ساله از هیل دچیف دارد.از المرام باردار است.مشهد دست آقای بابازاده

4:ماهپیشانی
(ایمج-بلاشینگ بلو).مادر آنتیک قهرمان.امسال خالی بود.از المرام پر خواهد شد.صاحبش ناشناس

5:تنلی
قویترین مادیانی بود که تا 5 سال قبل وارد ایران شده بود.نوه نوردرن دنسر افسانه ای میباشد.مادر سیلمی هریکن و گیوم تل قهرمان است.نمیدونم زنده است یا خیر

6:لانگ فارول
مادر سیلمیهای سیگار و داتیس است.اینم نمیدونم زنده است یا مرده

7:دل آرام
مادیان محجوب آقای دریانی.(ایمج-شرمینه).مادر آگوستین.

8:پیشتاز
(کولاک-ساقی یا ساقه).مادیان آقای فرجی .اگر مادرش ساقه باشد که در آنصورت سیگان قهرمان برادر ش خواهد بود.

اگر شما هم مادیان خوب میشناسید معرفی کنید

mehran.a

New member
يكي از بهترين ماديانهاي كورس ايران ژينوس(لاله فرح اباد-شاهين) بود كه سال قبل مرد .ژينوس متعلق به مهندس صادقيان بود. من فكر مي كنم هيچكدوم از ماديون هامثل ژينوس كره كورسي ندادن.
كشيكچي كه قهرمان كورس ايران درسال 74و75 ايران بود
طلاي سبزكه 6 بار دويده و3مقام اولي ويك مقام دوم داشت
سونيك كه حدودا 80 امتياز داشت
لاله ناز نيزحدودا 80 امتياز داشت
مهراذين با اينكه زانوي پاش مشكل داشت مقام هاي زيادي گرفت
يه كره هم داشت كه قزوين بود وبعد يزديها اونو خريداري كردند

کاملا موافقم.ژینوس مادیان خیلی خوبی بود.و تولیداتش نیز بسیار خوب دویدند.همه تولیداتش گروه 1 بودند.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
جناب کانی میران بهتره که برای هر کدام از اسبها تاپیک جدا هم داشته باشیم تا جداگانه روشون بحث بشه.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
میدانم
برید به قسمت معرفی دواب هر نزاد یک نگاه بندازید
منظورم اینه که خود اسبها جدا میعرفی بشوند
بحثهای مقایسه ای اینجا باشه

هر 3 مادیانی که گفتید از مادیانهای خوب ایراننند.شما هم کمک کنید و به لیست اضافه کنید.
ماه محل
زاده ماهان قهرمان .مادر تاج محل

ماهم جان
فکر کنم از سیلمی سوقان باشد.قهرمان گروه 2 بوده و برایت مون کره اوست

عسل
مادر یکی از اسبهای خوب کورس ایران است رومن وات.یک کره دیگر هم دارد بنام دازیران

سئوال فنی از آقای زمانی
1:چرا مادیانهای تروبرد حال حاضر را ضعیفتر از میترا و لاله دانستید؟
2:کبرا که مادر بوسه و قهرمان 1000 متر ایران بوده از چه سیلمی و مادیانی بوده؟

من مادیانهای زیر را به میترا و لاله ترجیح میدم

پیوست ها

• mahpishani.jpg
    mahpishani.jpg
    58.8 کیلوبایت · بازدیدها: 31
  • miss-verity.jpg
    miss-verity.jpg
    74.7 کیلوبایت · بازدیدها: 33

koorosh_ba

New member
و اما تروبرد ها که به نظر خودم به ترتیب اولویت ردیف کردم.

1: بای بای بن
(بکت-فی روگ).قهرمان بلامنازع کورس ایران.توانایی در سرعت و استقامت.یک کره 1 ساله از سیلمی هیل دچیف دارد و الان از المرام باردار است.مشهد دست آقای بابازاده

2:ایندین سانگ
(ایندین راکد-کانوکاو).قهرمان کورس ایران.از المرام باردار است.دست آقای تقوی مشهد یا تهران

3:میس وریتی
مادر میس بیوتی قهرمان 1000 متر حال حاضر ایران است.از المرام باردار است.مشهد دست آقای بابازاده

4:پرشین مامبو
(کینگ کوگات-اولینپتون).از قهرمانان 1000 متر ایران.کره یک ساله از هیل دچیف دارد.از المرام باردار است.مشهد دست آقای بابازاده

4:ماهپیشانی
(ایمج-بلاشینگ بلو).مادر آنتیک قهرمان.امسال خالی بود.از المرام پر خواهد شد.صاحبش ناشناس

5:تنلی
قویترین مادیانی بود که تا 5 سال قبل وارد ایران شده بود.نوه نوردرن دنسر افسانه ای میباشد.مادر سیلمی هریکن و گیوم تل قهرمان است.نمیدونم زنده است یا خیر

6:لانگ فارول
مادر سیلمیهای سیگار و داتیس است.اینم نمیدونم زنده است یا مرده

7:دل آرام
مادیان محجوب آقای دریانی.(ایمج-شرمینه).مادر آگوستین.

8:پیشتاز
(کولاک-ساقی یا ساقه).مادیان آقای فرجی .اگر مادرش ساقه باشد که در آنصورت سیگان قهرمان برادر ش خواهد بود.

اگر شما هم مادیان خوب میشناسید معرفی کنید
من فکر میکنم مادیان خوب تو ایران خیلی بیشتر از اینها داریم اما بدلیل عدم رسیدگی و مدیریت صحیح و انتخاب غلط سیلمی بدست فراموشی سپرده شدند و یا دارن میشن .
مثلا افشانک کره خوبی از سلیقه است و در اولین کورسی که کرد در 2 سالگی تا پایان همون فصل رکورد 1000 متر کره ها رو داشت ، اما پس کجاست کره هاش ....
مثال های مشابه زیاده

افشانک از کدام سیلمی است؟
شما هم اگر مادیان خوب میشناسید معرفی کنید تا این گنجینه ها بدست فراموشی سپرده نشوند.

koulak

Member
پيشتاز هم كره كولاك ساقي و دوخون هستش خواهر اسب سالار
ساقي :پدر: خوشرو (عرب) مادر: كينو (تروبرد) متولد:1355 رنگ:كهر مالك: آقاي عباس مينو كده

koulak

Member
منظور از بهترين ماديان از لحاظ سابقه دويدن خودش هست يا سابقه دويدن كره هايش؟

اوراسیا

New member
در دورانی که چکاوک میدوید اسبهایی در گروه یک بودند به مانند پژواک ، سالار ، جهاندیده ، آبنوس ، زرین گل
شجره این اسبها را میدانید ؟ عکسی از آنها دارید؟

بالا